Bakondi: Hosszú távon kell számolni a migrációval
A második legnagyobb olaszországi menedékkérő-tábor kiürítése része az új migrációs politikának, amellyel az olasz kormány egyre markánsabb lépéseket tesz a külső határőrizet és a tengeri határok lezárása érdekében - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán az M1 aktuális csatornán.
Bakondi Györgyöt arról kérdezték, hogy olasz katonák bevetésével megkezdték kedden a Róma közeli Castelnuovo di Porto menedékkérő-táborának felszámolását, ahonnan több mint ötszáz embert helyeznek át máshova, összhangban az új olasz migrációs törvénnyel. A tábort január 31-ig teljesen kiürítik.
Arra a kérdésre, hogy miért osztják szét az embereket kisebb csoportokra az olaszok, a főtanácsadó úgy válaszolt: ha egy helyen túl sokan vannak tartósan, konfliktusok alakulnak ki. Hozzáfűzte: az olasz parlament döntése szerint a kiutasítás lehetősége könnyebbé vált azoknál, akik nem kaptak politikai menekültstátuszt vagy bűncselekményt követtek el.
A főtanácsadó szerint Olaszország a tengeri határok lezárásával, a civil szervezeti hajók távoltartásával, a líbiai parti őrség megerősítésével eredményt ért el, 80 százalékkal csökkent a tavalyi év második félévében az oda illegálisan érkező migránsok száma az eggyel korábbi év azonos időszakához képest.
Bakondi György jelezte ugyanakkor: baloldali politikusi véleményekkel ellentétben "hosszú távon kell számolni a migrációval", és a Törökországban lévő mintegy négymillió migráns aggodalmat okoz, "rendkívül foglalkoztatja" a balkáni útvonalon fekvő országokat.
-MTI-
A rovat további hírei: Közélet
Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége
2025. dec. 02.
Máig fekete lap a település történelemkönyvében – éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban hétfőn délután.
Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért
2025. dec. 02.
Újtelep lakosai időről-időre összefognak, hogy közösen tegyenek kitűzött céljukért – a közelmúltban a Tündérkert Játszótér takarítása volt terítéken, adventi készülődéssel körítve. Tóth Kámán önkormányzati képviselő szerint a körzetben alapvető ez a fajta együttműködés.
A hit jelképe – fellobbant a láng az első adventi gyertyán a Városháza téri ünnepen (galériával)
2025. dec. 01.
Újra adventi fénybe öltözött Dunaújváros főtere – elkezdődött az ünnepvárás szép időszaka. Fényfüzérek csillogása, gőzölgő, lelket is melengető ételek és italok, programok sora vár mindenkit az Adventi Forgatagon, ahol a közös adventi gyertyagyújtás sem maradt el.
Hagyományos ünnepi díszítés Újtelepen
2025. dec. 01.
Városszerte elkezdődtek az ünnepre készülődő csinosítgatások – felkerültek a girlandok, fényfüzérek és egyéb látványosságok. És mint azt már jól megszokhattuk, Újtelepen is fénybe borul a körzet szerencsés fenyőfája. Ám idén – rendhagyó módon – két örökzöld is díszbe öltözik.
Az ünnepi időszakban is várják a véradókat!
2025. nov. 30.
Az év utolsó hónapjára fordulva sem csökken az egészségügy vérigénye, és mivel a vér csak vérrel pótolható, egyértelmű, hogy szükség lesz az önkéntesek közreműködésére. Szerencsére egyre többen tudják: vért adni menő! Segítsen, aki tud, ajándékozzon életet!
Megemlékezés a pentelei kitelepítés 75. évfordulóján
2025. nov. 29.
Szomorú évfordulót ünnepel a Pentele Baráti Kör közössége hétfőn: idén lesz 75 éve, hogy Pentelérő kitelepítették az osztályellenségnek bélyegzett lakosokat. Az ünnepi eseményen a DSTV műhelyének közreműködésével készült visszaemlékezést is bemutatják.
Szakemberek segítenek a bajbajutottaknak
2025. nov. 28.
Égető téma apropóján tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, dr. Kovács Adél, a Nemzetközi Pályázati Iroda vezetője, valamint Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője csütörtökön.









