Vereséggel kezdett a válogatott

doszerk - 2018. november 23. 8:03

Hiába javult fel a második félidőre, hatgólos vereséget szenvedett a magyar női kézilabda válogatott az Eb-címvédő norvégok ellen a Möbelringen Kupa nyitónapján.

Norvégiában, a hagyományos Möbelringen Kupán szerepel csütörtöktől vasárnapig az Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda válogatott. A dunaújvárosi Kazai Anitát is soraiban tudó magyar csapat a házigazdák ellen kezdte meg szereplését a megméretésen, ám az első felvonásban nem sikerült fogást találni a vendéglátókon. A remekül védekező norvégok mindössze hat gólt engedélyeztek a mieinknek úgy, hogy cserébe tizenkét alkalommal találtak kapuba a házigazdák, így már a szünetre tetemes hátrányba kerültek a mieink. A térfélcsere után már nyolccal is vezetett az Eb-címvédő, ám Kovacsics Tóvizi, és Lukács góljaival sikerült megfelezni a hátrányt sőt, volt esély arra is, hogy feljöjjenek háromra is a mieink. A véghajrában azonban újra összekapta magát a norvég válogatott, mely végül hatgólos, 25-19-es győzelmet aratott a sokat kísérletezgető magyar csapat ellen. A mieink szombaton a világbajnok franciák ellen folytatják a négycsapatos torna küzdelmeit.

Kép: keziszovetseg.hu

Kim Rasmussen szövetségi kapitány a Magyar Kézilabda Szövetség honlapján értékelte a találkozót, kiemelve, hogy tudják, miben kell előrébb lépniük a közeljövőben.

- Nem kezdtünk jól, az első félidőben támadásban túl közel voltunk a norvégokhoz, egy az egyben akartuk megverni őket, nem játszottunk elég kreatívan. Szünet után ebben előreléptünk, és védekezésben is egyre zártabban, határozottabb játszottunk, különösen ahhoz képest, hogy ebben az összeállításban először kézilabdáztunk együtt. Az elmúlt napokban vissza kellett nyúlnunk az új összeállítás miatt az alapokig. A kreativitás ott van a játékosokban, az a dolgunk, hogy segítsük őket előrelépni, hiszen tudják, mit kell játszaniuk. A küzdőszellemmel és a csapatszellemmel elégedett vagyok, ha a lányok szemébe nézek, látom az elhivatottságot, az akaratot. Ez a mérkőzés is felhívta a figyelmünket arra, miben kell előrelépnünk, ezért is vagyunk itt a Möbelringen Kupán.

Norvégia - Magyarország 25-19 (12-6)

Norvégia: Lunde, Si. Solberg (kapusok), Arntzen 2, Aune 4, Brattset 4, Ingstad, Jacobsen 1, Kristiansen 2, Kurtovic 2 (1), Löke 4, T. Mörk 2, Oftedal, Reistad 1, Sa. Solberg 1, Sulland 2, Tomac. Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson.

Magyarország: Bíró, Kiss É., Janurik (kapusok), Háfra, Kazai, Kiss N., Klivinyi, Kovács A. 5 (3), Kovacsics 5 (1), Lukács 2, Mészáros 1, Orbán, Pálos-Bognár, Planéta 2 (2), Schatzl 2, Szabó L., Tóth G., Tóvizi 2. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.

A további program:

November 24., szombat
17:00 Magyarország – Franciaország
19:15 Norvégia – Dánia

November 25., vasárnap
16:00 Dánia – Magyarország
18:15 Norvégia – Franciaország

A rovat további hírei: Sport

Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott

Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott

2025. júl. 23.

A játék minden elemében jobb görögök 12-9-es győzelemmel hódították el a világbajnoki címet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott ellen.

Munkaruhát öltöttek a DKKA kézilabdázói

Munkaruhát öltöttek a DKKA kézilabdázói

2025. júl. 23.

A napi gyakorlások mellett nyolc edzőmérkőzés is vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesére a nyári felkészülési időszakban.

Finn hátvéd az Acélbikáknál

Finn hátvéd az Acélbikáknál

2025. júl. 23.

A huszonhét esztendős Vertti Vuoksiala a lett bajnokságban szereplő Hockey Punks együttesének mezét cseréli dunaújvárosira a 2025/2026-os szezonban.

A főpróba jól sikerült

A főpróba jól sikerült

2025. júl. 22.

Szoros csatában aratott egygólos győzelmet a Dorog elleni felkészülési találkozón a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Álomjátékkal vb-döntős a magyar válogatott!

Álomjátékkal vb-döntős a magyar válogatott!

2025. júl. 21.

Szenzációs játékkal aratott nagyon sima, hatgólos győzelmet az olimpiai bajnok spanyolok ellen a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokság elődöntőjében.

Győzelemmel zártak a juniorok

Győzelemmel zártak a juniorok

2025. júl. 21.

Hetedik helyen végzett a dunaújvárosi Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.

Megtalálták a Szent Grált

Megtalálták a Szent Grált

2025. júl. 20.

Idén is remek hangulatban rendezte meg hagyományos nyári táborát a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület a Nyalóka-szigeten.