Egy kötet az életről, hazáról
A székesfehérvári Vörösmarty Társaság tagja, P. Maklári Éva érkezett szerdán délután városunkba, hogy bemutassa legújabb kötetét, ami verseket és novellákat egyaránt tartalmaz.
Nem először érkezett városunkba P. Maklári Éva, a székesfehérvári Vörösmarty Társaság tagja. Legutóbb épp előző könyvének apropójából látogatott el a Munkásművelődési Központba, amit jó szokásához híven most is folytatott. Legújabb könyve március 5-én jelent meg Sárkányok tánca közt címmel. a kötet tizenhárom novellát és harminc verset tartalmaz, amik közt akadnak rövid költemények is. A rövid versek és történetek az író saját rajzaival vannak kiegészítve. A szerda délutáni irodalmi esten elmondta, különféle témákról szól a könyv, úgy, mint a haza szeretete, család, az élethez való viszonya, a jövőről való elképzelései, és még a félelmei is belekerültek.
A novellákba azonban próbált modernebb dolgokat is belecsempészni, mint a férfi és a nő kapcsolata, vagy a társadalom alakulása. Elmondása szerint is nagy örömmel jött az MMK-ba, mert Dunaújváros a megye egyik fontos központja, ezért bízik benne, hogy érdeklődéssel fogadják a legújabb kötetét is. A bemutatón Bobory Zoltán, a Vár főszerkesztője és Pásztor Bertalan tanár, író beszélgetett az íróval a művéről, az egy órás társalgást pedig időnként Csenta Gábor szakította meg, aki három, a könyvben is szereplő vers megzenésített változatát adta elő a hallgatóknak.
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: utazás a művészetért
2025. máj. 30.
Megtisztelő utazáson vettek részt a Magyar Papírmúzeum munkatársai, derül ki a DSTV összegzéséből. Delegációjukat Törökországban fogadták, ahol sok szakmát és művészeti ágat képviselő intézményekkel és képviselőikkel cserélhettek tudást, építhettek nemzetközi kapcsolatot. Hangkép.
DSTV: Szoborváros II.
2025. máj. 28.
Újabb fontos felvonásához érkezett a DSTV városunk köztéri alkotásait bemutató sorozata. A második részben az Aratók című kompozíció mellett a Duna-parton látható acélszobrok története elevenedik meg – kevesen tudják, de világviszonylatban is egyedülálló gyűjteményről van szó. Hangkép.
Múzeumok éjszakája - Több száz helyszínen több ezer program várja a közönséget
2025. máj. 28.
Több száz helyszínen több ezer program, koncertek, tárlatvezetések, interaktív események, családi- és gyermekprogramok, valamint színházi előadások is várják országszerte a közönséget június 21-én, a Múzeumok éjszakáján.
Ünnepi író-olvasó találkozó a könyvtárban
2025. máj. 25.
A közelgő 96. Ünnepi Könyvhét és 24. Gyermekkönyvnapok alkalmából Bauer Barbara író, újságíró lesz a József Attila Könyvtár vendége jövő kedden. Szeretettel várnak minden érdeklődőt!
DSTV: teltházas Wesley-gála
2025. máj. 25.
Szép élményekkel gazdagodhattak mindazok, akik ellátogattak a Wesley-Da Capo Alapfokú Művészeti Iskola év végi gálájára, derül ki a DSTV összegzéséből. A Bartók színházterme adott otthont a tánc világnapjára időzített eseménynek, ahol az intézmény büszke növendékei csillogtatták meg tudásukat. Hangkép.
Hangolás után orgonakoncert a templomban
2025. máj. 24.
Különleges zenei csemegét ígér a komolyzene szerelmeseinek az evangélikus templomban rendezendő orgonakoncert vasárnap. A hangszer időszerű hangolása után ez lesz az első bemutató.
DSTV: "Fény és Érzelem" az MMK-ban
2025. máj. 23.
Újabb tárlat nyílt a Munkásművelődési Központ kiállítóterében, derül ki a DSTV összegzéséből. Gallainé Nagy Erzsébet Fény és Érzelem címmel mutatta be legújabb fotóit – a megnyitót zenei aláfestés tette érdekesebbé. Hangkép.