Magabiztosan lépnek be a munka világába
Átadták a 2018/19-es tanév első félévének végén megszerzett diplomákat és okleveleket a Dunaújvárosi Egyetemen. Ezúttal közel kétszázan állhatnak elébe az új kihívásoknak.
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között adták át a Dunaújvárosi Egyetem végzős hallgatóinak a megszerzett diplomákat és okleveleket. Az egyetem "A" épületének csarnokában rendezett diplomaosztón részt vett dr. habil András István rektor, Bódis József oktatásért felelős államtitkár, dr. Galambos Dénes, miniszterelnöki biztos, a Dunaújvárosi Egyetem címzetes egyetemi docense és Cserna Gábor, városunk polgármestere is.
Elsőként az egyetem rektora állt a végzős hallgatók és hozzátartozóik elé. Ünnepi beszédében mindenekelőtt gratulált annak a közel kétszáz hallgatónak, akik képzésük végén sikeres záróvizsgát tettek és átvehetik oklevelüket, illetve diplomájukat. Mint mondta, Ez az első olyan diplomaátadó, ahol olyanok is átvehetik oklevelüket, akik már a Dunaújvárosi Egyetemen kezdték meg tanulmányaikat és nem a Dunaújvárosi Főiskolán. hangsúlyozta, hogy az intézmény mindig felelősséget fog vállalni a hallgatókért, hiszen a világ megváltozott és a munkáltatóknak is fel kell készülniük a munkaerőpiacra belépő Y és Z generációra. Szerencsére a DUE a régió kiemelkedő egyetemének számít és az itt végzett hallgatók jóval az átlag felett kereshetnek, amint elhelyezkedtek szakmájukban. Ez köszönhető az oktatóknak, a duális képzéseknek és annak is, hogy nem csak az elméleti tudást, hanem a gyakorlatot is elsajátíthatják magas szinten a hallgatók. A folyamatos fejlődés egyik alappillére pedig, hogy Dunaújváros Önkormányzata is kiáll az intézmény mellett, a Modern Városok programban pedig nagy szerep hárul majd az egyetemre az innovációs és az e-mobilitást megcélzó fejlesztésekben, projektekben. Beszéde végén a hallgatóknak intézett pár jó tanácsot és mindannyiuknak azt kívánta, hogy érjek el céljaikat, vágyaikat és kifogások helyett kihívásokat keressenek.
Bódis József oktatásért felelős államtitkár szerint a hallgatóknak és családjuknak ez a pénteki nap biztosan piros betűs ünnepként marad meg, hiszen elérték kitűzött céljaikat és elvégezték a képzésüket, magabiztosan folytathatják életüket. Mint mondta, a Dunaújvárosi Egyetemen létező szellemi közeg meghatározó lesz egész életükre, de nem szabad abbahagyni a tanulást, folyamatos fejlődésre van szükség, hogy a legmagasabb szinten végezhessék munkájukat, hivatásukat.
A nyitó beszédek után következett a fogadalomtétel és az okleveleket átadása, majd Cserna Gábor, városunk polgármestere állt a diplomás hallgatók elé. Mint mondta, értelmiséginek lenni nem csak magánügy, sokkal inkább közügy, ami felelősséggel jár.
- Felelősséggel, mert Dunaújváros és térségének jövője, sőt, Magyarország jövője az Önök döntéseiből áll össze. Amilyen életet és jövőt választanak maguknak, olyanná lesz Magyarország. Én a fiatalokra úgy tekintek, mint az ország aranytartalékára. Azt gondolom, aki elereszti fiatal szakembereit, elveszíti a jövőt. Márpedig mi, itt Dunaújvárosban és Magyarország-szerte nem elveszíteni, hanem megnyerni akarjuk a jövőt. Ehhez szükségünk van Önökre, az Önök tudására, szakértelmére.
- Az elmúlt tíz évben az Önök szülei csodát tettek Magyarországon. Beindították, és elég magas fordulatszámon működtetik a gazdaságot. Ezzel az Önök szülei lehetőséget teremtettek arra, hogy úgy éljünk, ahogyan régóta szerettünk volna. Magyarország ma, 2019-ben biztonságos környezetet és biztos jövőt kínál. Jól fizető munkahelyeket szerte az országban. Nemcsak Budapesten, hanem vidéken is. Hiszem, hogy nem vesz búcsút Dunaújvárostól mindannyiuk, mert a városban, a régióban megtelepedett vállalkozások, a beinduló projektek vonzó lehetőséget kínálnak Önöknek jövőjük tervezésekor.
A rovat további hírei: Oktatás
Élményözön a Széchenyi gimnázium orientációs napján
2024. nov. 19.
Vérvétel-imitációs gyakorlat, kiadványhegy, előadáscunami, de még rakétaindító pult is várta a diákság rohamát a Széchenyi István Gimnázium immár hagyományos seregszemléjén – az utóbbinál mindenki szerencséjére élesbe kötött rakéták nélkül.
Áldással köszöntötték az elsősöket
2024. nov. 13.
Szép hagyományt folytattak – idén is áldással kísért elsősavatót tartottak a Szent Pantaleimon Görögkatolikus Általános Iskola lurkóinak. Ismét meghitt műsorral köszöntötték az új tanulókat és szüleiket, akiket meleg szívvel fogadott az iskola családias közössége.
DSTV: az erdőről az Arany János iskolában
2024. nov. 11.
Sikeres pályázat nyomán országos programban vett részt az Arany János Általános Iskola, derül ki a DSTV összegzéséből. Az Országos Erdészeti Egyesület kezdeményezése az Iskolában az erdő címet kapta – erdőpedagógus tartott interaktív előadást az Arany diákjainak. Hangkép.
Távolléti díjat és végkielégítést kell kapniuk a Kölcsey Gimnázium elbocsátott tanárainak
2024. nov. 08.
A nem jogerős ítélet szerint milliós nagyságrendű felmentési időre járó távolléti díjat és végkielégítést kell megfizetnie a tankerületnek a Kölcsey Gimnázium elbocsátott tanárai részére - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék pénteken az MTI-t.
Sikeres mustra a szakmák seregszemléjén (galériával)
2024. okt. 29.
Már hetedik alkalommal rendezték meg a Dunaújvárosi Szakképzés Napját. A pályaválasztási expón a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum tagintézményei és képzései mutatkoztak be a Dunaferr iskola villamos tagozatának épületében a közelmúltban.
Civil Közoktatási Platform: cenzori szerepet szán a BM az iskolaigazgatóknak
2024. okt. 27.
A kormány honlapján jelent meg a közelmúltban egy "salátatörvény" részeként az a szocializmus gyakorlatára hajazó törvénymódosítás-tervezet, amely az igazgatókat teszi felelőssé az úgynevezett "érvényes értékek" intézményi szintű megóvásáért.
DSTV: a gyermekkori traumák
2024. okt. 25.
Folytatja az érzékeny témákat feldolgozó sorozatát a DSTV. A korábbi, az ovisok közti konfliktusokhoz köthető összeállításhoz szorosan kapcsolódik a gyermekkori traumákkal, illetve ezek feldolgozásával foglalkozó beszélgetés a Dunaújvárosi Óvoda vezetőjével. Hangkép.