Magabiztosan lépnek be a munka világába

2019. március 22. (péntek) 14:50 - Vass Ádám

Átadták a 2018/19-es tanév első félévének végén megszerzett diplomákat és okleveleket a Dunaújvárosi Egyetemen. Ezúttal közel kétszázan állhatnak elébe az új kihívásoknak.

Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között adták át a Dunaújvárosi Egyetem végzős hallgatóinak a megszerzett diplomákat és okleveleket. Az egyetem "A" épületének csarnokában rendezett diplomaosztón részt vett dr. habil András István rektor, Bódis József oktatásért felelős államtitkár, dr. Galambos Dénes, miniszterelnöki biztos, a Dunaújvárosi Egyetem címzetes egyetemi docense és Cserna Gábor, városunk polgármestere is.

Elsőként az egyetem rektora állt a végzős hallgatók és hozzátartozóik elé. Ünnepi beszédében mindenekelőtt gratulált annak a közel kétszáz hallgatónak, akik képzésük végén sikeres záróvizsgát tettek és átvehetik oklevelüket, illetve diplomájukat. Mint mondta, Ez az első olyan diplomaátadó, ahol olyanok is átvehetik oklevelüket, akik már a Dunaújvárosi Egyetemen kezdték meg tanulmányaikat és nem a Dunaújvárosi Főiskolán. hangsúlyozta, hogy az intézmény mindig felelősséget fog vállalni a hallgatókért, hiszen a világ megváltozott és a munkáltatóknak is fel kell készülniük a munkaerőpiacra belépő Y és Z generációra. Szerencsére a DUE a régió kiemelkedő egyetemének számít és az itt végzett hallgatók jóval az átlag felett kereshetnek, amint elhelyezkedtek szakmájukban. Ez köszönhető az oktatóknak, a duális képzéseknek és annak is, hogy nem csak az elméleti tudást, hanem a gyakorlatot is elsajátíthatják magas szinten a hallgatók. A folyamatos fejlődés egyik alappillére pedig, hogy Dunaújváros Önkormányzata is kiáll az intézmény mellett, a Modern Városok programban pedig nagy szerep hárul majd az egyetemre az innovációs és az e-mobilitást megcélzó fejlesztésekben, projektekben. Beszéde végén a hallgatóknak intézett pár jó tanácsot és mindannyiuknak azt kívánta, hogy érjek el céljaikat, vágyaikat és kifogások helyett kihívásokat keressenek.

Bódis József oktatásért felelős államtitkár szerint a hallgatóknak és családjuknak ez a pénteki nap biztosan piros betűs ünnepként marad meg, hiszen elérték kitűzött céljaikat és elvégezték a képzésüket, magabiztosan folytathatják életüket. Mint mondta, a Dunaújvárosi Egyetemen létező szellemi közeg meghatározó lesz egész életükre, de nem szabad abbahagyni a tanulást, folyamatos fejlődésre van szükség, hogy a legmagasabb szinten végezhessék munkájukat, hivatásukat.

A nyitó beszédek után következett a fogadalomtétel és az okleveleket átadása, majd Cserna Gábor, városunk polgármestere állt a diplomás hallgatók elé. Mint mondta, értelmiséginek lenni nem csak magánügy, sokkal inkább közügy, ami felelősséggel jár.

- Felelősséggel, mert Dunaújváros és térségének jövője, sőt, Magyarország jövője az Önök döntéseiből áll össze. Amilyen életet és jövőt választanak maguknak, olyanná lesz Magyarország. Én a fiatalokra úgy tekintek, mint az ország aranytartalékára. Azt gondolom, aki elereszti fiatal szakembereit, elveszíti a jövőt. Márpedig mi, itt Dunaújvárosban és Magyarország-szerte nem elveszíteni, hanem megnyerni akarjuk a jövőt. Ehhez szükségünk van Önökre, az Önök tudására, szakértelmére.

- Az elmúlt tíz évben az Önök szülei csodát tettek Magyarországon. Beindították, és elég magas fordulatszámon működtetik a gazdaságot. Ezzel az Önök szülei lehetőséget teremtettek arra, hogy úgy éljünk, ahogyan régóta szerettünk volna. Magyarország ma, 2019-ben biztonságos környezetet és biztos jövőt kínál. Jól fizető munkahelyeket szerte az országban. Nemcsak Budapesten, hanem vidéken is. Hiszem, hogy nem vesz búcsút Dunaújvárostól mindannyiuk, mert a városban, a régióban megtelepedett vállalkozások, a beinduló projektek vonzó lehetőséget kínálnak Önöknek jövőjük tervezésekor.

Diplomaátadó az egyetemen (2019. március)

Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Oktatás

A tanév legjobbjai kaptak elismerést

A tanév legjobbjai kaptak elismerést

2019. június 13. (csütörtök)

Az idei tanév végén is folytatódott a hagyomány, amikor a város iskoláinak legkiemelkedőbb eredményeit elért tanulóit köszöntötte Cserna Gábor, városunk polgármestere.

Kezdődik a vakáció!

Kezdődik a vakáció!

2019. június 12. (szerda)

Pénteken véget ér a 2018/19-es tanév és megkezdődik a közel két és fél hónapos nyári vakáció csaknem másfél millió általános és középiskolás diák számára. Várhatóan idén is sok diák vállal munkát, illetve tölti a szünidő egy részét táborban. A taborfigyelo.hu portál szerint a legnépszerűbbek a sport tematikájú vakációs lehetőségek, és a legtöbben Veszprém megyében táboroznak.

Óvodapedagógusok díjazása

Óvodapedagógusok díjazása

2019. június 11. (kedd)

Többek között a jubiláló, a nevelési évben kimagasló teljesítményt nyújtó kollégákat is díjaztak a Dunaújvárosi Óvoda pedagógusnapi ünnepségén. A bázisintézményként működő óvoda több munkatársa tett sikeres minősítő vizsgát ebben a nevelési évben.

Együtt tesznek a környezetért

Együtt tesznek a környezetért

2019. június 08. (szombat)

A dunaújvárosi Waldorf óvoda és általános iskola tanárai, és a gyerekek szülei közösen ültettek el összesen negyvenhét fát a szabadstrand melletti területen.

A pedagógusok több évtizedes munkáját díjazták

A pedagógusok több évtizedes munkáját díjazták

2019. június 07. (péntek)

Idén is átadták a Pedagógus díjakat a városi oktatási intézmény azon dolgozóinak, akik kiemelkedő munkájukkal segítették a tanulók fejlődését, valamint elismerték a nyugállományba vonuló pedagógusok áldozatos tevékenységét is.

2022-re 70 ezer bölcsődei férőhellyel lesz több

2022-re 70 ezer bölcsődei férőhellyel lesz több

2019. június 05. (szerda)

Kormányzati célkitűzés, hogy 2022-re 70 ezer bölcsődei férőhellyel legyen több az országban - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) bölcsődei ügyek koordinációjáért felelős miniszteri biztosa szerdán Dunakeszin.

Együttműködés több területen is

Együttműködés több területen is

2019. május 31. (péntek)

Gyakornoki program, közös kutatás, pályázatok, infrastrukturális és szellemi kapacitás kihasználása- többek között ezeket tartalmazza a Dunaújvárosi Egyetem és a Tungsram cégcsoport együttműködése, amelyről egy szándéknyilatkozatot írtak alá.