Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 28. Gedeon, Johanna
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A dunaújvárosiak fesztiválja

Közélet
Parázs Varázs
Családi Hétvége
Cserna Gábor
önkormányzat
Dunaújváros

facebook megosztás

Brousil Csaba - 2019. máj. 16., 15:08

A közelgő Nagy Családi Hétvégéről és az Agárdi Popstrandról tartott sajtótájékoztatót Cserna Gábor polgármester a Városházán.

Cserna Gábor elmondta, hogy a közgyűlés évekkel ezelőtt azzal a kéréssel fordult a Magyar Fesztivál Szövetséghez, hogy a Családi Hétvégét, mint önálló fesztivált vegyék fel a programjaik közé. Ez megtörtént, a város pedig joggal lehet büszke erre az évről évre színesedő rendezvénysorozatra. A polgármester kiemelte, hogy idén a 320 asztalt lefoglalók a szokásos faszén, jég és Dunaújváros kenyere mellé kapnak egy palackkal a Város Borából is (160 palack fehérbor és 160 palack rosét osztanak szét), melyet a regisztrációs sátornál vehetnek majd át. Az idei rendezvényre az önkormányzat 17 millió forint támogatást biztosított. Cserna Gábor elmondta, hogy elsősorban azért szerethető ez a fesztivál, mert a dunaújvárosiaké, másrészt mert felhőtlenül lehet kikapcsolódni a gyönyörű Duna-parton, illetve mindig színes programot kínálnak a városlakóknak. Ez idén sem lesz másképpen, hiszen az első napon, pénteken már koncertekkel várják az érdeklődőket: fellép Vastag Csaba és a Zorall. Másnap, szombaton az össznépi sütögetés kínál kikapcsolódást, este Beatrice koncert koronázza meg a programot. Vasárnap a gyermeknapi programokon kívül ismét lesz Ezer Lámpás Éjszakája, melynek keretein belül fellép Keresztes Ildikó is.

Cserna Gábor kitért a nyári Agárdi Popstrand rendezvényére is, ahol a dunaújvárosi lakcímmel rendelkezők idén is féláron látogathatják majd a koncerteket, melyek szintén minden korosztálynak kikapcsolódást kínálnak majd. Lesz EDDA, R-GO, Dinamit, Piramis, sőt Tankcsapda koncert is. Az önkormányzat az idén is vásárol tiszteletjegyeket, melyekből a városi intézmények részesülhetnek majd jótékonysági alapon.

A rovat további hírei: Közélet

Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

2026. már. 28.

Kezdődik a nyári időszámítás, egy teljes órával kevesebb jut alvásra ma éjjel, holnap kóválygós napot jósolok, mert megint ugrik a cirkadián ritmus – álomszuszékok, előre, éjen sokáig a szundi üzemmód, irány az alvás szövetség!
 

Idén is megszervezik a nagyszabású Kék Duna Környezetvédelmi Projektet

2026. már. 28.

A tavalyi nagy siker után ismét közösségi takarításra invitálják a város közösségét – a Duna-part és a Lebuki-patak mentén az önkéntesek megszabadíthatják a felhalmozott hulladéktól a zöldterületeket április 17-én délelőtt. A támogatók, logisztikai és civil partnerek sorában városunk önkormányzata is szerepel.

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

2026. már. 28.

Nemes tradíciót ápol, Ragyogj kékben, Dunaújváros! címmel nagyszabású előadássorozatot szervez az autizmus és az érzékenyítés jegyében a Jószolgálati Otthon Közalapítvány a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében jövő kedden. Itt a tételes kínálat, az érintettek mellett az érdeklődőket is nagyon várják!

Waldorf: színházünnep a „C” szárnyban

2026. már. 27.

Különleges estére készült a Dunaújvárosi Waldorf Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium – a nyolcadik osztályosok a Városháza „C” szárnyában mutatták be drámaelőadásokat. Az eseményt hosszú hónapok előkészülete előzte meg; de megérte, remekül szerepeltek a fiatalok. 

A húsvét ünnepére készülnek a közösségek

2026. már. 27.

Nagyheti szertartások egész sorával, majd a húsvét méltó megünneplésével készülnek az egyházi közösségek a kereszténység egyik meghatározó ünnepkörére. A római katolikus gyülekezet a Krisztus Király Főtemplomban ünnepel, a keresztény jövőről az evangélikus templomban rendeznek monodrámával körített előadást.

DSTV: hamarosan kezdődik a lomtalanítás sorozata

2026. már. 27.

A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összegzése a közelgő startról: városunkban újra megkezdődik a tavaszi lomtalanítás. A kezdeményezésre mindig nagy igény mutatkozik – nem kell azonban a konténerekre várni, hiszen a hulladékudvarban folyamatosan leadhatók a felgyülemlett lomok. Hangkép.

Elkezdődött a tavaszi fűkaszálási szezon

2026. már. 26.

Zöldellő fű és rügyező fák, bokrok látványa fogadja a városlakókat Dunaújvárosban. A tavaszi napfényben gyorsan növekedik a növényzet – a frekventált helyeken a magas fű sokaknak okoz bosszúságot. A GESZ munkatársai már dolgoznak a kiemelt helyszíneken a szép városképért.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

  2. Az éllovashoz látogat a DFC

  3. Hazai pályán játszik a Kohász

  4. Idén is megszervezik a nagyszabású Kék Duna Környezetvédelmi Projektet

  5. Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Videók

Embedded thumbnail for Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Embedded thumbnail for DSTV: fúvósok randevúja a zeneiskolában

DSTV: fúvósok randevúja a zeneiskolában

Embedded thumbnail for DSTV: a háló két oldalán

DSTV: a háló két oldalán

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. DSTV: végleges a választási szavazólap

  5. Élre álltak a női labdarúgók

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő