Dunaújváros Hetilap

A bevándorlást meg kell állítani!

Brousil Csaba - 2019. május 14. 19:35

Ezzel a címmel tartott lakossági fórumot Ercsiben Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, melyet egy sajtótájékoztató előzött meg.

A sajtótájékoztató bevezetőjében dr. Galambos Dénes miniszterelnöki biztos elmondta, hogy az Európai Parlamenti Választás fő kérdéséről, az illegális bevándorlás megállításáról lesz szó, mely témának egyik legszakavatottabb szakértője Bakondi György. Mint mondta a közelgő választásnak óriási tétje van, hiszen ezen a voksoláson az dől majd el, hogy Európa egy erős nemzetállamokból álló közösségként él tovább vagy bevándorláspárti vezetői lesznek, akik az államok szuverenitását sutba dobják. Bakondi György elmondta, hogy a közelgő EP-választásnak meglesz az a központi kérdése, amit az ellenzék olyan sokszor hiányolt már az EP-választások történelmében.

Ez a fajsúlyos kérdés pedig arról szól, hogy Európát bevándorláspárti vagy bevándorlás-ellenes erők vezetik-e majd. Mint mondta 2015 óta az EU egyes tagállamaiban a belső biztonsági változások (súlyos terrorcselekmények, erőszakos bűncselekmények) központi témává emelték a migráció kérdését, illetve a lakosság elégedetlensége elérte a politikai szintet a tagállamokban. A szavazáson, mely, mint mondta egy európai népszavazásnak is betudható ez a probléma alkotja majd a központi kérdést. A választók a többi országban is elmondhatják majd a véleményüket, mert egyedül hazánkban volt csak példa arra, hogy a kormányzat nemzeti konzultáció keretein belül kikérte a lakosainak a véleményét a migrációról. Kiemelte, hogy Európa világpolitikai pozíciója akkor erősödhet, ha az EU-ra, mint erős nemzetállamok közösségére lehet tekinteni, az pedig csak az illegális bevándorlás megállításával lehetséges.

(A lakossági fórum részletiről szerdán számolunk be)

A rovat további hírei: Közélet

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

2022. szep. 30.

Az elmúlt hetekben rendre megjelentek a Dunaújvároshoz köthető közösségi médiafelületeken a róka és nyest észlelésekről szóló bejegyzések. Az eseményeket figyelemmel követik a városvezetők, sajtótájékoztatót is tartottak a legfontosabb tudnivalókról. 

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

2022. szep. 30.

Az idei népszámlálás  menetrendje szerint először október 1. és október 16. között, az internetes önkitöltési időszakban az adatszolgáltatók kizárólag interneten keresztül, önállóan tölthetik ki a népszámlálási kérdőíveket. Az önkormányzat segít!

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

2022. szep. 29.

A költségosztás volt a témája annak a fórumnak, amit a DVG Zrt. hívott össze kedd délutánra a Kultik Moziba. A távhőszolgáltató tavaly óta negyedszer hívta össze a közös képviselőket és lakásszövetkezeti vezetőket annak érdekében, hogy a távhőelszámolás során érvényesüljön a költségosztás. 

Idén is virágba borult városunk (galériával)

Idén is virágba borult városunk (galériával)

2022. szep. 29.

Idén 23. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a Virágos Dunaújvárosért versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de díjazták az „Első Fecskéket” és a jubiláló virágosítókat is. 

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

2022. szep. 29.

A hittanos gyermekek megáldásával és a nyitott templomok napjának programja keretében szervezett bemutatóval kezdték a római katolikusok a tanévet.

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

2022. szep. 28.

Az egészséges életmód, a mozgás és a környezetvédelem fontosságára hívta fel tíz dunaújvárosi tagóvoda növendékeinek figyelmét a felső Duna-parton megrendezett ovifutás.

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

2022. szep. 28.

Jubilál a sorozat, idén éppen tizedszerre rendezi meg a Megyei Szakdolgozói Nap programját a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei szervezete – a tanácskozásnak (2015 után újra) Dunaújváros, a Városháza rendezvényterme ad otthont csütörtökön.