Elegáns évzáró

2019. január 2. (szerda) 15:58 - Szárszó Lajos

A Dunaferr SE Torna Szakosztálya méltán kiváló hangulatban zárta a 2018-as esztendőt, hiszen az elmúlt időszakban számos szép sikert arattak felnőtt és utánpótlás szinten egyaránt.

A Dunaferr SE torna szakosztálya évzáró ünnepségén az edzői stáb és a három szakág, női torna, férfi torna, gumiasztal, összességében 80 főt számláló versenyzői köre vett részt. A tornász család elegáns öltözékben megjelent tagjait Trenka János rendhagyó módon köszöntötte. A vezető edző idővonalra állította a szakosztály életét s fényképek segítségével mutatta be a Dunaújvárosban közel másfél évtizede új időszámítást kezdő sportág napjainkig tartó fejlődését. Ezt a kis vidám történelmi áttekintést azért is kísérték nagy figyelemmel a sportolók, mert szerencsére többen közülük magukra ismertek a régi képek között – nem kis derűt okozott a fiatal felnőtteknek, ahogyan magukat óvodás bukfencvirtuózként látták viszont a vetítő vásznon.

A vacsorát megelőző köszöntő magáért beszélt: olyan hosszútávú építkezés folyt és folyik a dunaújvárosi tornacsarnokban, ahol pici téglákból készítenek szilárd alapokat, melyek aztán akár egy várat is elbírnak.  Az alapok lerakása nagyon munkás és nem látványos, a vár azonban annál inkább. A tornászoknak már van váruk, hiszen 3 szakág is hoz komoly hazai és nemzetközi eredményeket, nem beszélve a nagy létszámú tömegbázisról, mely bizonyítja, milyen sokan szeretnek tornázni a városban. Miután a legeredményesebb sportolók átvették kitüntetésüket, következett a vacsora, majd a résztvevők elengedhették magukat a táncparketten a közös játékok és tánc során. A dinamikus fejlődő dunaújvárosi torna csak egyet kívánhat magának 2019-ben: egy ugyanolyan sikeres évet, mint amilyen a 2018-as volt!

Bronzérem Pécsről

2020. január 22. (szerda)

Egy harmadik és egy ötödik hellyel gazdagodtak a Dunaferr SE birkózói a hétvégén megrendezett felnőtt válogató versenyen.

Négy között a válogatott

A várakozásoknak megfelelő sima győzelmet aratott a magyar női vízilabda válogatott a franciák ellen lejátszott Európa-bajnoki negyeddöntőben.

Győzelemmel kezdett a DAB

2020. január 21. (kedd)

Hátrányból fordítva aratott 3-1-es sikert a DEAC elleni mérkőzésen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga felsőházának első fordulójában.

A város továbbra is az akadémia mögött áll

Biztosított a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia NB I-es szereplésnek háttere, derült ki Barta Endre alpolgármester és Mátyás Gábor ügyvezető ma délutáni sajtótájékoztatóján.

A Veszprém ellen nem megy

Az idei szezonban másodszor is legyőzte a sereghajtó Veszprém a Dunaferrt, s ez könnyen a felsőházról szőtt álmok végét jelentheti futsalosaink számára.

Címvédés a hölgyeknél

2020. január 20. (hétfő)

A hölgyek mezőnyében a Híd-Unió SE, míg a férfiaknál a Komló csapata nyerte a hétvégén megrendezett Mikulás Kupa elnevezésű kézilabda torna küzdelmeit.

Kötelező a győzelem

Amennyiben komoly gondolja felsőházi szereplését a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, úgy győznie kell ma este hét órától a Veszprém elleni hazai bajnokin.