Ördögi siker a Campusban
Már az első harmadban eldöntötte a DUE-RFT elleni bajnoki találkozót a Kazincbarcikai Ördögök floorball csapata.
Hazai környezetben, a Campus Arénában lépett pályára az év első bajnoki mérkőzésén a DUE-RFT NB II-es floorball csapata, mely a tabella második helyén álló Kazincbarcikai Ördögök gárdáját igyekezett megszorítani. Ez egyáltalán nem ígérkezett könnyű feladatnak, mivel a két együttes októberi meccsét 14-4-re nyerték a borsodiak, akik ezúttal is esélyesként vágtak neki a találkozónak.
Ezt sajnos már az első harmadban bizonyították is a vendégek, s a 4. és a 9. perc között négy alkalommal is bevették a hazai kaput. Próbálkozott becsülettel az egyetemisták gárdája is, ám ezen a napon egyértelműen jobb volt az Ördögök formációja, mely az első felvonásból hátralévő időben újabb négy találattal szomorította a mieinket, s bár a szépítés legalább összejött Jadlószki Ákos emberelőnyös góljával, a harmad végére gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (1-8).
Kép: DO-archív (Lőwinger Zoltán felvétele)
A folytatásban ugyan már csak az lehetett a kérdés, hogy milyen arányban nyeri meg a meccset a vendégcsapat, ennek ellenére a dunaújvárosiak nagyon odatették magukat a második húsz percben, s ezt az időszakot sikerült is egálra hozniuk (2-9). A harmadik etapban három gólt is elértek a mieink, s bár sikerült valamelyest csökkenteni hátrányukat, a hajrá ismét a Kazincbarcikáé volt, mely végül 15-5-ös győzelemmel szerezte meg a pontokat, ám a vereség ellenére a DUE-RFT gárdája maradt a tabella harmadik helyén.
DUE-RFT – Kazincbarcikai Ördögök 5-15 (1-8, 1-1, 3-6)
DUE-RFT: Majorosi – Dolmán, Gutenkunst, Jadlószki 2 (1), Kiss P. 1 (2), Kiss T. (1), Krukk, Lendvai, Magosi 1, Mitli, Pász, Pavlicsek, Siklósi 1, Petrovickij (1), Vidákovics, Pribék (kapus).
A rovat további hírei: Sport
DSTV: szezonzáró a kempingben
2025. jún. 13.
A Dunaújvárosi Kempingben tartotta meg szezonzáró ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia. A remek hangulatú eseményen Tomanóczy Tibor ügyvezető köszönte meg az éves munkát az egyesület edzőinek és versenyzőinek, majd kameránk előtt értékelte a 2024/2025-ös szezont. Hangkép.
Fiatalos lendülettel
2025. jún. 13.
Kuminka Zsombor újabb szezont kezdhet meg Dunaújvárosban, míg Balázs Olivér a KHL Sisak csapatának mezét cseréli az Acélbikák szerelésére.
DSTV: jégen az ovisok
2025. jún. 12.
A Radari Sporttelepen található Angels Skills Hockey Centerben tartott óvodás foglalkozásokat az Angels NJSE, mely a Szent Pantaleimon Óvoda növendékeit látta vendégül a tavaly decemberben átadott intézményben. Hangkép.
A Magyar Kupáért küzdöttek a kajak-kenusok
2025. jún. 12.
Tizenhét dobogós helyezéssel zárták a regionális kupák Fadd-Domboriban megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal kajak-kenusai a mögöttünk hagyott hétvégén.
Szalai Petra visszatért a DKKA-hoz
2025. jún. 11.
A húsz esztendős balkezes átlövő a Szent István SE együttesétől érkezik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatához.
DSTV: tornászok köszöntése
2025. jún. 11.
A DKSE és a torna szakosztály mellett városunk vezetése is köszöntötte a lipcsei Európa-bajnokságról hazatért dunaújvárosi tornászokat a Pap Zoltán Tornacsarnokban. A dunaújvárosi sportolók ismét remekül szerepeltek a viadalon. Hangkép.
Fehérorosz bekket igazolt a DAB
2025. jún. 11.
A harminc esztendős Yegor Kudin a HK Gomel együttesétől ékezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.