Hajrásiker idegenben!

2019. szeptember 8. (vasárnap) 18:09 - Szárszó Lajos

Szepessy Róbert utolsó percekben szerzett góljaival gyűjtötte be a három bajnoki pontot a Taksony elleni összecsapáson a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Az elmúlt fordulók alapján kimondható, hogy az idei szezon nem kezdődött a legjobban a Dunaújváros PASE labdarúgó csapatának számára, hiszen öt forduló után mindössze négy pontot gyűjtött be a gárda. Ezzel a teljesítménnyel az NBIII Közép Csoportjának utolsó harmadában találhatóak Lőrincz Emil tanítványai, akik ezúttal idegenben, a hatodik helyen álló Taksony ellen léptek pályára. A vendéglátók ráadásul jó formában várták a találkozót, hiszen az utóbbi két fordulóban győztesen hagyták el a játékteret. Az újvárosiak összeállításában jelentős változás nem volt az előző meccsekhez képest, vagyis a kérdés ma is az kellett legyen, hogy a fiúk ilyen „rövid”, csupa fiatalból álló kispaddal meddig bírják a tempót. Ezzel az első 45 percben megint nem volt gond, hiszen egyenrangú ellenfelei voltak a Taksonynak.

Kisebb, nagyobb helyzetek mindkét oldalon adódtak, de gólig nem jutottak el a felek. Arról azonban, hogy ez mégse maradjon el a 45. percben Gálfi gondoskodott, vagyis a hazaiak mehettek előnnyel a 15 perces pihenőre (1-0). A második félidő elején sem tudott megújulni a DPASE, így a Taksony meg tudta őrizni az előnyét. Így jutottunk el a 65. percig, amely az eddigi meccseken vízválasztó volt, hiszen ekkor vált láthatóvá a dunaújvárosiakon a fáradtság. Most azonban jobban bírták a fiúk, hiszen a meccs hajrájához közeledve sikerült egyenlíteni. Ezúttal a csapatkapitány, Szepessy hozta az extrát, aki remek fejessel vette be Iváncsics kapuját (1-1). Az egyenlítés ráadásul plusz erőt adott az újvárosiaknak, akik a rendes játékidő utolsó percében Szepessy újabb, immár győzelmet érő góljával a vezetést is megszerezték (1-2), hiszen a hosszabbításban sikerült megőrizni az előnyt, így végül a DPASE megszerezte újabb idegenbeli győzelmét.

Taksony SE GP Solar – Dunaújváros PASE 1-2 (1-0)

Taksony SE GP Solar: Iváncsics – Hegedűs, Hesz, Szalay, Kákonyi, Patály, Nyéki (Kozári a 77. percben), Wágner (Silachi a 46. percben), Gálfi, Eichenvalder (nagy a 74. percben), Nádházi. Vezetőedző: Szabados Tamás.

Dunaújváros PASE: Pokorni – Kis, Busa (Al-Sheraji 74.), Dorogi, Horváth, Csendes, Beszterczei (Áman, 82.), Puskás, Hompót, Kovács, Tóth (Szepessy, 62.). Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Az Újpest ellen negyeddöntőznek az Acélbikák

2020. február 20. (csütörtök)

Az Újpest gárdája lesz a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának ellenfele az Erste Liga negyeddöntőjében.

Elkészült az alsóház programja

Hazai pályán kezdi, s hazai pályán fejezi is be az alsóház küzdelmeit a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Búcsú a kupától

2020. február 19. (szerda)

Igazolta a papírformát az MTK, mely kettős győzelemmel búcsúztatta a Dunaújváros PASE labdarúgóit a Magyar Kupa idei kiírásától.

Minden éremből jutott a birkózóknak

Jól szerepeltek a Fejér megyei iskolások a grundbirkózók Pécsett megrendezett országos diákolimpiai döntőjében.

Kupavisszavágó az MTK ellen

Háromgólos hátrányból vág neki az MTK elleni Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágójának ma este hat órától a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Bravúros győzelem Csíkszeredán

2020. február 18. (kedd)

Taktikus játékkal, Dansereau mesterhármasával aratott 4-2-es sikert a Csíkszereda vendégeként a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely remek győzelmének köszönhetően a második helyen zárta a felsőház küzdelmeit.

A szezon végén távozik György László az akadémiától!

György László és Imre Vilmos is távozik a szezon végén a DKKA csapatától, mely már megkezdte a tárgyalásokat a jövő évi kerettel és a leendő vezetőedző személyével kapcsolatban.