Magabiztosan lépnek be a munka világába

2019. március 22. (péntek) 14:50 - Vass Ádám

Átadták a 2018/19-es tanév első félévének végén megszerzett diplomákat és okleveleket a Dunaújvárosi Egyetemen. Ezúttal közel kétszázan állhatnak elébe az új kihívásoknak.

Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között adták át a Dunaújvárosi Egyetem végzős hallgatóinak a megszerzett diplomákat és okleveleket. Az egyetem "A" épületének csarnokában rendezett diplomaosztón részt vett dr. habil András István rektor, Bódis József oktatásért felelős államtitkár, dr. Galambos Dénes, miniszterelnöki biztos, a Dunaújvárosi Egyetem címzetes egyetemi docense és Cserna Gábor, városunk polgármestere is.

Elsőként az egyetem rektora állt a végzős hallgatók és hozzátartozóik elé. Ünnepi beszédében mindenekelőtt gratulált annak a közel kétszáz hallgatónak, akik képzésük végén sikeres záróvizsgát tettek és átvehetik oklevelüket, illetve diplomájukat. Mint mondta, Ez az első olyan diplomaátadó, ahol olyanok is átvehetik oklevelüket, akik már a Dunaújvárosi Egyetemen kezdték meg tanulmányaikat és nem a Dunaújvárosi Főiskolán. hangsúlyozta, hogy az intézmény mindig felelősséget fog vállalni a hallgatókért, hiszen a világ megváltozott és a munkáltatóknak is fel kell készülniük a munkaerőpiacra belépő Y és Z generációra. Szerencsére a DUE a régió kiemelkedő egyetemének számít és az itt végzett hallgatók jóval az átlag felett kereshetnek, amint elhelyezkedtek szakmájukban. Ez köszönhető az oktatóknak, a duális képzéseknek és annak is, hogy nem csak az elméleti tudást, hanem a gyakorlatot is elsajátíthatják magas szinten a hallgatók. A folyamatos fejlődés egyik alappillére pedig, hogy Dunaújváros Önkormányzata is kiáll az intézmény mellett, a Modern Városok programban pedig nagy szerep hárul majd az egyetemre az innovációs és az e-mobilitást megcélzó fejlesztésekben, projektekben. Beszéde végén a hallgatóknak intézett pár jó tanácsot és mindannyiuknak azt kívánta, hogy érjek el céljaikat, vágyaikat és kifogások helyett kihívásokat keressenek.

Bódis József oktatásért felelős államtitkár szerint a hallgatóknak és családjuknak ez a pénteki nap biztosan piros betűs ünnepként marad meg, hiszen elérték kitűzött céljaikat és elvégezték a képzésüket, magabiztosan folytathatják életüket. Mint mondta, a Dunaújvárosi Egyetemen létező szellemi közeg meghatározó lesz egész életükre, de nem szabad abbahagyni a tanulást, folyamatos fejlődésre van szükség, hogy a legmagasabb szinten végezhessék munkájukat, hivatásukat.

A nyitó beszédek után következett a fogadalomtétel és az okleveleket átadása, majd Cserna Gábor, városunk polgármestere állt a diplomás hallgatók elé. Mint mondta, értelmiséginek lenni nem csak magánügy, sokkal inkább közügy, ami felelősséggel jár.

- Felelősséggel, mert Dunaújváros és térségének jövője, sőt, Magyarország jövője az Önök döntéseiből áll össze. Amilyen életet és jövőt választanak maguknak, olyanná lesz Magyarország. Én a fiatalokra úgy tekintek, mint az ország aranytartalékára. Azt gondolom, aki elereszti fiatal szakembereit, elveszíti a jövőt. Márpedig mi, itt Dunaújvárosban és Magyarország-szerte nem elveszíteni, hanem megnyerni akarjuk a jövőt. Ehhez szükségünk van Önökre, az Önök tudására, szakértelmére.

- Az elmúlt tíz évben az Önök szülei csodát tettek Magyarországon. Beindították, és elég magas fordulatszámon működtetik a gazdaságot. Ezzel az Önök szülei lehetőséget teremtettek arra, hogy úgy éljünk, ahogyan régóta szerettünk volna. Magyarország ma, 2019-ben biztonságos környezetet és biztos jövőt kínál. Jól fizető munkahelyeket szerte az országban. Nemcsak Budapesten, hanem vidéken is. Hiszem, hogy nem vesz búcsút Dunaújvárostól mindannyiuk, mert a városban, a régióban megtelepedett vállalkozások, a beinduló projektek vonzó lehetőséget kínálnak Önöknek jövőjük tervezésekor.

Diplomaátadó az egyetemen (2019. március)

Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Oktatás

A gárdonyisok is péknek álltak

A gárdonyisok is péknek álltak

2019. október 17. (csütörtök)

Tizennyolc éve ünnepeljük a kenyér világnapját október 16-án. Ez alkalomból szerte a világon különböző programok várják a kicsiket és a nagyokat is. Városunkban többek közt a Gárdonyi iskolában süthettek a diákok saját kenyeret.

Megkezdődött az utolsó felvételi, amihez még nem kell nyelvvizsga

Megkezdődött az utolsó felvételi, amihez még nem kell nyelvvizsga

2019. október 17. (csütörtök)

Megkezdődött az idei keresztféléves felsőoktatási felvételi, a ponthatárokat 2020. január 20-án hirdetik ki. A februárban induló képzések választéka jóval szűkebb az őszi kínálatnál, alapszakokat például kizárólag fizetős formában érhetnek el a felvételizők - írja a Magyar Nemzet.

Jubilál a Dózsa iskola

Jubilál a Dózsa iskola

2019. október 16. (szerda)

A mostani tanév az ünnep jegyében fog telni a Dózsa iskolában. Rengeteg kisebb és nagyobb programmal készülnek a jelenlegi és az egykori diákok számára.

Változnak a felvételi pontok

Változnak a felvételi pontok

2019. október 15. (kedd)

Alacsonyabb pontszámokkal fognak bekerülni 2020-tól a felsőoktatásba a fiatalok, mert a nyelvvizsga és az emelt szintű érettségi kötelezővé tétele miatt a többség elesik a pluszpontjainak jó részétől. Vannak azonban kiskapuk, amelyeket kihasználhatnak a felvételizők, továbbá megúszhatják a szigorítást azok is, akik még idén novemberben beadják jelentkezésüket a keresztféléves képzésekre - írja a Magyar Nemzet.

A „Világ Legnagyobb Tanórája” a Gárdonyiban

A „Világ Legnagyobb Tanórája” a Gárdonyiban

2019. október 15. (kedd)

A Dunaújvárosi Gárdonyi Géza Általános Iskola az idei tanévben is csatlakozott a Világ Legnagyobb Tanórája, azaz a „Project Everyone” kampányához.

A gazdaság igényeihez kell igazítani a szakképzést

A gazdaság igényeihez kell igazítani a szakképzést

2019. október 15. (kedd)

A magyar gazdaság kiemelkedő teljesítményének megőrzéséhez, illetve fokozásához szükség van változtatásokra az oktatásban, a szakképzést a gazdaság igényeihez kell igazítani - mondta Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára (ITM) az Európai Szakképzési Hét magyarországi megnyitóján.

Jövőre már minden diák ingyen kapja a tankönyveket

Jövőre már minden diák ingyen kapja a tankönyveket

2019. október 04. (péntek)

Augusztusban 13 millió tankönyvet szállítottak ki több mint 4000 iskolába, a tanévkezdés rendben zajlott - erről a köznevelésért felelős államtitkár számolt be.