Bővíthet a papírgyár
Egy rendkívüli közgyűlésre hívta össze a képviselőket Cserna Gábor polgármester. Ezen a csütörtöki ülésen mindössze két napirendi pontot tárgyaltak meg.
Az egyik a Hamburger Hungária Kft. területvásárlásához kapcsolódott. Mint ismert, a vállalat többmilliárdos fejlesztést fog végrehajtani, amelyhez új terület kell neki. Az önkormányzat felkínálta a szükséges részt, és döntöttek a vételi ajánlat elbírálásáról is. Most a szerződéstervezet elfogadását, a végleges szerződés aláírását hagyták jóvá.
A másik napirend a Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál Sportegyesület (DPASE) kérelmét tartalmazta. Az egyesület anyagi helyzetükre hivatkozva, nyolcvan millió forint vissza nem térítendő támogatást kért működésére. Ellenzési kérdés volt, hogy van-e a város költségvetésében erre fedezet, válaszként Cserna Gábor elmondta, hogy igen, hiszen egy korábbi kölcsönt már visszafizetett az egyesület. A testület 2020 május 31-i határidővel visszatérítendő támogatásként biztosítja az egyesületnek a forrást.
A rovat további hírei: Közélet
Édes megtiszteltetés: tarolt a CsoKiss Csokoládé Manufaktúra bonbonja
2025. júl. 14.
A CsoKiss Csokoládé Manufaktúra városunk egyik édes ékköve – nemzetközi színtéren is híresek minőségi csokoládékülönlegességeikről. A közelmúltban újabb megtiszteltetésben volt részük, ugyanis abszolút győztesek lettek az Év pálinkás bonbonja versenyén.
Hegyekben állt a tilosban lerakott zöldhulladék
2025. júl. 11.
Visszatérő probléma ellen lépett fel Mezei Zsolt városüzemeltetésért felelős alpolgármester – a Barátság városrészben ismeretlenek a közterületre rakják le a nem kívánatos zöldhulladékot. A helyzet nemcsak bosszantó, hanem költséges is: az elszállítása minden esetben a városi büdzsét terheli.
"... mindig is a munkából élő emberek városa volt"
2025. júl. 11.
Dunaújváros adott otthont a Vasas Szakszervezeti Szövetség éves vándorgyűlésének, a 35. VASAS Nyári Egyetemnek. A várost Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester képviselte, aki köszöntőjében a szolidaritás fontosságáról beszélt.
Dunaújváros Kenyere: jelentős adomány – most az óvodának
2025. júl. 10.
A Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció elmúlt negyedévében összesen 8041 darab kenyeret adtak el, az 50 forintoknak köszönhetően így 402 ezer 50 forintnyi támogatás gyűlt össze. Az adományban ezúttal a Dunaújvárosi Óvoda részesült.
Önkormányzatunk és a KIÉT fontos törvénymódosítási javaslatot fogalmazott meg
2025. júl. 10.
Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester tájékoztatása szerint az önkormányzat, valamint a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) hivatalosan is kezdeményezi, hogy a Megyei Jogú Városok Szövetsége indítson párbeszédet és törvénymódosítási javaslatot az oktatási, kulturális, szociális ágazatok bérfelzárkóztatása érdekében.
Móricz: laptop-adomány gépeivel gazdagodtak
2025. júl. 08.
A tanév utolsó heteit is rendkívüli események színesítették a Móricz Zsigmond Általános Iskolában. Az egyik ezek közül az, hogy nagyszabású laptop-adományozási program egyik kedvezményezettje lett az intézmény.
Három feladat egycsapásra: javítás, takarítás, festés
2025. júl. 07.
Az elmúlt időszakban a város több pontján is felújításokat végzett a DVG Zrt., melyek a vízhálózati rendszert érintették. Munkálatok folytak a Martinovics utcában és most legutóbb az Apáczai úton is. Ez utóbbi rekonstrukcióval egyidőben elkészült a nagyparkoló takarítása és útburkolat festése is.