Vereség a hibák ára

2019. augusztus 18. (vasárnap) 20:58 - Szárszó Lajos

Hiába vezetett két góllal is, hazai pályán szenvedett 3-2-es vereséget a Szentlőrinc SE elleni bajnokin a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

A labdarúgó NB III harmadik fordulójában a Dunaújváros hazai pályán a Szentlőrinc SE együttesét fogadta. A hazaiak célja egyértelműen a győzelem megszerzése volt, hiszen ezzel szerették volna feledtetni az Iváncsa elleni, hazai pályán elszenvedett vereséget (1-2). Bár Lőrincz Emil tanítványai idegenben, a Kelen SC ellen győztek (2-0), ezt most hazai közönség előtt kellett megismételni. Nem számíthattunk önnyű meccsre, mivel a Szentlőrinc jobban kezdte a bajnokságot, mint a DPASE (egy győzelem és egy döntetlen), ráadásul csapatuk igen jó fizikummal rendelkező játékosokból áll. Mint az az összeállításból kiderült, a hazai szakvezetés nem számíthatott Busára, aki bokasérülése miatt maradt ki a keretből. Lendületesen kezdett mindkét fél, majd Hleba lökete ment centikkel a hazai kapu fölé. Jó volt látni a mieink agresszív letámadó játékát, ami több labdaszerzést eredményezett. Az első negyed órában igaz helyzetig nem jutottak a felek, de a meccs a tempó miatt élvezetes volt. Kovácsé volt az első gólszerzési lehetőség, aki miután jól lépett meg a védőjétől, remekül lőtt kapura, de a lövést Hajagos bravúrral ütötte ki.

A félidő felénél egy eladott labdából adódott a vendégek első lehetősége, melyet Harsányi hagyott ki, akinek lövését Pokorni vetődve fogta. A 29. percben aztán megszületett az első gól is, melyet a hazaiak szereztek. Kovács Hompóttal játszott össze, aki jól tette középre a labdát, melyet végül egy kisebb kavarodás után Besztercei emelt a kapuba (1-0). A folytatásban is a DPASE irányított, majd a játék átterelődött a hazai térfélre, ám ez nagyobb bajjal nem járt. Fordulás után a Szentlőrinc lépett fel támadóbb szellemben, akik több, mint tizenöt percig járatták úgy a labdát, hogy ahhoz szinte csak pillanatokra értek bele a hazaiak. Több sarokrúgást is elvégeztek, melyek egyikéből az előre futó Keresztes fejelt alig a felső léc fölé. A vendégek lemásolták a DPASE első félidei játékát az agresszív letámadással, a sok labdaszerzéssel. A 62. percben Hleba lőtt húsz méterről a bal kapufa mellé, majd Hompót blokkolta Vajda lövését. Ezek figyelmeztető jelek voltak, hiszen magához tért az álmából csapatunk. Ezt követően több remek kontrát is vezettek, igaz, eredmény nélkül, melyek közül Szepessyé volt a legveszélyesebb, de ő sajnos kapu fölé lőtt. A 71. percben a kontrák meghozták a sikert

Ezúttal Kovács kapott labdát középen, aki nagyon harcosan támadta meg azt, melyet szinte a védővel együtt terelt a hálóba (2-0). Öt perccel később azonban a Juhász harcossága hozta meg a vendégek szépítését, aki egy Pokorniról kivágódó labdát vágott a kapuba (2-1). Ettől izgalmassá vált a végjáték, főként, hogy Dorogi hibáját Vajda használta ki, aki a labdaszerzést követően mattolta Pokornit (2-2). A válaszra volt lehetőség a 83. percben, amikor Kovács tekerte el nagyszerűen a labdát a hosszú sarok felé, de a lövést hihetetlen bravúrral védte Hajagos. Pokornitól is kellett a bravúr egy perc múlva, de azt követő lövést már nem foghatta. Szöglet után Hleba lőtt tiszta helyzetből a kapuba, ezzel megfordítva a meccset (2-3). A vendégek ezzel a találattal, teljesen megérdemelten, a három pontot is bezsebelték.

Dunaújváros PASE – Szentlőrinc SE 2:3 (1:0)

Dunaújváros PASE: Pokorni – Kis, Dorogi, Horváth, Csendes, Szepessy, Besztercei, Puskás, Hompót, Kovács, Barna. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Szentlőrinc: Hajagos – Popadic, Czuczi, Vajda (Forró a 91. percben), Juhász, Hleba, Keresztes, Kondor (Crnojacki a 46. percben), Havas, Aszalós, Harsányi (Pergel a 85. percben). Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat

2020. március 31. (kedd)

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke szerint nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat a jövő évi, tokiói ötkarikás játékokon, mintha az eredeti időpontban, idén rendezték volna meg.

Egy évvel halasztva, 2021. július 23-án kezdődik a tokiói olimpia

2020. március 30. (hétfő)

Az eredeti időponthoz képest egy év halasztással, 2021. július 23. és augusztus 8. között rendezik a XXXII. Nyári Olimpiai Játékokat Tokióban. Az olimpia elnevezése változatlan: Tokió 2020.

A válogatott tornászok tudnak edzeni

A válogatott tagjainak van lehetőségük az edzésre, a többi tornász viszont otthon kell, hogy dolgozzon, árulta el Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke.

Három héten belül döntenek az új időpontról

2020. március 28. (szombat)

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) várhatóan három héten belül dönt a jövő évre halasztott tokiói ötkarikás játékok pontos dátumáról.

Halasztott az EHF is

Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette a koronavírus-járvány miatt hozott, Eb- és vb-selejtezőkkel, valamint az európai kupamérkőzésekkel és versenyekkel kapcsolatos döntéseit.

MOB: az olimpiát nem eltörölték, hanem megmentették