Makovits Mirtill egyéniben a tizedik helyen zárt!

Szárszó Lajos - 2019. július 25. 18:45

A Dunaferr SE tornásza az EYOF egyéni összetett döntőjében egyéni csúccsal a tizedik helyen végzett!

Már a tegnapi csapatselejtezőben is kitett magáért a Dunaferr SE tornásza, Makovits Mirtill, aki a döntőbe jutottak középmezőnyében végzett. De mint azt akkor Török Dániel edző elmondta, két szeren kiválóan, míg két szeren, gerendán és felemás korláton kisebb hiányosságokkal tornázott. Ennek ellenére bekerült az egyéni összetett fináléba, így mára az volt a cél, hogy a hibáit kijavítsa, és esetleg a tegnapi helyezéséhez képest előrébb tudjon jutni. Nos, ez kiválóan sikerült, hiszen a gyermek a tízedik, kimagaslóan szép helyet érte el az igen erős mezőnyben. De hogy pontosan mi is történt, azt Török Dániel edzőtől tudtuk meg.

- Nagyon boldogok lehetünk, hiszen bekövetkezett az, amiről tegnap beszéltünk, vagyis Mirtill gerendán és korláton is javított, az ugrására is magasabb pontszámot kapott, mint a selejtezőben, míg a talajgyakorlata hasonlóan szép volt. Így összességében kiváló össz pontszámmal, új egyéni csúccsal, összesen 50.300 ponttal zárt. Ennek az eredménynek az volt a titka, hogy Mirtill nagyon felszabadultan, de koncentráltan versenyzett.

Kép: DO-archív

Előzetesen arról beszélgettünk, hogy próbáljon meg így, boldogan versenyezni, hiszen ha minden sikerül, akkor előrébb léphet, de ha nem, akkor sem leszünk csalódottak. A felszabadultság ezúttal pozitívan hatott rá, és hiba nélkül tornázott. Természetesen ma még örülünk sikernek, de azt tudjuk, hogy ahhoz, hogy a nemzetközi mezőnyben véglegesen letegye a névjegyét, ahhoz még rengeteget kell dolgoznunk. A felnőttek között ez roppant nehéz lesz, de Mirtill szorgalma, kitartása ehhez kiváló alapot ad. Rengeteg elemet gyakoroltunk már, így amennyiben azokat be tudjuk építeni a gyakorlataiba, akkor felnőttként is szép eredményeket érhet el. Kiváló sportemberi hozzáállására – Szujó Hannával együtt – roppant büszke vagyok, hiszen a két lány teljesítményével, eredményével méltón képviselte hazánkat. Ehhez pedig csak gratulálni tudok nekik!

Mint azt Török Dániel edző elmondta, most egy kisebb kikapcsolódás vár rájuk, de közben Mirtillnek még ott kell lennie második számú tartalékként a talaj fináléban. Ott kevés az esély arra, hogy szerepelni fog, hiszen ahhoz két tornásznak vissza kellene lépnie. De ott kell lenni, hiszen bármi megtörténhet. Ezen kívül a maradék időben szeretnének jobban belelátni az EYOF hangulatába, így elmennek szurkolni azoknak, akik még versenyezni fognak. Haza pedig szombaton késő este indulnak, így a hazaérkezésük vasárnap hajnalra várható.

Makovits Mirtill eredményei:

ugrás: 13.050
korlát: 12.600
talaj:12.500
gerenda: 12.150
Összesen: 50.300

A rovat további hírei: Sport

Fontos pontokra hajt a DFC

Fontos pontokra hajt a DFC

2025. nov. 15.

Az utolsó előtti Pénzügyőr elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja az NB III-as pontvadászat küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata ma délután egy órától.

Csak az ifik örülhettek

Csak az ifik örülhettek

2025. nov. 14.

A DKKA serdülő kézilabdázói kikaptak, az ifjúságiak viszont simán nyertek a Bajnok DSE Nemesvámos elleni korosztályos hazai bajnoki találkozón.

Felemás forduló a Győr ellen

Felemás forduló a Győr ellen

2025. nov. 14.

A DFVE serdülő leány vízilabdázói elszenvedték első vereségüket, az ifjúságiak viszont nyerni tudtak a Győr ellen a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.

Dunaújvárosi éremeső Szederkényben

Dunaújvárosi éremeső Szederkényben

2025. nov. 13.

Összesen húsz dobogós helyezéssel zárták Szederkényben megrendezett Tini Kupát a Dunaújvárosi Lábtoll-labda SE tehetséges versenyzői.

DAB-siker a dunaújvárosi rangadón

DAB-siker a dunaújvárosi rangadón

2025. nov. 13.

Gólzáporos mérkőzést játszott egymással a két dunaújvárosi csapat az Andersen Ligában, s a csatából ezúttal a DAB-ASP jött ki győztesen.

Hibátlan hazai forduló

Hibátlan hazai forduló

2025. nov. 12.

A Pentele ASE asztaliteniszezőinek mindhárom együttese értékes győzelmet aratott a csapatbajnokságok legutóbbi fordulójában a mögöttünk hagyott hétvégén.

Debreceni továbbjutás a kupában

Debreceni továbbjutás a kupában

2025. nov. 12.

A szettsiker összejött a DKSE fiataljainak, de a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját is megnyerte a DEAC, mely kettős sikerrel jutott be a sorozat következő fordulójába.