Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 30. Zalán
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A Hankook átlagosan 13,6 százalékkal emeli az alapbéreket

Közélet
Hankook
béremelés
Rácalmás
Dunaújváros

facebook megosztás

doszerk - 2019. már. 06., 12:58

A Hankook Tire Magyarország Kft. 2019-ben átlagosan 13,6 százalékos alapbéremelést hajt végre, a béremelés visszamenőleges hatályú, január 1-jétől lép életbe - közölte a cég szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint az emelés összegét március 7-én kifizetik a dolgozóknak. A juttatási csomagnak továbbra is része a jelenléti bónusz, a teljesítményhez kötött bónusz, az ingyenes buszjáratok, valamint a szintén ingyenes, igényes munkásszállás elérhetősége is - tették hozzá.

Közölték, hogy a béremelés kidolgozásánál a vállalat figyelembe vette a munkavállalók véleményét, a piaci helyzetet, valamint az üzemi tanács javaslatait. A Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ) szervezésében szerda reggel kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak a Hankook dunaújvárosi gumigyárában: 5 és 7 óra között teljesen leállt a termelés.

A szakszervezet elnöke, Székely Tamás korábban elmondta: követeléseik között van a 18 százalékos alapbérfejlesztésen túl a besorolási rendszer és a hűségbónusz rendszer átalakítása, valamint a jubileumi kifizetés, a 13. havi bónusz, továbbá a megszakítás nélküli munkarendben dolgozók számára 5 százalékos pótlék bevezetése.

A Hankook Tire több mint 180 országba szállítja termékeit és világszerte több mint 22 ezer alkalmazottat foglalkoztat. A vállalat teljes bevételének mintegy 30 százalékát az európai piacokon és a FÁK országaiban realizált értékesítés adja.

A Hankook a Dunaújváros melletti Rácalmáson építette fel európai gyárát 885 millió euróból. A gyár 2007 júniusában kezdte meg működését és azóta is folyamatosan bővül. A cég jelenleg már több mint 3300 alkalmazottat foglalkoztat Magyarországon, és személygépkocsik, SUV-ok és könnyű tehergépkocsik számára gyárt gumiabroncsokat. A harmadik beruházási ütem 2015 tavaszán fejeződött be, ezzel a magyar gyár éves gyártókapacitása 19 millió abroncsra nőtt.

-MTI-
 

A rovat további hírei: Közélet

A kikelet jó alkalmat teremt a véradásra is!

2026. már. 29.

A húsvét előtti és utáni időszak kiemelten érzékeny periódus a véradások terén, így az áprilisi alkalmakra is nagyon várja az önkénteseket a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. Változatlanul jelentős a vérigény, aki tud, mentsen meg három életet!

Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

2026. már. 28.

Kezdődik a nyári időszámítás, egy teljes órával kevesebb jut alvásra ma éjjel, holnap kóválygós napot jósolok, mert megint ugrik a cirkadián ritmus – álomszuszékok, előre, éjen sokáig a szundi üzemmód, irány az alvás szövetség!
 

Idén is megszervezik a nagyszabású Kék Duna Környezetvédelmi Projektet

2026. már. 28.

A tavalyi nagy siker után ismét közösségi takarításra invitálják a város közösségét – a Duna-part és a Lebuki-patak mentén az önkéntesek megszabadíthatják a felhalmozott hulladéktól a zöldterületeket április 17-én délelőtt. A támogatók, logisztikai és civil partnerek sorában városunk önkormányzata is szerepel.

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

2026. már. 28.

Nemes tradíciót ápol, Ragyogj kékben, Dunaújváros! címmel nagyszabású előadássorozatot szervez az autizmus és az érzékenyítés jegyében a Jószolgálati Otthon Közalapítvány a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében jövő kedden. Itt a tételes kínálat, az érintettek mellett az érdeklődőket is nagyon várják!

Waldorf: színházünnep a „C” szárnyban

2026. már. 27.

Különleges estére készült a Dunaújvárosi Waldorf Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium – a nyolcadik osztályosok a Városháza „C” szárnyában mutatták be drámaelőadásokat. Az eseményt hosszú hónapok előkészülete előzte meg; de megérte, remekül szerepeltek a fiatalok. 

A húsvét ünnepére készülnek a közösségek

2026. már. 27.

Nagyheti szertartások egész sorával, majd a húsvét méltó megünneplésével készülnek az egyházi közösségek a kereszténység egyik meghatározó ünnepkörére. A római katolikus gyülekezet a Krisztus Király Főtemplomban ünnepel, a keresztény jövőről az evangélikus templomban rendeznek monodrámával körített előadást.

DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

2026. már. 27.

A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összegzése a közelgő startról: városunkban újra megkezdődik a tavaszi lomtalanítás. A kezdeményezésre mindig nagy igény mutatkozik – nem kell azonban a konténerekre várni, hiszen a hulladékudvarban folyamatosan leadhatók a felgyülemlett lomok. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Pontosztozkodás a rangadón

  2. DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

  3. Magabiztos győzelmek a Fradi ellen

  4. A kikelet jó alkalmat teremt a véradásra is!

  5. Huszonöt percig bírta a Kohász

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Embedded thumbnail for DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

Embedded thumbnail for Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. DSTV: végleges a választási szavazólap

  5. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő