Minden fideszes jelöltet nyilvántartásba vett a Helyi Választási Bizottság
A FIDESZ-KDNP valamennyi jelöltjét, valamint Pintér Tamás polgármester-jelöltet vette nyilvántartásba kedden a Helyi Választási Bizottság.
Az újonnan megalakult Helyi Választási Bizottság (HVB) tagjai ma a déli órákban gyűltek össze a polgármesteri hivatal jegyzői irodájában. Első döntéshozói ülésükön meghatározták például azt, hogy majd a jelöltállítás határideje után milyen módon-milyen formában fogják kisorsolni a szavazólapi sorrendet. Ám ami most aktuálisabb, az a leadott ajánlóíveket érintő határozatok.
Az október 13-i választáson indulni kívánó személyek a kampány kezdetén, augusztus 24-én vehették fel az ajánlóíveket, amelyekre a jelöltté váláshoz szükséges támogatói aláírásokat gyűjthetik.
A FIDESZ- KDNP a polgármesteri és valamennyi választókerületi képviselőjének jelölését leadta, és a HVB nyilvántartásba is vette. Ezen kívül Pintér Tamást is nyilvántartásba vette a bizottság.
A bizottsági döntés alapján tehát a biztos indulók eddig:
1. választókerület (vk.): Gombos István (FIDESZ-KDNP)
2.vk.: Lőrinczi Konrád (FIDESZ-KDNP)
3.vk.: Vass Ádám (FIDESZ-KDNP)
4.vk.: Lassingleitner Fruzsina (FIDESZ-KDNP)
5.vk.: Izsák Máté (FIDESZ-KDNP)
6.vk.: Iván László (FIDESZ-KDNP)
7.vk.: Nagy Zoltánné (FIDESZ-KDNP)
8.vk.: Sztankovics László (FIDESZ-KDNP)
9.vk.: Palkovics Katalin (FIDESZ-KDNP)
10.vk.: Mészáros László (FIDESZ-KDNP)
Polgármesterjelölt: Cserna Gábor (FIDESZ-KDNP)
Polgármesterjelölt: Pintér Tamás (Rajta Újváros! Egyesület)
Azaz a helyi ellenzéki tömörülés eddig csak a jobbikos polgármester jelöltjük ajánlóíveit adta le, képviselőjelöltjeik közül egyét sem. Ezzel szemben Cserna Gábor az ívek leadásánál elmondta, hogy ő csapatban gondolkodik, ezért a képviselőjelöltek ajánlásaival együtt adta le az íveket.
A határozatok augusztus 30-án emelkednek jogerőre. A HVB legközelebb pénteken fog ülésezni. A jelöltállítás határideje szeptember 9-e, eddig gyűjthetik a választópolgárok ajánlását a voksoláson indulni szándékozók.
A rovat további hírei: Közélet
Boldog születésnap, szép családi körben
2025. júl. 29.
Újabb szépkorút köszöntött az önkormányzat – Barta Endre alpolgármester Varga Mária Magdolnát, Marika nénit 95. születésnapja alkalmából látogatta meg otthonában. Az ünnepelt egy szelet torta mellett szívesen mesélt életéről és mindennapjairól.
DSTV: gondos tervezés
2025. júl. 27.
A héten már készült egy összeállításunk az energiaválság nyomán arról, hogy milyen fejlesztések-átalakítások szükségesek ahhoz, hogy csökkentsük az energiafüggésünket. A téma apropóján felkerestük Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármestert is. Hangkép.
Közeleg az iskolakezdés, érkezik a segítség
2025. júl. 26.
Még javában tart a nyár, ám a nehéz körülmények között élők számára ez egyben azt is jelenti, hogy közeleg az iskolakezdés. Pontosabban közeledik egy olyan esemény, amely nagy, s talán egyre nehezebb teher a családok számára. Érkezik azonban a segítség – a közösség összefogásával.
Új élet a régi Bánkiban – közösségi kertet hoznak létre az udvaron
2025. júl. 25.
Az Új Esély Központ fontos szerepet tölt be a dunaújvárosi szociális szférában – mentális betegséggel és szenvedélybetegségekkel küzdő ellátottakat gondoz. Számos módszer adódik a problémák kezelésére, többek között a természetben töltött idő is nagy segítség lehet. A régi Bánki udvarán különleges projekt kezdődik – az Új esély közösségi kerttel segítik a városlakókat.
Folyamatos együttműködésben a fejlődésért
2025. júl. 24.
Személyesen üdvözölte Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester Vass Zoltánt, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara nemrég megválasztott elnökét. A találkozó középpontjában a város gazdasági helyzete és a kitűzött célok álltak. A megbeszélás híre és az elnöki interjú itt!
Az energiaválság több dologra rávilágított
2025. júl. 23.
A cím magáért beszél – nem is olyan régen az ország legtöbb intézménye egyik napról a másikra azzal szembesült, hogy a hóvégi számla összege a sokszorosára növekedett. A hétköznapokban energiafüggésben élünk, ám gondos tervezéssel, nyugat-európai jó példákkal sokat javíthatunk a helyzeten.
"... jó a gyereknek, jó a mamának és a papának"
2025. júl. 23.
Dunaújvárosban abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nem kell messzire mennünk, ha kikapcsolódásra vágyunk. Olyannyira nem, hogy a nyári melegben számos lehetőség áll a rendelkezésünkre: működik az élményfürdő, nyitva az uszoda, elérhető a szabadstrand.