Dunaújváros Hetilap

Térköves járdaszakasz a Martinovicson

2019. szeptember 27. (péntek) 7:25 - Molnár Emese

Mintegy száz méter hosszan megújult a járda a Martinovics utca végén.

Az elkészült munkálatot egy sajtóbejárás keretében szemlézte Vass Ádám, a Fidesz képviselőjelöltje és Csavajda Dávid, a DVZ Zrt. ágazatvezetője. Mint azt Vass Ádám felidézte, ezen járdaszakasz megújítására már korábban is igény volt a lakók részéről. Cserni Béla önkormányzati képviselő kezdte meg az építéshez szükséges tervek beszerzését, az engedélyezési eljárások megkezdését még hónapokkal ezelőtt. Vass Ádám pedig utánajárt a hivatal szakembereinél és koordinálta a megvalósítást.

Fotó: Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

Mostanra készült el a százkét méteres szakasz felújítása, a Martinovics utca 27-35. előtt térköves burkolatot kapott a járda, szegélyezéssel és megfelelő vízelvezetés kialakításával egyetemben. A beruházás mintegy 6,7 millió forintba került. Vass Ádám arról is beszélt, hogy városszerte újulnak meg buszmegállók, többek között a Római körúton is. Még szükség volt a szakhatóságoknak egyeztetni amiatt, mert nem pont az eredeti helyükre kerülnek majd az új építmények, hanem egy kicsivel előrébb, de most már hamarosan ide is kiteszik a várókat. 

A rovat további hírei: Közélet

Közgyűlés: összesen 18 napirendi pontról szavaztak

Közgyűlés: összesen 18 napirendi pontról szavaztak

2020. augusztus 04. (kedd)

Összesen tizenhat pontról szavazott nyilvánosan és kettőről zártkörűen Dunaújváros közgyűlése a ma délelőtti rendkívüli ülésen. A sporttámogatások mellett a színház alapító okiratának módosítása, illetve a múzeum felújításai is napirenden volt.

A Hétszínvirág és a Zengő- Bongó Bölcsődék újulhatnak meg

A Hétszínvirág és a Zengő- Bongó Bölcsődék újulhatnak meg

2020. augusztus 04. (kedd)

Összesen negyvennyolc új bölcsődei férőhely és tíz új munkahely létrehozását jelentette be Szabó Zsolt. Dunaújváros gazdasági alpolgármestere sajtótájékoztatón számolt be a közeljövőben várható beruházásról, amely során két bölcsőde, a Barátság városrészben található Hétszínvirág és a technikumi Zengő- Bongó intézmény fejlesztése megy majd végbe. 

A lakókért, de nem a sport ellen

A lakókért, de nem a sport ellen

2020. augusztus 04. (kedd)

Folyamatosan követi a lakók észrevételeit, jelzéseit Barta Endre: Dunaújváros humán ügyekért felelős alpolgármestere ezúttal választókörzetében hallgatta meg egy tömbház lakóit az általuk jelzett probléma kapcsán, és nyomatékosította: mindenképpen lépéseket tesznek azért, hogy mindenki számára megnyugtató megoldás szülessen.

Rendkívüli közgyűlést tartanak

Rendkívüli közgyűlést tartanak

2020. augusztus 03. (hétfő)

Összesen tizennyolc napirendi pont szerepel a keddi, rendkívüli közgyűlés programjában: ebből tizenhat esetében nyilvános, kettő pontnál pedig zártkörű szavazáson döntenek majd az önkormányzati képviselők.

Kamara: gyakorlati oktatók jelentkezését várják

Kamara: gyakorlati oktatók jelentkezését várják

2020. augusztus 03. (hétfő)

Ismét gyakorlati oktatói képzést és vizsgáztatást szervez a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara. A meghatározott keretszámmal, támogatott formában futó kurzusra a hónap derekáig lehet jelentkezni – a képzés augusztus végén kezdődik.

Városunkban is elmarad a tűzijáték!

Városunkban is elmarad a tűzijáték!

2020. augusztus 03. (hétfő)

Augusztus 20-án sem tarthatók meg a nagyobb ünnepségek a kormánydöntés nyomán, ahogy országszerte, városunkban is elmarad az ünnepség, tűzijáték sem lesz, adta hírül a város hivatalos oldala.

Gyászol a sportváros – elment a Tupo!

Gyászol a sportváros – elment a Tupo!

2020. augusztus 03. (hétfő)

Megindító nekrológban búcsúzik a Dunaújváros Futsal facebook oldala a világ kétségkívül legnagyszerűbb tökmag- és szotyiárusától: a város sportéletének ikonikus alakja távozott, Tupo már az égi meccseken kínálja a portékát – nyugodjon békében!