Magabiztosan lépnek be a munka világába

2019. március 22. (péntek) 14:50 - Vass Ádám

Átadták a 2018/19-es tanév első félévének végén megszerzett diplomákat és okleveleket a Dunaújvárosi Egyetemen. Ezúttal közel kétszázan állhatnak elébe az új kihívásoknak.

Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között adták át a Dunaújvárosi Egyetem végzős hallgatóinak a megszerzett diplomákat és okleveleket. Az egyetem "A" épületének csarnokában rendezett diplomaosztón részt vett dr. habil András István rektor, Bódis József oktatásért felelős államtitkár, dr. Galambos Dénes, miniszterelnöki biztos, a Dunaújvárosi Egyetem címzetes egyetemi docense és Cserna Gábor, városunk polgármestere is.

Elsőként az egyetem rektora állt a végzős hallgatók és hozzátartozóik elé. Ünnepi beszédében mindenekelőtt gratulált annak a közel kétszáz hallgatónak, akik képzésük végén sikeres záróvizsgát tettek és átvehetik oklevelüket, illetve diplomájukat. Mint mondta, Ez az első olyan diplomaátadó, ahol olyanok is átvehetik oklevelüket, akik már a Dunaújvárosi Egyetemen kezdték meg tanulmányaikat és nem a Dunaújvárosi Főiskolán. hangsúlyozta, hogy az intézmény mindig felelősséget fog vállalni a hallgatókért, hiszen a világ megváltozott és a munkáltatóknak is fel kell készülniük a munkaerőpiacra belépő Y és Z generációra. Szerencsére a DUE a régió kiemelkedő egyetemének számít és az itt végzett hallgatók jóval az átlag felett kereshetnek, amint elhelyezkedtek szakmájukban. Ez köszönhető az oktatóknak, a duális képzéseknek és annak is, hogy nem csak az elméleti tudást, hanem a gyakorlatot is elsajátíthatják magas szinten a hallgatók. A folyamatos fejlődés egyik alappillére pedig, hogy Dunaújváros Önkormányzata is kiáll az intézmény mellett, a Modern Városok programban pedig nagy szerep hárul majd az egyetemre az innovációs és az e-mobilitást megcélzó fejlesztésekben, projektekben. Beszéde végén a hallgatóknak intézett pár jó tanácsot és mindannyiuknak azt kívánta, hogy érjek el céljaikat, vágyaikat és kifogások helyett kihívásokat keressenek.

Bódis József oktatásért felelős államtitkár szerint a hallgatóknak és családjuknak ez a pénteki nap biztosan piros betűs ünnepként marad meg, hiszen elérték kitűzött céljaikat és elvégezték a képzésüket, magabiztosan folytathatják életüket. Mint mondta, a Dunaújvárosi Egyetemen létező szellemi közeg meghatározó lesz egész életükre, de nem szabad abbahagyni a tanulást, folyamatos fejlődésre van szükség, hogy a legmagasabb szinten végezhessék munkájukat, hivatásukat.

A nyitó beszédek után következett a fogadalomtétel és az okleveleket átadása, majd Cserna Gábor, városunk polgármestere állt a diplomás hallgatók elé. Mint mondta, értelmiséginek lenni nem csak magánügy, sokkal inkább közügy, ami felelősséggel jár.

- Felelősséggel, mert Dunaújváros és térségének jövője, sőt, Magyarország jövője az Önök döntéseiből áll össze. Amilyen életet és jövőt választanak maguknak, olyanná lesz Magyarország. Én a fiatalokra úgy tekintek, mint az ország aranytartalékára. Azt gondolom, aki elereszti fiatal szakembereit, elveszíti a jövőt. Márpedig mi, itt Dunaújvárosban és Magyarország-szerte nem elveszíteni, hanem megnyerni akarjuk a jövőt. Ehhez szükségünk van Önökre, az Önök tudására, szakértelmére.

- Az elmúlt tíz évben az Önök szülei csodát tettek Magyarországon. Beindították, és elég magas fordulatszámon működtetik a gazdaságot. Ezzel az Önök szülei lehetőséget teremtettek arra, hogy úgy éljünk, ahogyan régóta szerettünk volna. Magyarország ma, 2019-ben biztonságos környezetet és biztos jövőt kínál. Jól fizető munkahelyeket szerte az országban. Nemcsak Budapesten, hanem vidéken is. Hiszem, hogy nem vesz búcsút Dunaújvárostól mindannyiuk, mert a városban, a régióban megtelepedett vállalkozások, a beinduló projektek vonzó lehetőséget kínálnak Önöknek jövőjük tervezésekor.

Diplomaátadó az egyetemen (2019. március)

Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán
Diplomaátadó az egyetemen (2019. március) - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Oktatás

Átadták a Paszuly-díjakat

Átadták a Paszuly-díjakat

2019. április 25. (csütörtök)

Rajzpályázatot hirdetett a CsupaCsoda Birodalom Népmesepont az MMK-ban. A legjobbak a díjak mellett még a műveiket is felragaszthatták a Paszulyfára.

Atomenergetikai ipari szakemberek képzése indulhat ez egyetemen

Atomenergetikai ipari szakemberek képzése indulhat ez egyetemen

2019. április 25. (csütörtök)

Szándéknyilatkozatokat írt alá az MVM Zrt. és a Rusatom Service Rt., valamint a Dunaújvárosi Egyetem és a Rusatom Nemzetközi Hálózat a XI. Atomexpón.

Kalandoztak a gasztrovilágban

Kalandoztak a gasztrovilágban

2019. április 18. (csütörtök)

Harmadik alkalommal rendezte meg a Tavaszi gasztrokaland elnevezésű versenyét a Kereskedelmi iskola. A három fős csapatokat neves zsűri értékelte.

Ilyen volt a IV. Szakmák Éjszakája

Ilyen volt a IV. Szakmák Éjszakája

2019. április 13. (szombat)

Folytatva a hatalmas sikernek örvendő programkavalkádot, idén is megrendezték a Szakmák Éjszakája elnevezésű pályaválasztó rendezvényt.

Még több hallgató érkezhet

Még több hallgató érkezhet

2019. április 10. (szerda)

Minden évben egyre többen választják a Dunaújvárosi Egyetemet az általános felvételi eljárás során, az érdeklődők száma pedig idén sem csökkent.

Karriernap az egyetemen

Karriernap az egyetemen

2019. április 09. (kedd)

Harminckét kiállító volt jelen az egyetemen megrendezett karriernapon, melyen többek között álláslehetőségekről, képzési kínálatról tájékoztatták az érdeklődőket.

Tehetségek a főtéren

Tehetségek a főtéren

2019. április 08. (hétfő)

Szakmai és szórakoztató programokkal készült erre a hétre a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Dunaújvárosi Tagintézménye, ami hétfőn a tehetségnappal vette kezdetét.