A jobbikos polgármesterjelölteknek a lé(t) a tét
A túlélésre játszanak – gyakorlatilag így lehet értelmezni azt, hogy a jobbikos képviselők közül egyre többen jelentik be, hogy az őszi önkormányzati választáson “független” polgármesterjelöltként mérettetik meg magukat - írja az Újvárosi Valóság.
A “civil” és a “független” fogalmak szándékos félreértelmezéseként értékelhető az, hogy a Jobbik jelenlegi országgyűlési képviselői az önkormányzati választásokon civilként vagy függetlenként indulnak polgármesteri aspiránsként – mondta Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője ezzel kapcsolatban a PestiSrácok.hu-nak. A szakértő hozzátette: a történelmi mélyponton levő párt tagjai valószínűleg már érzik, hogy a 2022-es országgyűlési választásokon parlamenten kívül maradnak, így számukra az önkormányzati pozíciók megszerzése létkérdés.
Bombaként robbant a hír, hogy Pintér Tamás Dunaújvárosban az ellenzék szinte teljes támogatásával indul polgármesteri aspiránsként. Az pedig, hogy akkor bizony mandátumáról is le kellene mondania, láthatóan nem érintette érzékenyen az “újvárosi FanThomasként” emlegetett jobbikos fenegyereket. Ezen persze nem is lepődhetünk meg a párt csúfos EP-választási eredményeit figyelembe véve, bár meglepő magabiztosságra vall, hogy mindazok ellenére, hogy a választókerületében nem is látták az elmúlt időszakban, mégis elég erősnek érzi magát ahhoz, hogy legyőzze a jelentős választói támogatással bíró Cserna Gábort az őszi önkormányzati választáson.
Deák Dániel, a XXI. Század vezető elemzője a PS-nek azt mondta, hogy véleménye szerint a jobbikos képviselők belátták, hogy a következő országgyűlési választáson valószínűleg már parlamenten kívül maradnak.
Már most a “túlélésre játszanak”, az őszi önkormányzati választáson való eredményes részvétel ugyanis 2024-ig biztosítaná számukra a megélhetést. A szakértő hozzátette: Nem a város irányítása érdekelné őket, még csak nem is az ottani problémák megoldása, hanem a saját anyagi biztonságuk megőrzése
Deák Dániel a civil fogalom szándékos félreértelmezéseként értékeli azt, hogy a Jobbik országgyűlési képviselői “függetlenként és civilként” próbálják eladni magukat. A Jobbik történelmi mélypontra süllyedt, az EP-választás csúfos kudarcot hozott számukra. Nincs víziójuk, bajban van a párt – fogalmazott a politológus, aki szerint a választók bizalmát már nem tudja visszaszerezni a Jobbik levitézlett politikusi gárdája.
Az újvárosi fantomként elhíresült Pintér Tamásnak sem lesz elég kivillantani fehér fogsorát a győzelemhez, az imázs-mosolynak már nem dőlnek be a dunaújvárosiak.
- Újvárosi Valóság/PestiSrácok.hu -
A rovat további hírei: Közélet
Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)
2025. dec. 06.
Komoly a baj, jelenleg szünetel a szolgáltatás a Római, a Béke és a Technikum városrészben, valamint a belváros egyes területein is. Tart a hibaelhárítás. Online közvetítettünk, közvetítünk. (FRISSÍTVE 14.17-kor)
Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete
2025. dec. 05.
Megtartotta hagyományos évzáró közgyűlését a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete a Campus étteremben. Az esemény részeként adta át Pintér Tamás polgármester a „Szociális Munkáért – Dunaújváros” elismerést Kondor László címzetes elnöknek, a Rudas iskola címzetes igazgatójának.
URBACT gyakorlati gyűjtemény készül
2025. dec. 05.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kilenc hallgatója látogatott el Dunaújvárosba Szövényi Anna tanszékvezető egyetemi docens vezetésével az URBACT projekt apropóján. Az egyetemistákat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.
Van megoldás a hódok okozta károk ellen
2025. dec. 05.
A vízparti területek rendszeres látogatói is megtapasztalhatták, hogy a környező településekhez hasonlóan Dunaújvárosban is rengeteg kárt okoznak a hódok. A békés együttélés azonban nálunk megvalósul – dróthálóval védik a fákat a Szalki-szigeten.
Rangos díjat kapott a Jót, Szívből – Dunaújvárosért csapata
2025. dec. 05.
Az Év Közösségi Kezdeményezése díjat vehette át a Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoport az Önkéntességért Díjak fővárosi átadóján csütörtökön délután.
Székesfehérváron ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége – fontos témákkal
2025. dec. 05.
25 város képviselői vettek részt a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) elnöksége és választmánya napokban rendezett tanácskozásán – városunkat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester képviselte.
Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése
2025. dec. 04.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés összehívása a Versenyképes Járások Program keretében történő közbeszerzési eljárások megkezdése, illetve más határidős feladatokban szükséges döntéshozatal miatt vált indokolttá.









