Dunaújváros Hetilap

A gépszemle előtt már megvolt az első bevetés

2018. november 19. (hétfő) 12:50 - Molnár Emese

November 15-től megkezdte a téli hóeltakarítás ügyeleti rendszerét a DVG Zrt., a cég több kis- és nagygéppel, kézi munkaerővel, síkosságmentesítő anyagokkal bevetésre készen áll erre a szezonra is.

Az önkormányzat már több éve a DVG Zrt-t bízza meg a hóeltakarítási- és síkosságmentesítési feladatok ellátásával városunkban. Mint azt Mészáros László, a DVG erdészeti és parkfenntartási ágazatvezetője elmondta, az autók ellenőrzését, felkészítését már nyáron megkezdték, a szükséges karbantartásokat elvégezték rajtuk. A katasztrófavédelem ezek műszaki állapotát ellenőrizte hétfőn a Papírgyári úti telephelyen. Az ágazatvezető hozzátette, ma hajnalban már terepen is volt az egyik gépük, és a meredekebb útszakaszokat megszórta sóval.

Öt nagy gép takarítja majd a közutakat, hat kisgép lesz a járdák tisztítására, valamint harminc kézi munkaerő áll hadrendbe szükség esetén. Ezen kívül beszerzés alatt van egy újabb nagy gép, és még három rakodógépükre szerelhető fel hólapát. Ha rendkívüli hóhelyzet áll elő, akkor a hóeltakarítási- és síkosságmentesítési feladatokban közmunkások, a DHHF Kft, valamint néhány alvállalkozó is segítségükre lesz.

Az ügyeleti rendszerük 0-24 órában működik. Mindig van egy kolléga, aki járja az utcákat, közben figyeli a hó- és fagyhelyzetet. Többször előfordult már, hogy országosan nem mondtak havazást, városunkban viszont az ipari hatások miatt esett, sőt, olyan is volt, hogy csak bizonyos városrészekben havazott. De mint azt Mészáros László hangsúlyozta, az ügyeleti rendszer által azonnal cselekszenek szükség esetén, és indítják a hókotrókat. Fűrészporral, sóval és kálcium-kloriddal végzik a síkosságmentesítést. Adott esetben keverik az anyagokat, például nagyon alacsony, fagyos hőmérséklet esetén folyékony kálcium-kloridot tesznek a sóhoz, ónos eső esetén pedig fűrészporral keverik a sót, hogy jobban biztosíthassák a tapadást. Minden buszmegállónál és a forgalmasabb gyalogátkelőkhöz, lépcsőkhöz kihelyezték már a dobozos síkosságmentesítő anyagokat is.  

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Kiállítás, évzárók

D+ Híradó - Kiállítás, évzárók

2018. december 14. (péntek)

Textilmunkákból nyílt kiállítás az MMK-ban, a röplabdázók és a birkózók is megtartották évzárójukat - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Közösen egy nemes célért

Közösen egy nemes célért

2018. december 14. (péntek)

A Fidesz Dunaújvárosi Szervezete ismét megrendezte jótékonysági forralt bor és tea árusítási akcióját a Corner Kávézó előtt.

Már több mint egymillióan töltötték ki a nemzeti konzultációt

Már több mint egymillióan töltötték ki a nemzeti konzultációt

2018. december 14. (péntek)

Átléptük az egyilliós határt, már 1 millió 117 ezren vettek részt a családokról szóló nemzeti konzultációban - nyilatkozta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára pénteken a közmédiának.

D+ Híradó - kitüntetés, jótékonyság

D+ Híradó - kitüntetés, jótékonyság

2018. december 13. (csütörtök)

Dr. Kéthelyi Ágnes kapta a Dunaújváros Egészségügyéért díjat, a Magyar Vöröskeresztet támogatják a Carissa Kupán - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

A kormány komolyan veszi az emberek biztonságát

A kormány komolyan veszi az emberek biztonságát

2018. december 13. (csütörtök)

Komolyan veszik a terrorfenyegetést és az emberek biztonságát, ezért döntött a kormány és a nemzetbiztonsági kabinet úgy, hogy csütörtöktől a Terrorelhárítási Központ (TEK) és a Magyar Honvédség katonai rendészeti egységeivel megerősítik a karácsonyi vásárok védelmét - mondta a miniszterelnök belbiztonsági tanácsadója csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján.

Jelentkezzen, aki nem kapta meg a karácsonyi ötezer forintot!

Jelentkezzen, aki nem kapta meg a karácsonyi ötezer forintot!

2018. december 13. (csütörtök)

Azok a dunaújvárosi nyugdíjasok, akik nem kapták meg az 5000 forintos karácsonyi támogatást, 2019. január 31-ig kérvényezhetik azt a hivatal szociális osztályánál.

Jövőre is kedvezményesen az élményfürdőbe

Jövőre is kedvezményesen az élményfürdőbe

2018. december 13. (csütörtök)

Marad a kedvezményes élményfürdő-látogatás, béren kívüli juttatást kapnak az önkormányzati intézmények dolgozói- többek között ezekről döntöttek a csütörtöki közgyűlésen.