Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Újabb félmilliós támogatást adtak át

Közélet
Dunaújváros kenyere
Cserna Gábor
polgárőrség
jótékonyság
Dunaújváros

facebook megosztás

Vass Ádám - 2019. feb. 05., 13:02

Tizenegyedik alkalommal gazdagodott egy szervezet, vagy egyesület jelentős pénzadománnyal a Dunaújváros Kenyere elnevezésű akciónak hála. A kedvezményezett ezúttal a városi polgárőrség volt.

A tavalyi év utolsó három hónapjában négy dunaújvárosi polgárőr egyesület számára gyűltek azok az ötven forintok, amik minden egyes Dunaújváros Kenyere megvásárlása után járnak az akcióban részt vevő egyesületnek, vagy szervezetnek. A Széchenyi pékség, a helyi Tourinform iroda és az önkormányzat közös akciójának tizenegyedik átadójára kedden délelőtt került sor a Polgármesteri Hivatal "C" szárnyának közgyűlési termében. Az átadón jelen volt Róka Sándort, a Széchenyi pékség vezetője, Hegedüs László, a Dunaújvárosi Városvédő Polgárőrség elnöke, valamint Cserna Gábor, városunk polgármestere, aki elmondta, a közbiztonság kérdése, bármely településen is élünk is, az egyik legfontosabb a lakók számára.

- Örülök, hogy ez esetben nem is egy, hanem négy egyesület, szervezet kapja ezt a bizonyos összeget. Novemberben, a tizedik átadón jelentettük be őket, vagyis a Dupent Polgárőr Egyesületet, a Pannon Polgárőrséget, Dunaújvárosi Táborállási Polgárőrséget és a Dunaújvárosi Városvédő Polgárőrséget. Megítélésem szerint a közösségért, illetve a közösség szolgálatában végzik a munkájukat, méghozzá a lehető legnagyobb szerénységgel, a lehető legnagyobb alázattal és rendkívül kis költségvetéssel, saját szabadidejüket feláldozva. Az év utolsó három hónapjában közel nyolc és félezer fogyott Dunaújváros Kenyeréből. Ezúton is köszönet illeti a Széchenyi pékséget, hogy továbbra is partnerként működnek együtt a Tourinform irodával és az önkormányzattal. Köszönet azoknak a lakóknak is, akik a karácsonyi időszakban is Dunaújváros Kenyerét vásárolták, és ezáltal támogatták a polgárőrségek munkáját. Ez az összeg 423 750 forint lett végül, amit a Polgármesteri Hivatal segítségével ötszázezerre kerekítünk fel, kívánom, hogy a polgárőrségek tagjai hasznosan, jól használják fel ezt az összeget.

Hegedüs László, a Dunaújvárosi Városvédő Polgárőrség elnöke mindenekelőtt megköszönte Cserna Gábornak, hogy a hivatal kiegészített az összeget félmillió forintra, valamint a városlakóknak is, hogy ennyi kenyeret vásároltak, amivel a polgárőrséget támogatták. Mint mondta, a polgárőrségek az összeget a működésükre fogják fordítani, a szolgálati gépkocsik műszaki vizsgáztatását, kötelező biztosítását végzik majd el belőle és üzemanyagot vásárolnak majd a pénzből.

A szokásoknak megfelelően Cserna Gábor az átadás után bejelentette a következő kedvezményezettet is, ami ezúttal a város egyik legrégebbi iskolája, a Petőfi Sándor Általános Iskola lesz, illetve az iskolában működő Petőfis Tanítványainkért Alapítvány.

A Petőfi iskola részéről Rideg István intézményigazgató vett részt az átadón. Mint mondta, kitörő örömmel fogadták az iskolában, hogy részt vehetnek ebben az országosan is egyedülálló kezdeményezésben. A támogatással kapcsolatban azt a célt tűzték ki, hogy a város jóvoltából energetikai felújításon átesett, kívül is megszépült épületük belül is gyarapodjon és szolgálja az oda járó gyerekek fejlődését, nevelését és kényelmét. A leendő összegből ezért a tanulói kiskonyha konyhabútorait és berendezéseit cserélnék le, illetve kerékpár és roller tárolót vásárolnának, hiszen a jó idő közeledtével egyre több tanítvány érkezik majd az iskolába biciklivel, vagy rollerrel.

Az iskola igazgató-helyettese és a Petőfis Tanítványainkért Alapítvány kuratóriumi tagja, Gálosfai Tímea szerint egy iskolai alapítvány számára a legfontosabb dolog, hogy azokat szolgálja, akik a jövő nemzedékét képviselik, ezért minden pályázati lehetőséget megragadnak, hogy a gyerekek számára jobb környezetet tudjanak biztosítani. Az elmúlt években több belső felújítást is végeztek, a tanulói kiskonyha pedig különösen fontos számukra, mivel nincs olyan iskolai program, vagy rendezvény, ahol ne használnák rendszeresen, így mára egy igazi közösségi centrummá vált, ezért ráfér már a felújítás.

A rovat további hírei: Közélet

30 napra letartóztatják Mezei Zsoltot

2026. feb. 02.

A bíróság harminc napra rendelte el a DK-s általános hatáskörű alpolgármesterének letartóztatását. A bírósági, ügyészségi közlemények még nem futottak be, a letartóztatás hírét a Magyar Nemzet publikálta. Amint további információval bírunk, frissítjük a hírt!

Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

2026. feb. 01.

Remek közösségi akcióra lehet nagyon büszke a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete és a Városvédők Újtelepért Egyesület, az önkéntes véradók kimagasló eredménnyel járt mozgósítása egyúttal kiváló példa is. A folytatás nem lesz könnyű – de mindenképpen biztató a nyitány!

Pappné Grabant Ilona: "... a legfontosabb, hogy jelen legyek az emberek életében"

2026. jan. 31.

Egy éve dolgozik önkormányzati képviselőként Pappné Grabant Ilona Dunaújváros 8-as választókerületében – a Béke városrész egy része és a Kertváros tartozik hozzá. Azt mondja, hogy az elmúlt időszak az alapozásról, a tanulásról és a kézzelfogható fejlesztésekről szólt – játszóterektől a parkolókig.

A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

2026. jan. 30.

Több fontos téma is szóba került azon a megbeszélésen, amit Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő folytatott a Mezőföldvíz Kft. területi vezetőivel a Városházán ma délelőtt.

DKIK: digitalizációs napot szerveznek

2026. jan. 30.

Digitalizációs napot szervez a kkv-k számára a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara – a programra szerdán várják az érintett cégek képviselőit!

Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

2026. jan. 30.

A SteelCityZen projekt nyomán az Útkeresés Segítő Szolgálat komplex programcsomagot dolgozott ki a munkaerőpiaci változások által érintett, valamint hátrányos helyzetű felnőttek támogatására. A foglalkozások célja az egyéni erőforrások megerősítése, az önbizalom növelése és a társadalmi, illetve munkaerőpiaci visszailleszkedés elősegítése. 

Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

2026. jan. 30.

Változik a gyermekorvosi ellátás rendje településünkön: február 1-jétől több házi gyermekorvosi körzet beosztása is módosul. Az átszervezést az orvoshiány és a csökkenő lakosságszám tette szükségessé.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

  2. 30 napra letartóztatják Mezei Zsoltot

  3. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

  4. DSTV: az éremművészet atyja

  5. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. 30 napra letartóztatják Mezei Zsoltot

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő