Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 07. Tamás
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Ellenzéki okádék

Közélet
ellenzék
önkormányzati választás
Facebook

facebook megosztás

doszerk - 2019. szep. 04., 13:11

Csak a fogyatékosok támogatják a kormánypártokat – ezt írta az interneten egy ellenzéki politikus, aki Pápán indult volna képviselőjelöltként, ám a botrány kirobbanása után visszalépett. A fogyatékos új jelző, eddig az önkormányzati kampányban inkább „birkákhoz" hasonlították ellenzéki oldalról a választókat. Az EP-kampányban pedig a patkányozás szólt a legnagyobbat – közölte az M1 Híradó.

„Több ezer pápai polgár tisztelt meg eddig minket azzal, hogy aláírásával fejezte ki bizalmát nekünk. Lombosi Sándor szerint – aki a Jobbik-MSZP stb. képviselőjelöltje – ők szinte valamennyien fogyatékosok” – ezt írta ki közösségi oldalára Pápa polgármestere. Áldozó Tamás bemásolta az ominózus bejegyzést is, amelyben Lombosi Sándor hivatalos képviselőjelölti oldalán arra utalt, hogy szinte csak a fogyatékosok támogatják a kormánypártokat.

Lombosi Sándornak nem ez volt az egyetlen ilyen jellegű megnyilvánulása – erre hívta fel a figyelmet a város polgármestere, aki lefotózta és közzétette azt a pár nappal ezelőtti posztot is, amelyben az ellenzéki képviselőjelölt olyan kijelentéseket terjesztett, minthogy : „a nyugdíjasoknak 9000 forintot ér a lelkiismerete és ennyi pénzért képesek eladni unokáik jövőjét.”

 

Nemcsak a pápai ellenzéki jelölt tett becsmérlő kijelentéseket

A közös ellenzéki polgármesterjelölt, Grőber Attila ezután elhatárolódott Lombosi Sándortól és felszólította, hogy kérjen bocsánatot. A képviselőjelölt pár óra múlva hivatalos oldalán bejelentette, hogy visszalép a jelöltségtől. Nemcsak a pápai ellenzéki jelölt tett becsmérlő kijelentéseket a napokban a nyugdíjasokra és a kormánypárti szimpatizánsokra.

A magyar népnél nincs birkább nép a Földön – ezt írta ki a múlt héten közösségi oldalára a Momentum székesfehérvári jelöltje. Várnagy Emese a magyar egészségügyi ellátást bíráló posztjában arról értekezett, hogy az egészségügy elsorvasztását a magyar emberek behúzott nyakkal nézik végig, örülve a 9000 forintos orbáni ajándéknak. Vagyis a nyugdíjasoknak járó rezsiutalványnak.

A Fidesz helyi szervezete a választókat lenéző, megalázó kijelentései miatt visszalépésre szólította fel a momentumos képviselőjelöltet. A birkahasonlatot használta a nyugdíjasokra a DK komáromi önkormányzati képviselőjelöltje is. Az Origo beszámolója szerint Balla István közösségi oldalán azt írta: csökkent a birkahús ára, már csak 9000 forintba kerül egy szavazat.

A komáromi Fidesz közleményben tiltakozott és bocsánatkérésre szólították fel az eset miatt az ellenzéki pártokat.

- hirdao.hu -

A rovat további hírei: Közélet

Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

2026. már. 06.

Dunaújvárosban fogadta a Fejér és Komárom-Esztergom vármegyében működő családok átmeneti otthonai vezetőit és képviselőit az Útkeresés Segítő Szolgálat csapata. A szakemberek a Mondbach-kúriában találkoztak csütörtökön, a vendégeket Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte. 

Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

2026. már. 06.

Kedves történetről adott hírt a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A városban többen, a körzetében ketten is virágoskertet művelnek, amelyek tavasszal és nyáron igazi díszei a településnek. 

Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

2026. már. 06.

Nőnap alkalmából közös ünnepséget tartott az Aranydaru Szállítómű Nyugdíjas Egyesület és a Búzavirág Dalkör. A közösségek hölgy tagjait ajándékkal lepte meg Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. 

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

2026. már. 06.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a SteelCityZen projekt keretében rendezett programról. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat Pintér Tamás polgármester köszöntötte, a célokat és a megvalósítás részleteit Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekét felelős alpolgármester vázolta. Hangkép.
 

Itt a tavasz, kezdődhet a város zöldterületeinek gondozása

2026. már. 05.

A tavasz közeledtével egyre több munka vár a városi zöldterületek gondozásáért felelős szakemberekre. A szezon kezdetén Pintér Tamás polgármester, Mészáros László, a GESZ erdészeti és parkfenntartási ágazatának vezetője, valamint Medgyesi Miklós, a polgármesteri kabinet vezetője tett látogatást  a telephelyen, ahol a szakemberek már javában készülnek a tavaszi munkákra. Akad feladat bőven!

"Az itt lakókat helyezi a középpontba" – közösségi ötletpályázat Dunaújvárosban

2026. már. 05.

A közelmúltban kezdett "Közösségépítők" sorozat extra kiadása következik az alábbiakban: Dunaújváros önkormányzata pályázatot hirdet a város lakóinak, közösségeinek és szervezeteinek. Olyan programötleteket, akciókat és eseményterveket várnak, amelyek vagy a Szoborparkhoz kapcsolódnak, vagy a város természeti sokszínűségét erősítik. Közeleg a határidő, várják a pályázatokat!

DSTV: mindent az EpiPen használatáról

2026. már. 05.

Mint a DSTV összegzése felidézi, az EpiPen használatával kapcsolatban tartottak továbbképzést a Magyar Vöröskereszt munkatársai óvodai és bölcsődei dolgozóknak a közelmúltban. A képzések sora folytatódott – az Aprók Háza Tagóvodába látogattak el a szakemberek. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. A címvédőhöz látogat a DFVE

  2. DSTV: a vizes élőhelyek cimborái

  3. Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

  4. Mozogjunk az egészségünkért

  5. Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a vizes élőhelyek cimborái

DSTV: a vizes élőhelyek cimborái

Embedded thumbnail for DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

Embedded thumbnail for DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

Top hírek

  1. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  2. Focival emlékeztek egykori társaikra

  3. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

  4. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  5. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő