Dunaújváros Hetilap

Dolgozz, mongol: a VDSZ szerint így nógatják a vendégmunkásokat a Hankooknál

doszerk - 2019. március 13. 10:48

Még mindig tart a sztrájk a Hankook Dunaújváros melletti gumigyárában, miután a felek nem tudtak megegyezni a béreket illetően - írja az Index.

A sztrájkot szervező Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége nyomásgyakorlással vádolja a Hankookot, azonban a cég szerint a sztrájk csak árt mindenkinek és a VDSZ kommunikációja az üggyel kapcsolatban csak hangulatkeltés. A Hankook addig nem hajlandó tárgyalni, amíg tart a sztrájk.

Most a VDSZ a sajtónak eljuttatott levélben arról számol be, hogy tegnap 14 óra óta már a harmadik műszak sztrájkol. Közleményük szerint a munkabeszüntetésben résztvevők közül sok a termelés szempontjából kulcsszerepet betöltő szakember, így gyakoriak a leállások, valamint sok a selejt, mivel hozzá nem értő emberek kezelik a gépeket. 

A VDSZ arról tájékoztat, hogy a gyárba történő belépéskor a biztonságiak különválasztják azokat, akik sztrájkolni jöttek, majd miután összegyűltek, az étterem helyiségbe terelik őket. A kapuban ott állnak a gyár koreai és magyar vezetői is, írja a szakszervezet. A szakszervezet sajtóközleményének legmeredekebb része azonban az, hogy:

A gyárban ukránok mellett mongolok is dolgoznak, utóbbiakat hangos szóval, „mongol work” kiáltással ösztönzik a munka felvételére, nekik a vezetők nem engedik meg, hogy ne vegyék fel a munkát.

A VDSZ szerint folytatódik a nyomásgyakorlás is, állítólag a sztrájkolók között azt a hírt terjesztik a folyamatvezetők, hogy annak, aki sztrájkol, nem hosszabbítják meg a határozott idejű szerződését. Közleményük szerint a szakszervezetbe 100 új tag lépett be, így 1300 tagjuk van a gyár 3100 dolgozója közül. 

- index.hu -

 

A Hankook közleménye:

 

A sztrájk ellenére 70 százalék körüli a Hankook gyár termelése

 A Hankook vezetősége ezúton is köszönetét fejezi ki minden munkatársának, akik a sztrájk ideje alatt is felvették a munkát, ugyanakkor megerősíti, hogy minden szempontból tiszteletben tartja a sztrájkoló kollégák jogait. 

A vállalat hivatalosan közli, hogy az elmúlt három műszakban a munkatársak többsége változó arányban, de a délelőttös műszak esetében több mint 70 százalékban felvette a munkát. Mindennek köszönhetően a gyár termelése messze a sztrájkhelyzetre kalkulált termelési terv fölött van, és közel 70 százalékon, folyamatosan működik. 

A vezetőség köszönetét fejezi ki a sztrájkoló munkatársak irányába a fegyelmezett és etikus hozzáállásért. 

A Hankook azt tapasztalja, hogy a szakszervezet folyamatosan valótlanságokat állít és egymásnak ellentmondó információkat híresztel, így a vállalat vezetése úgy döntött, hogy a médiában történő üzengetésekre a jövőben nem reagál.

A rovat további hírei: Közélet

Segíts, hogy segíthessünk – női higiéniás termékeket várunk a CSÁO rászorulóinak

Segíts, hogy segíthessünk – női higiéniás termékeket várunk a CSÁO rászorulóinak

2025. dec. 07.

Új pillérrel bővül a DO/DSTV műhelyének karácsonyi ajándékgyűjtő akciója a Családok Átmeneti Otthona javára: a hat éve futó Levelek a Jézuskának program keretében az intézmény női lakóin is a közösség erejével szeretnénk segíteni. Felhívás!

Szeretethétre készülnek az ápolóotthonban

Szeretethétre készülnek az ápolóotthonban

2025. dec. 07.

Folytatják a nemes és szép hagyományt, idén is megrendezik a Szeretethét elnevezésű programsort a Jószolgálati Otthon Közalapítvány Bercsényi utcai egységében. Napra nap kedveskednek meghívottak az ápolóotthon lakóinak – már az ünnepi hangolódás jegyében.

 

A remény lángja lobban fel vasárnap az ünnepi koszorún

A remény lángja lobban fel vasárnap az ünnepi koszorún

2025. dec. 06.

Közös gyertyagyújtással, műsorokkal, és gyermekprogramokkal folytatódik az Adventi Forgatag vasárnap a Városháza téren. A program természetesen nyitott, mindenkit szeretettel várnak!

 

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

2025. dec. 06.

Komoly a baj, jelenleg szünetel a szolgáltatás a Római, a Béke és a Technikum városrészben, valamint a belváros egyes területein is. Tart a hibaelhárítás. Online közvetítettünk, közvetítünk. (FRISSÍTVE 14.17-kor)

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

2025. dec. 05.

Megtartotta hagyományos évzáró közgyűlését a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete a Campus étteremben. Az esemény részeként adta át Pintér Tamás polgármester a „Szociális Munkáért – Dunaújváros” elismerést Kondor László címzetes elnöknek, a Rudas iskola címzetes igazgatójának.

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

2025. dec. 05.

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kilenc hallgatója látogatott el Dunaújvárosba Szövényi Anna tanszékvezető egyetemi docens vezetésével az URBACT projekt apropóján. Az egyetemistákat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.

Van megoldás a hódok okozta károk ellen

Van megoldás a hódok okozta károk ellen

2025. dec. 05.

A vízparti területek rendszeres látogatói is megtapasztalhatták, hogy a környező településekhez hasonlóan Dunaújvárosban is rengeteg kárt okoznak a hódok. A békés együttélés azonban nálunk megvalósul – dróthálóval védik a fákat a Szalki-szigeten.