Dunaújváros Hetilap

Ellenzéki okádék

doszerk - 2019. szeptember 4. 13:11

Csak a fogyatékosok támogatják a kormánypártokat – ezt írta az interneten egy ellenzéki politikus, aki Pápán indult volna képviselőjelöltként, ám a botrány kirobbanása után visszalépett. A fogyatékos új jelző, eddig az önkormányzati kampányban inkább „birkákhoz" hasonlították ellenzéki oldalról a választókat. Az EP-kampányban pedig a patkányozás szólt a legnagyobbat – közölte az M1 Híradó.

„Több ezer pápai polgár tisztelt meg eddig minket azzal, hogy aláírásával fejezte ki bizalmát nekünk. Lombosi Sándor szerint – aki a Jobbik-MSZP stb. képviselőjelöltje – ők szinte valamennyien fogyatékosok” – ezt írta ki közösségi oldalára Pápa polgármestere. Áldozó Tamás bemásolta az ominózus bejegyzést is, amelyben Lombosi Sándor hivatalos képviselőjelölti oldalán arra utalt, hogy szinte csak a fogyatékosok támogatják a kormánypártokat.

Lombosi Sándornak nem ez volt az egyetlen ilyen jellegű megnyilvánulása – erre hívta fel a figyelmet a város polgármestere, aki lefotózta és közzétette azt a pár nappal ezelőtti posztot is, amelyben az ellenzéki képviselőjelölt olyan kijelentéseket terjesztett, minthogy : „a nyugdíjasoknak 9000 forintot ér a lelkiismerete és ennyi pénzért képesek eladni unokáik jövőjét.”

 

Nemcsak a pápai ellenzéki jelölt tett becsmérlő kijelentéseket

A közös ellenzéki polgármesterjelölt, Grőber Attila ezután elhatárolódott Lombosi Sándortól és felszólította, hogy kérjen bocsánatot. A képviselőjelölt pár óra múlva hivatalos oldalán bejelentette, hogy visszalép a jelöltségtől. Nemcsak a pápai ellenzéki jelölt tett becsmérlő kijelentéseket a napokban a nyugdíjasokra és a kormánypárti szimpatizánsokra.

A magyar népnél nincs birkább nép a Földön – ezt írta ki a múlt héten közösségi oldalára a Momentum székesfehérvári jelöltje. Várnagy Emese a magyar egészségügyi ellátást bíráló posztjában arról értekezett, hogy az egészségügy elsorvasztását a magyar emberek behúzott nyakkal nézik végig, örülve a 9000 forintos orbáni ajándéknak. Vagyis a nyugdíjasoknak járó rezsiutalványnak.

A Fidesz helyi szervezete a választókat lenéző, megalázó kijelentései miatt visszalépésre szólította fel a momentumos képviselőjelöltet. A birkahasonlatot használta a nyugdíjasokra a DK komáromi önkormányzati képviselőjelöltje is. Az Origo beszámolója szerint Balla István közösségi oldalán azt írta: csökkent a birkahús ára, már csak 9000 forintba kerül egy szavazat.

A komáromi Fidesz közleményben tiltakozott és bocsánatkérésre szólították fel az eset miatt az ellenzéki pártokat.

- hirdao.hu -

A rovat további hírei: Közélet

Az őszi ciklusban is szép fotók készültek (galériával!)

Az őszi ciklusban is szép fotók készültek (galériával!)

2025. dec. 09.

Folytatódott a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázat – december elsejével lezárult az őszi ciklus. Az elmúlt etapban is bővült a pályázók száma, a zsűrinek ismét rendkívül nehéz dolga volt a sorrend felállításában.

Évtizedes hagyományt folytattak – színes forgatag volt Újtelepen Mikulás napján

Évtizedes hagyományt folytattak – színes forgatag volt Újtelepen Mikulás napján

2025. dec. 09.

A lelkesedés még mindig nem hagyott alább – a Városvédők Újtelepért Egyesület kollektívája idén 11. alkalommal szervezte meg Mikulás ünnepségét. A Waldorf Gimnázium udvarát ismét megtöltötték a kürtős kalács és a ropogó tűz csábító illatával, és természetesen maga a Mikulás is tiszteletét tette a forgatagon.

Mindenkit meglepett a Móra iskola Mikulása

Mindenkit meglepett a Móra iskola Mikulása

2025. dec. 09.

Eltelt egy újabb esztendő és ismét megérkezett a Mikulás a Móra Ferenc Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménybe – idén sem jött üres kézzel. A szívmelengető eseményre Motyovszki Mátyás is ellátogatott.

Ajándékcsomagok kicsiknek és nagyoknak

Ajándékcsomagok kicsiknek és nagyoknak

2025. dec. 09.

Szép hagyomány, hogy Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, a 6. választókerület önkormányzati képviselője Mikulás alkalmából ajándékcsomagokkal látogat el a körzetében található intézményekbe és közösségekhez. A kedves gesztus idén sem maradt el.

Díszben a fenyő a Barátság városrészben is

Díszben a fenyő a Barátság városrészben is

2025. dec. 09.

Ami már jól bevált, nem szabad veszni hagyni – a Barátság városrészben is folytatták a fenyőfa díszítési megmozdulást a közelmúltban. Az égősort ezen a helyszínen is a magaslatokból rakták fel, a többi dísz pedig a lakosság közreműködésével került a helyére.

"Egy térben, egy célért, a városért dolgozunk, meg kell találnunk a közös hangot"

"Egy térben, egy célért, a városért dolgozunk, meg kell találnunk a közös hangot"

2025. dec. 09.

Mintegy negyedszázados vendéglátóipari tevékenység után lett a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) titkára Csikós Gábor. Mint állítja, egyszerre éli meg komoly kihívásnak és hatalmas felelősségnek a váltást – de elhatározott célja, hogy a város és a térség gazdasági életének gyűjtőpontja, az együttműködések terepe legyen a kamara. Interjú.

DSTV: zöld értékekről a könyvtárban

DSTV: zöld értékekről a könyvtárban

2025. dec. 09.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy a városban készülő fakataszter kapcsán a DARING projekt keretében a József Attila Könyvtár szakmai szerepvállalásáról egyeztetett Szabó Zsolt alpolgármester és dr. Kovács Adél, a Nemzetközi Pályázati Iroda vezetője. Hangkép.