Dunaújváros Hetilap

Töretlen népszerűségnek örvend az Egészségnap

2019. szeptember 14. (szombat) 17:02 - Molnár Emese

Az egészség megőrzése a legfontosabb- ennek tükrében szervezte meg immár harmadik alkalommal az Egészségnapot Lassingleitner Fruzsina, a 4-es számú választókerület képviselője.

A prevenciós programot a Petőfi iskolában tartották, már szombaton reggel 9 órától várták az érdeklődőket. Számos ingyenes szűrővizsgálat állt rendelkezésre, csupán az érszűkület és a számítógépes talpvizsgálat volt fizetős. Városunk egészségügyi intézményeinek munkatársai települtek ki az iskola földszinti termeibe, így a Szent Pantaleon Kórház Egészségfejlesztő Irodája, az Egészségház, a Szilágyi Optika, illetve a Sonar Hallókészülék Szaküzlet csapata. Volt látásvizsgálat, vércukor- és vérnyomás mérés, ujjbegyből vett vérminta alapján prosztatarák szűrés, de életmód tanácsadással is szolgáltak.

- A rendezvény célja a figyelemfelkeltés, hogy fektessünk kellő hangsúlyt az egészségünk megőrzésére. Számos betegség kialakulása is megelőzhető, ha időben észrevesszük mondta Lassingleitner Fruzsina.

Az eddigi programok iránt is sokan érdeklődtek, ezért szervezte meg most is a városrészben élők számára, de természetesen bárki eljöhetett, és részt vehetett a vizsgálatokon. A képviselő gondolt a gyermekes családokra, ezért az iskola udvarán mesebusz és ugrálóvár várta a gyerekeket. A látogatókat a bejáratnál egészséges péksüteménnyel kínálták, amelyet a Széchenyi Pékség ajánlott fel.

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Ünnepi tanév, téli gumi

D+ Híradó - Ünnepi tanév, téli gumi

2019. október 16. (szerda)

Ünnepi tanév a Dózsában, lassan át kell állni az autósoknak a téli közlekedésre - egy csokorban a nap legfontosabb eseményei a D+TV híradójában.

Kolbászfesztivál idén is!

Kolbászfesztivál idén is!

2019. október 16. (szerda)

November 30-án (szombaton) immár TIZEDIK alkalommal rendezik meg a Pentelei Kolbászfesztivált és Disznótoros kóstolót. A rendezvényre a szervezők szeretettel meghívják Dunaújváros és városkörnyékének összes lakóját.

Jövőre 50 millió forintot biztosítanak az újraélesztés iskolai oktatására

Jövőre 50 millió forintot biztosítanak az újraélesztés iskolai oktatására

2019. október 16. (szerda)

A jövő évben 50 millió forintot biztosít az Emberi Erőforrások Minisztériuma az újraélesztés iskolai keretek között zajló oktatására - közölte az egészségügyért felelős államtitkár.

D+ Híradó - Klubház, rangadó előtt

D+ Híradó - Klubház, rangadó előtt

2019. október 15. (kedd)

Birtokba vették a nyugdíjasok a felújított klubházat, családi nap a Petőfiben, rangadóra készül a Kohász - egy csokorban a nap legfontosabb eseményei a D+TV híradójában.

D+ Híradó - Választás, közös séta

D+ Híradó - Választás, közös séta

2019. október 14. (hétfő)

Választási eredmények városunkban, séta a mellrák ellen immáron hatodszor, Kohász győzelem hazai pályán - egy csokorban a nap legfontosabb eseményei a D+TV híradójában.

Benzin le, gázolaj fel

Benzin le, gázolaj fel

2019. október 14. (hétfő)

Szerdától eltérően változik a benzin és a gázolaj ára a hazai kutakon - írja a holtankoljak.hu internetes portál.

Sikeres a nagycsaládosok autóvásárlását támogató program

Sikeres a nagycsaládosok autóvásárlását támogató program

2019. október 14. (hétfő)

Minden várakozáson felüli sikere van a nagycsaládosok autóvásárlását támogató programnak - közölte a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségének (Gémosz) elnöke hétfőn az M1 aktuális csatorna és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában.