Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 23. Alfréd
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A bevándorláspárti erők legalizálni szeretnék a migrációt

Közélet
lakossági fórum
Ercsi
Bakondi György
illegális bevándorlás

facebook megosztás

Brousil Csaba - 2019. máj. 15., 17:57

A bevándorlást meg kell állítani! címmel tartott sajtótájékoztatóval egybekötött lakossági fórumot Ercsiben Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója kedden.

Bevezetőjében dr. Galambos Dénes elmondta, hogy az Európai Parlamenti Választás fő kérdéséről, az illegális bevándorlás megállításáról lesz szó, mely témának egyik legszakavatottabb szakértője Bakondi György.

A belbiztonsági főtanácsadó előadásában sorra vette az illegális migrációval kapcsolatos tényeket és azokat a hazugságokat, melyeket leginkább Brüsszelből terjesztenek. Rögtön az elején kiemelte, hogy a bevándorláspárti erők legalizálni szeretnék a migrációt migránsvízummal, névtelen bankkártyákkal és állandó migrációs útvonalak nyitásával. Kiemelte, hogy a most következő választásnak óriási a tétje és arról döntünk, hogy bevándorláspárti vagy bevándorlás-ellenes vezetése lesz-e Európának. Hangsúlyozta, a mi fő problémánk, hogy meg tudjuk-e őrizni nemzeti, hitbéli, családi és nemi identitásunkat, melyek mindegyike folyamatos támadás alatt áll, ahogy a történelmi múltunk is. Kiemelte, hogy az unió vezetői, a bevándorláspárti elit hazugságok tömkelegével próbálta elkendőzni a migráció fontosságát és súlyát. Mint mondta a migráció körüli elhallgatások a nyugat-európai emberek megnyugtatására, érzékenyítése és befolyásolása szolgálnak csupán. Úgy ahogy a kezetektől tagadják az illegális migráció negatív hatásait, letagadták a kötelező kvóták bevezetési szándékát és a migránskártyák meglétét is. Ehhez pedig szorgalmasan asszisztál nekik a balliberális média külföldön és idehaza egyaránt, sőt az itthoni ellenzéki pártok is a bevándorlást támogatják, Gyurcsány például saját kezével bontaná le a déli határkerítést.

Kiemelte, hogy belső biztonságot csak akkor lehet teremteni egy országban, ha tudjuk, kik lépik át annak határait, biztonság jelen esetben csak a déli határkerítéssel együtt létezik. Hangsúlyozta, hogy mérhetetlen a türelmetlenség Brüsszelben azokkal az országokkal szemben, akik nem a balliberális média mantráját fújják az illegális bevándorlással kapcsolatban. Kiemelte, hogy évek óta zajlik az EU-ban és főleg annak vezetésében az a folyamat, mellyel az illegális migrációt minden áron legálissá szeretnék tenni. Ebben pedig a magyar ellenzék is szolgamódra asszisztál élükön Gyurcsány Ferenccel, Újhelyi Istvánnal és Jávor Benedekkel. Itt tartunk most, és mint mondta ez egyenes út az Európai Egyesült Államok létrehozása felé és ennek elfogadásáról vagy megakadályozásáról szól majd a május 26-i voksolás.

 

A rovat további hírei: Közélet

Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

2026. feb. 23.

Remekül sikerült a IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál „Az emberek egészségéért” Alapítvány és a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet szervezésében. Nagyon sok támogató – köztük Dunaújváros önkormányzata – tett a jó cél érdekében; a közös segítség nyomán nagyot lépett a kollektíva a Skill Labor létrehozása felé. 

Friss diplomások köszöntése az egyetemen

2026. feb. 23.

Több mint 200 végzett hallgató vette át a diplomáját Dunaújvárosban, közülük 82-en kiváló minősítést érdemeltek. A hazai hallgatók mellett 20 külföldi diplomás is ünnepelt – Pintér Tamás polgármester és a felsőoktatási intézmény vezetői is tolmácsolták a jókívánságaikat. 

Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

2026. feb. 22.

Alapítása ötödik évfordulójára, egyúttal komoly váltásra készül a DunaKosár közössége: a Waldorf Gimnázium újtelepi épületéből a belvárosba költöznek, méghozzá a legendás Patyolat udvarban alakítanak ki új bázist – a közösség összefogásában is bízva.

Kezdődik a parkolók nagytakarítása!

2026. feb. 21.

A Béke városrész lesz az első állomás, jövő hétfőtő péntekig öt helyszínen tartanak a munkálatok. Az autósoktól közreműködő segítséget várnak és türelmet kérnek – mutatjuk a menetrendet, napi bontásban!

Hamarosan megújul a Szentháromság szobor

2026. feb. 20.

Pentele egykori főtere visszanyeri a múltjának egy fontos részét – nem is olyan régen elszállították a szebb napokat látott Szentháromság szobrot, amely restaurálása jelenleg is zajlik. A munkálatok új fázisba léptek – Orosz Csaba önkormányzati képviselő számolt be a részletekről. 

Felelős költségvetés – nehéz gazdasági környezetben

2026. feb. 19.

Dunaújváros közgyűlése múlt heti ülésén fogadta el a város 2026-os költségvetését. A döntés kapcsán Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel beszélgettünk, aki hangsúlyozta: a büdzsé nem pusztán számok halmaza, hanem egy iránytű, amely megmutatja, hogyan működik a város, és milyen értékeket tart szem előtt a városvezetés.

Szociálpolitikai kerekasztal Dunaújvárosban

2026. feb. 19.

Eleget téve a törvényi kötelezettségnek újfent szociálpolitikai kerekasztalbeszélgetést szerveztek Dunaújvárosban. Korábban is szó esett már arról, hogy a szociális háló jól működik a városban – a cél, hogy a jövőben ez a munka még hatékonyabb legyen a városban. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  2. Fontos győzelmeket arattak

  3. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  4. Friss diplomások köszöntése az egyetemen

  5. Csapadékos nyitány után beúszik a tavasz!

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

Embedded thumbnail for DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Embedded thumbnail for DSTV: reflektorfényben a tehetség

DSTV: reflektorfényben a tehetség

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  3. Szociálpolitikai kerekasztal Dunaújvárosban

  4. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

  5. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő