Éremeső az öbölben

2019. szeptember 17. (kedd) 8:08 - spigott

Idén is kitettek magukért a dunaújvárosi versenyzők a kikötői öbölben megrendezett Dunaferr Kupa elnevezésű kajak-kenu viadalon.

Újra megrendezte a mögöttünk hagyott hétvégén a Dunaferr Kupa küzdelmeit a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztálya. Az évről évre egyre népszerűbb viadal szervezőit és résztvevőihez idén nagyon kegyes volt az időjárás, így ragyogó időben, remek körülmények között teljesíthették futamaikat gyermekek és felnőttek egyaránt.

Az idei viadalra már külföldi vendégek is érkeztek, ugyanis a spanyol Sueca csapata is tizenegy fős különítménnyel vett részt a megméretésen, s amellett, hogy remekül érezték magukat városunkban, parádés csatákat vívtak ellenfeleikkel. Az idei Dunaferr Kupa összesített pontversenyét végül a Budapest Honvéd Kajak-Kenu Szakosztálya nyerte, ám a Dunaferr kajak-kenusainak sem kellett szomorkodniuk, ugyanis tizenkilenc arany-, kilenc ezüst- és kilenc bronzéremmel, az összesített pontverseny második helyén zárták a harminc egyesület több mint hétszáz versenyzőjét felvonultató viadalt.

A Dunaferr SE versenyzőinek eredményei

K1 Férfi Serdülő U16. 1000 m - Perger Máté 2. hely, Rónai Márton 4. hely
K1 Férfi Serdülő U15. 1000 m - Éberhardt Richárd 1. hely, Kovács Bendegúz 4. hely, Koós Marcell 6. hely
K1 Férfi Ifjúsági U17-U18 1000 m - Decsi Márk 3. hely, Bencs Botond 5. hely, Láng Tege 7. hely
K1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 200 m - Decsi Márk 1. hely, Bencs Botond 6. hely, Láng Tege 7. hely
K1 Férfi Serdülő U15-U16 200 m - Perger Máté 1. hely, Éberhardt Richárd 2. hely, Koós Marcell 3. hely, Rónai Márton 8. hely
K2 Férfi Serdülő U15-U16 500 m - Koós Marcell-Kovács Bendegúz 5. hely, Rónai Márton-Perger Máté 6. hely
K1 Férfi Ifjúsági U17-U18 500 m - Decsi Márk 3. hely. Bencs Botond 5. hely, Láng Tege 8. hely

K2 Férfi Ifjúsági U17-U18 500 m - Decsi Márk-Bencs Botond 1. hely
K1 Férfi Serdülő U15 500 m - Éberhardt Richárd 1. hely, Koós Marcell 5. hely
K1 Férfi Serdülő U16 500 m - Rónai Márton 3. hely, Perger Máté 5. hely
K1 Férfi Kölyök U14 2000 m - Kovács Bendegúz 2. hely
K1 Férfi Kölyök U13 2000 m - Katona Benedek 9. hely, Tóth Norbert 23. hely
K1 Női Kölyök U14 2000 m - Árva Gréta 4. hely, Grossmann Dorina 8. hely
MK1 Női Gyermek U12 2000 m - Dolezsál Zsófia 10. hely
MK1 Férfi Gyermek U11 2000 m - Kobzos Kristóf Keán 9. hely
MK1 Női Gyermek U11 2000 m - Kovács Boglárka 2. hely, Mohács Karolina 5. hely
MK1 Női Gyermek U10 2000 m - Katona Réka Sára 1. hely
MK1 Női Gyermek U10-U11 3X200 m Váltó - Katona Réka Sára-Mohács Karolina-Kovács Boglárka 1. hely
K1 Női Serdülő U16. 1000 m A Döntő - Decsi Dorina 1.hely, Horváth Laura  3.hely
C1 Férfi Serdülő U15. 1000 m A Döntő - Kovács Áron 1.hely, Tunyogi Ádám 3. hely, Mádai Csanád 4. hely

K1 Női Ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő - Mányi Zsófia 1. hely
K1 Női Ifjúsági U17-U18 200 m A Döntő - Mányi Zsófia 1. hely
C1 Férfi Serdülő U15-U16 200 m A Döntő - Kovács Áron 1. hely, Tunyogi Ádám  3. hely,  Mádai Csanád 4. hely
C1 Férfi felnőtt 200 m A Döntő - Pető Ákos Zsolt 2. hely
K1 Női Serdülő U15-U16. 200 m A Döntő - Decsi Dorina 1. hely, Horváth Laura 7. hely
K1 Női Ifjúsági U17-U18 500 m A Döntő - Mányi Zsófia 1. hely
C1 Férfi Serdülő U15. 500 m A Döntő - Kovács Áron 1. hely, Tunyogi Ádám 2. hely, Mádai Csanád 5. hely
C1 Férfi felnőtt 500 m A Döntő - Pető Ákos Zsolt 2. hely
K1 Női Serdülő U16. 500 m A Döntő - Decsi Dorina 1. hely, Horváth Laura 4. hely
C1 Férfi Serdülő U15-U16 2000 m A Döntő - Kovács Áron 1. hely, Mádai Csanád 3. hely, Tunyogi Ádám 4.hely
K1 Női Kölyök U14 2000 m A Döntő - Árva Gréta 4.hely
K-1 Női Serdülő U16 2000 m A Döntő - Decsi Dorina 1. hely, Horváth Laura 2. hely
PC2 Vegyes Kölyök U13 2000 m Döntő - Kiss Levente Tibor - Tóth Bence 2. hely, Slihoczki Dániel - Varga Gábor 3. hely
PC2 Vegyes Gyermek U10-U11 2000 m Döntő - Dohárszki Ábel - Slihoczki Vince 4. hely
TC4 Vegyes Előkészítő U8-U9 2000 m - Ortó Bendegúz, Makai Gábor, Slihoczki Vince, Gerzsenyi Bence
PC2 Férfi Gyermek U10-U12 500 m Szabadidős - Csernák Attila-Györkő Huba 1. hely

A rovat további hírei: Sport

Világbajnoki bronz Grúziából

Világbajnoki bronz Grúziából

2019. október 17. (csütörtök)

Egy harmadik és egy ötödik helyezéssel zárták a Veterán Kötött- és Szabadfogású Világbajnokságot a dunaújvárosi birkózók.

Kupameccs előtt a röplabdázóink

Kupameccs előtt a röplabdázóink

2019. október 17. (csütörtök)

A röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első fordulójában a Dunaferr SE csapata a Szolnoki Röplabda Klubot fogadja.

Bravúros pontszerzés Debrecenben

Bravúros pontszerzés Debrecenben

2019. október 16. (szerda)

Óriásit küzdött, s nagyon értékes pontot szerzett Debrecenben a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Sűrűsödő élmezőny

Sűrűsödő élmezőny

2019. október 16. (szerda)

Elmaradtak a nagy küzdelmek a városi kispályás labdarúgó bajnokság Campus Osztályának hetedik fordulójában.

Nehéz meccs vár a Kohászra

Nehéz meccs vár a Kohászra

2019. október 16. (szerda)

Az idei szezonban még veretlen Debrecen ellen lép pályára ma este hat órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Újra nyert a DAB!

Újra nyert a DAB!

2019. október 15. (kedd)

Korán hátrányba került, ám végül 4-2-es sikert aratott a Hokiklub Budapest elleni hazai találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Nem hibázott a Karmacsi

Nem hibázott a Karmacsi

2019. október 15. (kedd)

Újabb sima győzelemnek örülhetett a címvédő a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályában.