Gólzápor a véghajrában
Könnyed sikerrel tartotta életben dobogós reményeit a Dunabiztos Micro gárdája a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályában.
Egy összecsapással folytatódott, s fejeződött be csütörtökön este a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályának 16. fordulója. Az ugyan már a hét elején eldőlt, hogy a Karmacsi Autó FC gárdája ismét megvédte bajnoki címét, a dobogós helyek eléréséért még komoly csatát vívnak a csapatok, ugyanis matematikailag még négy csapat is megszerezheti a második, vagy harmadik helyet. Közéjük tartozik a forduló előtt még ötödik Dunabiztos Micro együttese is, mely csütörtökön este az utolsó előtti Siker Ablak ellen lépett pályára a DLSZ Arénában. Ugyan a vezetést előbbi szerezte meg már rögtön az első percben, a folytatásban egyértelműen a favorit akarata érvényesült.
Kép: DO-archív
Hatvany Attiláék sorozatban lőtt négy találattal válaszoltak ellenfelüknek, s a szünetre sima, 5-2-es vezetéssel vonulhattak. A térfélcsere után jó negyed óráig még tartotta magát a Siker Ablak, mely feljött egy gólra is, az utolsó tíz percben nyolc gólt szerző Dunabiztos Micro végül 15-7-es győzelmet aratva jött fel a tabella negyedik helyére úgy, hogy a hátralévő két fordulóban még bőven van esélye a dobogó elérésére.
Eredmények
Hétfő
Szil-Ker Ablak – Fejó-Therm Kft. 6-4 (5-3)
Karmacsi Autó FC – Dunaferr Vasas 4-1 (2-0)
SZP-Asztalos SE – Steelworkers 6-5 (3-2)
Csütörtök
Siker Ablak – Dunabiztos Micro 7-15 (2-5)
Az Acerbis Osztály állása a 16. forduló után: 1. Karmacsi Autó FC 39 pont, 2. SZP-Asztalos SE 28 pont, 3. Dunaferr Vasas 27 pont, 4. Dunabiztos Micro 25 pont, 5. Fejó-Therm Kft. 22 pont, 6. Steelworkers 15 pont, 7. Szil-Ker Ablak 8 pont, 8. Siker Ablak 8 pont, 9. GBB Zrt. 5 pont.
A rovat további hírei: Sport
Hazai BL-meccsel búcsúzik az évtől a DFVE
2025. dec. 13.
Az UVSE elleni rangadón ugrik a Fabó Éva Sportuszoda medencéjébe a DFVE női vízilabda csapata Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában ma délután öt órától.
Röplabda: a Pénzügyőr következik
2025. dec. 13.
A tabellán negyedik Pénzügyőr vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának kilencedik fordulójában ma este hat órától.
DKKA: megtörték a csendet kézilabdázóink
2025. dec. 13.
Közleményt adott ki a felnőtt csapatot működtető Kft. helyzetéről a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia pénteken este. A klub és az önkormányzat további források bevonásán dolgozik, de közben már több játékos is elhagyta az NB I-ben szereplő együttest.
Sikeres évet zárt a DKSE (galériával)
2025. dec. 12.
Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület az egyetem aulájában csütörtökön este.
DSTV: Ovi Foci idén is
2025. dec. 12.
Ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, újra a Szent Pantaleimon iskolában rendezte meg a hagyományos Ovi Foci Kupa elnevezésű viadalsorozat harmadik, utolsó fordulóját a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség és a Dunaújvárosi Óvoda. A versenysorozat a Napsugár Tagóvoda győzelmével ért véget. Hangkép.
Idén is elismerték a legjobb sportolókat (galériával)
2025. dec. 12.
A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében csütörtökön délután.
Felemás forduló az Andersenben
2025. dec. 11.
A DAB-ASP nyerni tudott, a DUE-Worm Angels viszont kikapott a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi játéknapján.








