Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 18. Sándor, Ede
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Bravúros győzelem a Fradi ellen

Sport
Dunaújváros
Acélbikák
Erste Liga
DAB
FTC
győzelem

facebook megosztás

spigott - 2018. dec. 28., 21:23

Remek játékkal gyűrte le 5-3-ra az Erste Liga első helyén álló Ferencváros együttesét a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az év utolsó hazai mérkőzésén.

A listavezető Ferencváros elleni hazai mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A DAB gárdája legutóbb kilenc gólt kapva szenvedett vereséget a Fehérvári Titánoktól, így a gárda kanadai szakvezetője, Corey Bricknell abban bízott, hogy a fővárosiak elleni találkozón sokkal jobban odafigyelnek a védekezésre játékosai.
A jó védekezésre szükség is volt, s szerencsére ezúttal rendesen bele is álltak a meccsbe az Acélbikák, s már az 5. percben megszerezték a vezetést, mikor Lencsés lövésébe Turtiainen ért bele gólt érően (1-0). Nem sokáig örülhettünk azonban az előnynek, mert jött egy fővárosi előny, melyből Perrier lőtt kapura, s bár Garbacz védett, a kipattanó egy hazai bekkről jutott a gólvonal mögé (1-1). A folytatásban felváltva kerültek veszélybe a kapuk, ám egészen a harmad hajrájáig jól tették a dolgukat a kapusok. Az utolsó percben azonban sikerült megforgatni a Fradi védelmét, s Török kapu mögül visszatett korongját Léránt vágta védhetetlenül a bal alsóba, ismét megszerezve ezzel a vezetést a Bikáknak.

A szünet után erősebben kezdett a Fradi, s szűk öt perc alatt egyenlített is, egy finoman szólva is véleményes találattal. Egy kontra végén ugyanis vendégek egyik játékosa nemes egyszerűséggel rálökte Garbaczra Tóth Gergőt, ezt azonban csak a játékvezetők nem látták, így nem avatkoztak közbe, s ezt Perrier kihasználta és a bal felsőbe emelt (2-2). A 29. percben ismét kapott egy előnyt a fővárosi alakulat, melyből Nagy Gergő gyakorlatilag lemásolta Turtiainen találatát, ám a vendégek sem sokáig vezettek, mert egy korongszerzés után Saluga mehetett el szólóban, s nem hibázta el ziccerét (3-3). A játékrész hajrájában nagy erőket mozgósítottak a Bikák a vezetés megszerzéséért, s ez 36. percben Németh "megpattanójával" össze is jött, itt persze videóztak a sporik, de végül kénytelenek voltak megadni a szabályos találatot (4-3).

A harmadik etap elején óriási erőket mozgósítottak a vendégek az egyenlítő gól megszerzéséért, s ekkor nagyon kellettek Garbacz bravúrjai ahhoz, hogy sikerüljön megóvni a vezetést. A 47. percben végre előnybe kerültek az Acélbikák, s Franssila kékvonalas bombájával tovább növelték fórjukat, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a listavezetőt. A Fradi ekkor lényegesen keményebb játékra váltott, de a mieink felvették a kesztyűt, nem maradtak adósai a zöld-fehéreknek, akik több felesleges szabálytalansággal nehezítették meg saját dolgukat. Az utolsó percben kapusát lehozva próbált szépíteni a Ferencváros, de a DAB remekül védekezve megőrizte kapuját a góltól, s nagyon értékes, 5-3-as győzelemmel búcsúzott el a dunaújvárosi közönségtől az év utolsó hazai találkozóján.

DAB – FTC-Telekom 5-3 (2-1, 2-2, 1-0)

DAB: - Franssila 1, Léránt 1, Németh 1, Turtiainen 1, Uski (2), Erdélyi, Hüffner, Azari, Nagy, Török (1), Lencsés (1), Mestyán (1), Dubek (1), Iossafov (1), Saluga 1 (2), Hruby, Borbás, Pinczés, Tóth G. Vezetőedző: Corey Bricknell.

FTC-Telekom: Arany – Rantanen, Kameniemi, Nagy G. 1, Walls, Tóth R. (1), Perrier 2 (1), Boros, Tóth A., Tóth R., Switzer, Hegyi (1), Sarcia, Tóth G., Farkas, Pozsár, Lengyel, Jászai, Hardi, Roczanov. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: harmadjára is nagy siker

2026. már. 18.

Tovább növekvő létszám mellett, ismét kiváló hangulatban rendezték meg a FitCity Dunaújváros programsorozat harmadik állomását a volt Bánki iskola tornatermében. Hangkép.

Kezdődik a harc a négy közé jutásért

2026. már. 18.

Egerben kezdi meg a bajnoki negyeddöntő két győzelemig tartó párharcát a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától.

Továbbra is az élmezőnyben a PASE

2026. már. 17.

A Pentele ASE együttesei közül az NB I-es és az NB II-es alakulat is nyerni tudott, az NB III-asok viszont szoros vereséget szenvedtek az asztaliteniszezők csapatbajnokságának hétvégi fordulóiban.

DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

2026. már. 17.

A Fabó Éva Sportuszoda városunk közkedvelt és rendszeresen látogatott sportlétesítménye. Az intézmény nemcsak a városlakóknak nyújt mozgási lehetőséget, hanem számos sportszervezet és közösség bázisaként is üzemel. Hangkép.

Minden éremből jutott a birkózóknak

2026. már. 17.

Jól szerepeltek a DKSE és az Enying VSE ifjú birkózói a Soltvadkerten megrendezett U15-ös kötöttfogású és női válogató versenyen a mögöttünk hagyott hétvégén.

Maradtak a negyedik helyen a fiatalok

2026. már. 16.

A PSC csapatát simán legyőzte, a házigazda szegediektől viszont óriási, ötszettes csatában szenvedett vereséget a DSE Röplabda Akadémia az U20-as bajnokság szombati fordulójában.

Izgalmas, jó meccseket játszottak

2026. már. 16.

Egy ezüst- és egy bronzéremmel zárták seregélyesi amatőr versenyüket a Danubius KSE tollaslabdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  2. DSTV: harmadjára is nagy siker

  3. Sok fotóst megihletett a téli szürkeség

  4. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

  5. Híroldalak háttérrovatában: miért kulcsfontosságú a megbízható villamos kivitelezés?

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: harmadjára is nagy siker

DSTV: harmadjára is nagy siker

Embedded thumbnail for DSTV: lenyűgöző fizika a "Magdában"

DSTV: lenyűgöző fizika a "Magdában"

Embedded thumbnail for DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  3. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  4. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

  5. Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő