Inguscio: ki kell küszöbölni a tallinni hibákat
Cosimo Inguscio szerint a magyar labdarúgó-válogatott a Tallinnban elkövetett hibáit kiküszöbölve három pontért lép pályára csütörtökön az észtek ellen a Nemzetek Ligája C osztályában.
Az eltiltott szövetségi kapitányt, Marco Rossit helyettesítő másodedző szerdán a Telkiben tartott sajtótájékoztatón kiemelte, a sérült Sallai Roland, Fiola Attila és Ugrai Roland biztosan kihagyja a Groupama Arénában sorra kerülő találkozót, további két-három játékos pályára lépése pedig kérdéses. Az MTI kérdésére Inguscio elmondta, emiatt még nem döntötték el a kezdő tizenegyet, így a szakmai stáb csupán a szerda esti edzést követően dönt az összeállításról. Emellett megerősítette Marco Rossi korábbi kijelentését: amennyiben a keretbe visszatért Dzsudzsák Balázs kezdő lesz, úgy ő viseli a csapatkapitányi karszalagot, ha nem, akkor továbbra is Szalai Ádám. A két együttes októberi, tallinni 3-3-as döntetlennel zárult találkozójára visszatekintve leszögezte, nyerniük kellett volna.
"Igyekszünk kijavítani az ott elkövetett hibákat. Tisztában vagyunk vele, hogy az észteknek is fontos a három pont megszerzése, mivel vereségük esetén kiesnek, de nekünk előre tekintve a három pontot kell megcéloznunk és megszereznünk" - fejtette ki Inguscio. A szakember elárulta, Rossival más karakterek, más temperamentumúak, ám jól ismerik és kiegészítik egymást. Kitért rá, Rossi eltiltása miatt más a helyzet, mint az elmúlt hét évben együtt töltött kétszáz mérkőzésen. "Ezzel együtt nyugodt vagyok, mert a játékosok jól felkészültek, tudják a dolgukat, edzésről edzésre szokunk össze, nagy változás ebben a tekintetben nincs" - mondta Inguscio, aki hozzátette, az Európa-bajnoki selejtezőkre csak a decemberi sorsolás után készülnek majd, most még a Nemzetek Ligájában megszerezhető legjobb helyezés elérése a cél, így tétmérkőzésként tekintenek az észtek, illetve a finnek elleni, vasárnapi összecsapásra. A Tallinnban gólszerző Nagy Dominik úgy fogalmazott: az észtektől ezúttal óvatosabb és taktikusabb mérkőzésre számítanak, a várakozásaik alapján a kontratámadásokra fognak berendezkedni a vendégek.
Kép: mlsz.hu
"Teljes mértékben tétmérkőzésként tekintek az előttünk álló két találkozóra, az egész csapat így van ezzel. Ezt bizonyítja, hogy a szövetségi kapitány a legerősebb összeállításban küldi majd pályára a csapatot" - fogalmazott Legia Warszawa játékosa. "Fejlődnünk kell a korábbi találkozókhoz képest, tanulni az egyéni hibákból és hat pontot gyűjteni, hiszen két győzelemmel a saját és a szurkolók bizalmát is visszaszerezhetnénk."
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) honlapjának szerdai beszámolója szerint Gulácsi Péter, Lovrencsics Gergő és Gazdag Dániel sem léphet pályára az észtek elleni összecsapáson. Gulácsit egy vírusos gyomorrontás döntötte le a lábáról, és már távozott is a telki edzőközpontból, ugyanakkor ha felépül, akkor számít rá a szakmai stáb vasárnap Finnország csapata ellen. A magyar válogatott kezdőcsapata tétmérkőzésen így több mint két év után nem Gulácsi nevével kezdődik majd, 2016. június 26-án a belgák elleni Európa-bajnoki nyolcaddöntőben Király Gábor állt a kapuban. Mivel a szabályok szerint három kapusnak kell szerepelnie a keretben, így Gulácsi helyére Gróf Dávidot hívta be Marco Rossi szövetségi kapitány. Gazdag Dániel és Lovrencsics Gergő sérülés miatt volt kénytelen kihagyni a legutóbbi tréninget, s egyelőre csak az biztos, hogy Észtország ellen nem tudnak pályára lépni. A magyar válogatott csütörtökön Észtország, vasárnap Finnország csapatát fogadja a Groupama Arénában 20.45 órától.
-MTI-
A rovat további hírei: Sport
Biztosan tovább a kupában
2025. szep. 01.
Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.
Kiütötte mumusát a DFC
2025. szep. 01.
A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál
2025. aug. 31.
Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.
DSTV: hamarosan élesben játszhatnak
2025. aug. 30.
Győzelmekkel zárta utolsó két nyári felkészülési mérkőzését a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese, melynek edzője, Zubai Gábor szerint sikerült elvégezniük azt a munkát az elmúlt hetekben, amit elterveztek, s már nagyon várják a bajnoki rajtot is. Hangkép.
Bajnoki és kupafeladatok előtt a focisták
2025. aug. 30.
A Dunaújváros FC női labdarúgói hazai pályán, míg a férfiak Iváncsán folytatják a Magyar Kupa és a bajnoki harmadosztály küzdelmeit vasárnap.
DSTV: idén is focival ünnepeltek
2025. aug. 29.
Idén is sokan voltak augusztus 20-án, akik az államalapítás ünnepe mellett a sport mellett is letették a voksukat. Jól sikerült az Augusztális Focikupa a DLSZ szervezésében. Hangkép.
Elkészült a röplabdázók bajnoki menetrendje
2025. aug. 29.
Idegenben kezdi meg a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszát a DKSE felnőtt röplabda csapata, mely első hazai meccsét november 1-jén játssza az idei bajnokságban.