Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 05. Adorján, Adrián
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Itthon a legolcsóbb a lakossági földgáz az EU-ban

Közélet
MEKH
gáz
lakosság
rezsicsökkentés
EU

facebook megosztás

doszerk - 2019. szep. 09., 14:02

A lakossági fogyasztók földgáz átlagára 3,16 eurócent volt kilowattóránként az elmúlt hónapban Budapesten, így a magyar fővárosban - holtversenyben Bukaresttel - volt a legolcsóbb a földgáz az uniós fővárosok közül a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) augusztusi árösszehasonlító vizsgálata szerint. A villamos energia átlagára továbbra is kedvezően alakult.

A MEKH hétfői közleménye szerint kiugró értéket mutatnak az átlagárak Stockholmban, ahol közel nyolcszor került többe a földgáz, mint Budapesten. A környező országokat nézve Pozsonyban másfélszer annyit, míg Bécsben majd két és egyharmaddal kell többet fizetniük a lakossági fogyasztóknak.

A hivatal honlapjáról leolvasható adatok szerint vásárlóerő paritáson is csak Brüsszelben, Londonban és Luxembourgban kell kevesebbet fizetni a lakossági földgázért, mint Budapesten. A villamos energiáért a magyar főváros lakói átlagosan 11,59 eurócentet fizettek kilowattóránként, ami a MEKH összehasonlítása szerint a harmadik legalacsonyabb ár Szófia és Belgrád után.

Berlinben és Koppenhágában volt a legmagasabb a lakossági fogyasztók villamos energia átlagára: míg a német fővárosban 32,41 eurócent, addig Dániában 29,10 eurócent kilowattóránként, vagyis közel háromszor került többe ezekben a városokban, mint Budapesten, de Pozsonyban is bő egyharmadával, Bécsben pedig bő kétharmadával kell többet fizetniük a lakossági fogyasztóknak - tették hozzá.

Vásárlóerő paritáson számolva nyolc uniós fővárosban kevésbé terheli a háztartások költségvetését a villamos energia átlagára, köztük van Ljubljana, Párizs, Bécs, Stockholm és Belgrád is.
A MEKH havi összehasonlító jelentései a hivatal honlapjának statisztikai rovatában tekinthetők meg (http://www.mekh.hu/nemzetkozi-arosszehasonlitas).

-MTI-

 

A rovat további hírei: Közélet

Korlát épül és más fejlesztés is lesz

2026. már. 04.

A város egészét tekintve apró, ám a körzetben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Motyovszki Mátyás, a 3-as választókerület önkormányzati képviselője. A Római krt. 42-nél két korlátot is építenek a lépcsők mellé, ezzel is biztonságosabbá téve a közlekedést. 

Aktuális kérdés, kidolgozott megoldások

2026. már. 03.

A szociális szféra jeles képviselőivel egyeztetett hétfő délelőtt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester. A hajléktalanok kapcsán tavaly év végén is volt fórum, illetve a téma a közmeghallgatás során is előkerült – talán az időjárás, mint nehezítő tényező egy időre kikerült a képből.

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

2026. már. 03.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy jelzőrendszeri beszámolón vettek részt a szociális szféra képviselői az MMK-ban a közelmúltban. A gyermekvédelemben dolgozók köre mellett az összes szakmacsoport képviseltette magát, amely a szociális háló fenntartását végzi. Hangkép.
 

Itt a tavasz, nagyon várják a véradókat

2026. már. 01.

Több rendhagyó akció és kitelepülés csalogatta a véradókat az elmúlt hónapban, és a tavasz közeledtével is komoly terveket szövöget a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. A legfontosabb: folyamatos a vérigény, minden önkéntesre szükség lesz márciusban is!

DSTV: a tisztább közterületekért

2026. feb. 28.

Egész héten tartott a parkolók és a közterek takarítása a városban, derül ki a DSTV összegzéséből. Hatalmas munka az említett területek rendben tartása, hiszen az időjárás és a rongálók, szemetelők a rend és a tisztaság ellen dolgoznak. Hangkép.

Foglalkoztatási kerekasztalt szerveztek

2026. feb. 27.

Az előremutató kezdeményezés részeként Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester többek között bemutatta a SteelCityZen projekt célját és tervezett megvalósítását. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat pedig Pintér Tamás polgármester köszöntötte. 

Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

2026. feb. 26.

A Fővárosi Törvényszék friss közleménye szerint egészen május 28-ig meghosszabbították Mezei Zsolt, Dunaújváros általános hatáskörű alpolgármestere, a DK országgyűlési képviselőjelöltje letartóztatását.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Népdalosok tavaszi randevúja a Móriczban

  2. Éremeső a gyermekek gáláján

  3. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  4. Kiállítással és koncerttel csalogatnak

  5. Nem borult a papírforma a Pénzügyőr ellen

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

DSTV: a "jószoli" hétköznapjai

Embedded thumbnail for DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

Embedded thumbnail for DSTV: bevált menüsorok

DSTV: bevált menüsorok

Top hírek

  1. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  2. Illusztris díszvendég a filmbemutatón

  3. Focival emlékeztek egykori társaikra

  4. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  5. Aktuális kérdés, kidolgozott megoldások

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő