Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 20. Fábián, Sebestyén
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Megkezdődött a Magyarok Kenyere - 15 millió búzaszem program

Közélet
Magyarok Kenyere
jótékonyság
kárpát-medence

facebook megosztás

doszerk - 2019. júl. 16., 15:55

Megkezdődött a Magyarok Kenyere - 15 millió búzaszem jótékonysági kezdeményezés azzal a céllal, hogy a Kárpát-medence magyar gazdái búzájuk egy részét nemzeti összefogással a határon innen és túl élő, rászoruló magyar gyermekek ellátására adományozzák.

A Magyarok Kenyere - 15 millió búzaszem programot 2019-ben minden eddiginél szélesebb körben, a Kárpát-medence teljes magyar gazdatársadalmát bevonva szervezi meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kedden az MTI-vel. A program támogatottsága évről évre növekszik, az adományozók száma pedig tavaly minden addigi rekordot megdöntött: a 19 magyarországi megyéből és a 12 határon túli régióból 5019 személy adományozott, a határon túli adományozók száma pedig jelentősen meghaladta a 2000 főt. Az összegyűjtött búzaadomány mennyisége már második éve lépte túl a 600 tonnát, amely 80 ezer rászoruló gyermek részére biztosít magyar kenyeret.

A felajánlott búzából készült liszt nagy részét minden évben a program kiemelt kedvezményezettjei kapják, de a korábbi évekhez hasonlóan újabb karitatív szervezetek is csatlakozhatnak. A NAK már megalakulása óta, 2013-tól a MAGOSZ-szal együttműködve szervezi a jótékonysági programot, ezen keresztül a közösségek és a rászorulók támogatását. A NAK eleinte stratégiai partnerként, 2015 óta pedig már főszervezőként vesz részt az egész éves rendezvénysorozaton. A Magyar Örökség-díjas Program társadalmi bázisa az elmúlt években tovább erősödött, amit a felajánlók száma mellett egy másik dolog is bizonyít: a MAGOSZ átvette a Magyarok Kenyere Program lebonyolítási jogait, egyben a Magyarok Kenyere Alapítványt is, amelynek kuratóriumában mostantól határon túli személyek is helyet foglalnak.

(MTI, fotó: Sóki Tamás)

A rovat további hírei: Közélet

Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

2026. jan. 20.

Folytatva a szép hagyományt idén is a kulturális szféra legrangosabb önkormányzati elismerésének átadásával ünnepli a magyar kultúra napját városunk. A Pro Cultura Intercisae Díj ünnepi koncerttel körített átadója az evangélikus templomban lesz csütörtökön délután. Meghívó!
 

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

2026. jan. 20.

A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Dunaújváros pizzája elnevezésű közösségi kezdeményezésről. Az Édes Pizzériában megvásárolható finomság igencsak népszerű – ezt az összegyűjtött összeg is jól mutatja. Ízes hangkép.

A közösség diadala lett az újtelepi véradás

2026. jan. 19.

Mindent bevetett az immár hagyományos közösségi akció életben tartásáért a Városvédők Újtelepért Egyesület és a Magyar Vöröskereszt területi szervezete – a vége átütő siker: szombaton a célzott 40 fő helyett 56 önkéntes vállalta a csapolást!
 

„Boldogító igen!” – idén újra esküvő kiállítás csalogatott a Mondbach-kúriába (galériával)

2026. jan. 19.

A tavalyi nagy siker után ismét megszervezték az esküvő kiállítást - másodjára is remek hangulat és kiváló szakemberek várták a látogatókat. A kúria ismét fényesen bizonyította, hogy az esküvők ünnepi pompája bizony megfér a falai között. 

"... egy reménységre kaptatok elhívást is" – imahét, már mától

2026. jan. 19.

Folytatják az elmúlt esztendők nemes hagyományát, négy napon át tartó egyetemes imahétre várják a híveket a város templomaiban. A sorozat már ma délután kezdődik!

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

2026. jan. 19.

A beszámolóval már jelentkeztünk hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése arról, hogy ünnepélyes keretek között is átadták a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben a nemrég telepített MR berendezést. Hangkép.
 

Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

2026. jan. 16.

Nem könnyű az általános iskolás gyerekek élete. Tanulnak, leckét írnak, sportolnak és edzésekre, szakkörökre járnak. Megesik, hogy ilyenkor néhány dolgot elfelejtenek – például cipőt, kabátot, pulóvert, pólót és zoknit hagynak az iskolában. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ötméteres dráma után elődöntős a magyar válogatott

  2. Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

  3. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  4. Két győzelemmel folytatták az U20-asok

  5. A kannabisz megítélésétől a CBD megismeréséig

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: kelendő a város jótét pizzája

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

Embedded thumbnail for DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

Embedded thumbnail for DSTV: szeretik a stand-up műfaját

DSTV: szeretik a stand-up műfaját

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  4. Az Országháznál robbantással fenyegetett – vádat emeltek ellene

  5. Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

Galéria

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő