Vereséggel indult az erdélyi túra

Szárszó Lajos - 2018. október 12. 20:45

A jégkorongozók Erste Ligájában a Brassó vendégeként korcsolyázott jégre ma este a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája, amely szétlövésben maradtak alul a kiválóan hajrázó hazaiakkal szemben.

Izgalmas, kemény meccs várt ma este a Dunaújvárosi Acélbikákra a Brassó otthonában, hiszen a hazaiak a visszavágás reményében korcsolyáztak jégre. Mint ismert, a Bikák Újvárosban 4-1-re győzték le riválisukat, akik ennek a sikernek is köszönhetően egy ponttal előzték meg az erdélyi csapatot. Villámrajtot vett a DAB, hiszen már a harmadik percben megszerezte a vezetést. Ehhez azért az is kellett, hogy Cescon szabálytalankodása miatt emberelőnybe kerüljön, melyet Henrich Jabornik átadásából Artem Iossafov használt ki (0-1). A vezetésnek azonban nem sokáig örülhettünk, mivel két perccel később szinte lemásolta a DAB gólját a Brassó, akik Hruby Gellért kiállítása után Mihály Árpád találatával egyenlítettek (1-1). A folytatásban jó tempójú, kiegyenlített küzdelmet láthattunk, egy-egy lehetőséggel mindkét oldalon, majd ismét átvették a vezetést a Bikák. Ezúttal létszámazonosságnál sikerült gólt szereznünk a tízedik percben, mégpedig egy formás akció végén. Szép építkezés után Erdélyi Tamás játszotta meg Nagy Márkot, aki remek találattal vette vissza a vezetést (1-2). Az egygólos előnyt a harmad végéig megőrizte Antti Karhula csapata, akik Gliga kiállítása miatt a második harmadot emberelőnyben kezdhették. Ha ezt nem is használták ki a Bikák, az újabb helyzetet már igen. Ezúttal Németh előkészítő szerepet vállalt, míg a befejező Franssila Miika volt (1-3). Az újabb találat után egy perccel Hruby kettő perces kiállítását oldották meg a mieink, majd jó taktikát választva kiválóan őrizték a már kétgólos előnyüket. Németh Péter a gólpassza után most góllal segítette csapatát a mérkőzés 31. percének végén. Gliga ülhetett ki kettő percre 28:55-nél, de nem sikerült időben visszatérnie, és segíteni csapatát, így két másodperccel a büntetés lejárta után Mestyán passzából Németh kihasználva a védelem fáradságát, sikeresen bevette Polc Patrik kapuját (1-4). A 35. percben Uski kapott egy hosszabb pihenőt, de a hazaiak a harmadik előnyüket nem tudták gólra váltani. A harmad vége eseménytelenül zajlott így három gólos előnyről várhattuk a záró játékrészt. A harmadik harmad főleg kiállításokat és váratlan fordulatot hozott. Felváltva rakták ki a játékosokat a román játékvezetők. Először Zsók ülhetett ki bottal ütésért a 43. percben, majd Erdélyi gáncsolás miatt követte őt az 50-ben. Egy percen belül Peretiagin is kiült szintén bottal akasztásért, majd szintén egy perccel később egy újabb kiállítás következett, de ezúttal ez gólt is eredményezett. Nagy Márk Máté követett el szabálytalanságot, amelyet ezúttal nem hagytak szó nélkül a hazaiak, hiszen Zsók Levente két gólosra csökkentette a különbséget (2-4). Folytatva a sormintát ismét egy hazai kiállítás következett az 56. percben, de ezúttal is a hazaiak örülhettek. Rosszul játszottuk meg a 4 az 5 elleni játékot, amelynek következtében Jereme Tendler lóghatott meg a koronggal és mattolta emberhátrányban Sevela kapuját (3-4). Az utolsó percben Erdélyi Tamás egy akadályozás okán hozta nehéz helyzetbe a csapatát az utolsó másodpercekre. Jereme Tendler a vendégek időkérése után ismét nem tétovázott és a hat a négy elleni játék során 9 másodperccel a vége előtt megszerezte saját maga második, csapata 4. gólját, ezzel hosszabbításra mentve a mérkőzést (4-4). A hosszabbítás második percében ismét Uski ülhetett ki a büntetőpadra, de a brassóiak ezt a lehetőséget nem tudták gólra váltani, így a szétlövések döntöttek a megszerezhető plusz 1 pont sorsáról. A harmadik harmadot 3-0-ra hozó hazai csapatból Mihály Ede döntötte el a találkozót, így a hazaiak egy hatalmasat küzdve mínusz háromról felállva megszerezték a győzelmet, így a dunaújvárosiak a 3 pont helyett 1 ponttal folytathatják erdélyi túrájukat.

Fotó: DO archív

Corona Brasov - Dunaújvárosi Acélbikák 5-4 (1-2, 0-2, 3-0, 1-0)

Vezették: Mihai Paulcrisan, Hunor-Flavius

Corona Brasov: Polc Patrik – Peretiagin Sergei, Carlson Cody, Tendler Jereme 2, Gliga Roberto, Lidhammar Anders Mikael            , Cescon Craig Kenneth, Bíró Ottó Attila, Péter Balázs, Molnár Zsombor, Bíró Gergő, Nagy István, Mihály Ede 1, Bíró Mátyás, Tranca Daniel, Zsók Levente 1, Vasile Andrei, Borisenko Pavlo, Mihály Árpád 1. Vezetőedző: Greg Lindqvist

Dunaújvárosi Acélbikák: Sevela Peter - Erdélyi Tamás, Jabornik Henrich, Turtiainen Jaakko, Uski Oula, Nagy Márk Máté 1, Franssila Miika 1, Léránt René, Iossafov Artem 1, Tóth Gergely, Azari Zsolt, Lencsés Tamás, Mestyán István, Saluga Martin, Borbás Gergely, Török Viktor, Hruby Gellért, Szabó Dávid, Pinczés Olivér, Németh Péter 1, Makovics Bence. Vezetőedző: Antti Karhula