A házi verseny után irány az országos megmérettetés
A Dunaújvárosi Egyetemen javában zajlik a Tudományos Hét. A hagyományoknak megfelelően féltávnál, szerdán rendezték meg a házi Tudományos Diákköri Konferenciát is, nagy sikerrel.
Idén is rendkívül erős mezőny alakult ki a Dunaújvárosi Egyetem házi Tudományos Diákköri Konferenciáján a hallgatók közt. A Tudományos Hét közepén, szerdán rendezett TDK versenyen a gazdaságtudományi, informatikai, kommunikáció és médiatudományi, kommunikáció és neveléstudományi, valamint a műszaki tudományi szekciókban adhatták elő dolgozataikat a hallgatók. A díjátadó ünnepségen Melkovics János, az egyetem tehetséggondozási munkacsoportjának vezetője köszöntötte az indulókat, majd dr. Ágoston György tudományos és kutatási rektorhelyettes értékelte a napot. Mint mondta, a jó TDK dolgozatból gyakran remek szakdolgozat is születhet, ezért reméli, hogy a délután tapasztalatait és a megszerzett tudást a továbbiakban is kamatoztatni tudják majd. Dr. Kővári Attila egyetemi tanszékvezető, a Tudományos Diáktanács újonnan kinevezett elnöke felelt a programért és a következő félévben a hagyományos Tehetség napi rendezvényéért is. Mindenekelőtt megköszönte a hallgatóknak és konzulenseiknek a rengeteg órát, amit a dolgozatokkal töltöttek és gratulált azoknak, akiknek a munkáját az országos TDK-ra is méltónak találta a zsűri és reméli számukra a legjobbakat a folytatásban.
Az öt szekcióindulói közt a külföldi hallgatók is kivették a részüket, legfőképp a kommunikáció és médiatudomány előadásain. A beszámolók szerint az informatikai szekción kívül itt volt a legélesebb a verseny, erős előadásokat hallhattak az érdeklődők mindenki sokat profitálhat majd a megszerzett tapasztalatokból. Az eredményhirdetések után a főépület aulájában egy pohárköszöntő és állófogadás várta a résztvevőket.
A rovat további hírei: Oktatás
"... szó szerint gyászos..." – első kézből a pedagógustüntetésről!
2019. december 03. (kedd)Részletes összegzéssel lepte meg a DO műhelyét Czoborné Asztalos Borbála, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ )Dunaújvárosi Városi és Járási Szervezetének titkára a szombati országos pedagógustüntetésről. Az alábbiakban a summázat szerkesztett változatát közöljük!
Több tantárgyból lehet majd előrehozott érettségit tenni
2019. november 26. (kedd)Bővül azoknak a tantárgyaknak a köre, amelyekből előrehozott érettségit lehet tenni. A döntéssel szeretnék elősegíteni, hogy a diákok hatékonyabban készülhessenek fel a felvételire - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma kedden az MTI-vel.
Tudásmegosztás határon túl
2019. november 25. (hétfő)A közelmúltban rendezték meg a Szabadkai Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karon azt a módszertani konferenciát, melynek fő témája a mobilitás volt.
Meghosszabbított határidő
2019. november 21. (csütörtök)Az Oktatási Hivatal péntek éjfélig meghosszabbította a felsőoktatási jelentkezések hitelesítési határidejét.
Átalakul a szakképzés
2019. november 20. (szerda)Teljesen átalakul a szakképzés jövőre: változik az iskolák megnevezése, a képzés hossza, az oktatók jogállása, a diákok a cégeknél munkaviszony keretében vesznek részt a gyakorlaton, az általános iskolát be nem fejezőket pedig „dobbantóprogram” segítségével próbálják meg szakmához juttatni. A szülő kötelessége lesz gyermekét 18 éves koráig vagy egy részszakma megszerzésig taníttatni.
„GPSZ” kilencedszer, a Gárdonyi először
2019. november 19. (kedd)Kilencedik alkalommal adott otthont a Dunaújvárosi SZC RUDAS Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma a „GPSZ” névre keresztelt informatikai vetélkedőnek, amelyet városi és városkörnyéki általános iskolások csapatai számára szerveztek meg.
Hétfőn kezdődnek a középszintű szóbeli érettségik
2019. november 14. (csütörtök)Befejeződtek az emelt szintű szóbeli érettségik, hétfőtől elkezdődnek a középszintű vizsgák országszerte - közölte az Oktatási Hivatal (OH) csütörtökön az MTI-vel.