Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 10. Melánia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Szabadtéri tűzesetek megelőzése

Sziréna
tűz
katasztrófavédelem
tűzoltók
lakosság

facebook megosztás

doszerk - 2019. feb. 22., 12:23

Az elmúlt napok csapadékmentes és enyhe időjárása miatt egyre többen kezdenek neki kerti munkáknak, emiatt az ország számos pontján gyulladt meg az aljnövényzet.

A veszélyt a száraz aljnövényzet és avar jelenti, amelyben könnyen és gyorsan terjed a tűz. A szabadban keletkezett tüzek 99 százalékát emberek okozzák. A meteorológiai előrejelzések szerint az átmeneti lehűlés után újabb felmelegedés kezdődik, ezért a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság mindenkit arra kér, hogy tájékozódjon a szabadtéri tűzgyújtás szabályairól.

Az elmúlt két hétben harminc szabadtéri tűzesethez riasztották a tűzoltókat Fejér megyében. Az országban már halálos áldozata is van a kerti zöldhulladék égetésének, néhány napja egy ember életét vesztette, miután a ruhája lángra kapott Kecskemét külterületén.

Belterületen a kerti zöldhulladék elégetésére csak ott van lehetőség, ahol van kifejezetten erre vonatkozó rendelete az önkormányzatnak. Ez pontosan szabályozza, mely napokon, milyen időintervallumban szabad a kertben zöldhulladékot égetni, ilyen szabályozás hiányában tilos ez a tevékenység. Tűzgyújtási tilalom esetén akkor sem megengedett a tűzgyújtás, ha azt egyébként más jogszabály megengedi.

A károk akkor előzhetőek meg a legkönnyebben, ha tisztában vagyunk a biztonságos szabadtéri tűzgyújtás és a tűzmegelőzés alapvető szabályaival. A külterületen végzett égetés engedélyhez kötött, így előzetesen engedélyeztetni kell a tűzvédelmi hatósággal a lábon álló növényzet, tarló, illetve a növénytermesztéssel összefüggésben keletkezett hulladék szabadtéri égetését.

A szabadtéri tűzgyújtás feltételeit az Országos Tűzvédelmi Szabályzat tartalmazza, a jogszabálytól eltérő vagy hatósági engedély hiányában végzett tűzgyújtási tevékenység tűzvédelmi bírságot von maga után!

A szabadban meggyújtott tüzet soha ne hagyjuk felügyelet nélkül és minden esetben gondoskodjunk megfelelő mennyiségű oltóanyagról. Mindig legyen nálunk a tűz oltására alkalmas kézi szerszám, és csak akkora tüzet gyújtsunk, amekkorát folyamatosan felügyelet alatt tudunk tartani. Tájékozódjunk a várható időjárásról, mert a szél kedvez a tűz gyors továbbterjedésének.

A rovat további hírei: Sziréna

Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

2026. jan. 10.

A dunaújvárosi rendőrök kezdtek eljárást Házi Rubina Ketrin és Házi Jázmin Tifani eltűnése ügyében. A 14, illetve 15 éves lányok hétfőn tűntek el – már egy megosztás segíthet abban, hogy rájuk találjanak.

Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

2026. jan. 09.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki súlyosan bántalmazta az albérlőjét. Nagyon durva történet, nagyon súlyos eset; a gyanúsított nem válogatott a brutális eszközökben, értesült a DO.

Az ünnepek alatt sem pihentek az online csalók

2026. jan. 07.

Lerántó apróhirdetés, "jó vétel", de még hamis szerelem illúziója is szerepel a merítésben – közel másfél millió forintos kárt okoztak az elmúlt időszakban az online csalók Fejér vármegyében. Két dunaújvárosi sértettet is lépre csaltak, értesült a DO.

Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

2026. jan. 06.

Összeütközött két gépkocsi a 62-es főút 1-es kilométerszelvényénél, Dunaújváros térségében. Az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták.

Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

2026. jan. 05.

Dunaújváros és Rácalmás között ütközött össze két gépkocsi a főúton. A forgalom irányítás mellett halad, a tűzoltókat is a helyszínre vezényelték, értesült a DO. Gyorshír.

Baleset és teljes útlezárás volt a 6-os főúton

2026. jan. 05.

Rácalmás térségében ütközött két gépjármű tegnap késő délután. A baleset nyomán a főút forgalmát a város felé terelték, értesült a DO. Itt a tél, vigyázat az utakon!

Családi ház gyulladt ki Nagyvenyimen

2026. jan. 02.

Teljes terjedelmében égett egy húsz négyzetméter alapterületű lakóház felső szintje és tetőszerkezete Nagyvenyimen még december 30-án éjszaka. Gázpalackot is kimentettek a tűzoltók, értesült a DO.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

  2. Újabb hazai meccs előtt a röplabdázók

  3. DSTV: az év első dunaújvárosi babája

  4. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

  5. Könnyebb kezdés után nehéz dolga lehet a válogatottnak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az év első dunaújvárosi babája

DSTV: az év első dunaújvárosi babája

Embedded thumbnail for DSTV: petárdák helyett kutyatáp

DSTV: petárdák helyett kutyatáp

Embedded thumbnail for DSTV: éves összegzés a vízről

DSTV: éves összegzés a vízről

Top hírek

  1. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  2. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  3. Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

  4. Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

  5. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő