Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 17. Donát
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Zöldségeket beszélve kampányol az újvárosi ellenzék

Közélet
önkormányzati választás
ellenzék
Vasmű út
Dunaújváros
felújítás
fák

facebook megosztás

doszerk - 2019. szep. 06., 18:05

Dunaújvárosban is elindult a zöld köntösbe bújtatott politikai (lejárató) kampány a jobboldali városvezetés ellen. A helyi ellenzék láthatóan némi késésben van országos hangadóihoz képest, a fővárosban és úgy általában az országban a balliberális pártok már elsírták bánatukat Orbán bolygógyilkos politikája miatt, sőt mint megtudhattuk, az Amazonas mentén tomboló (bozót) tüzek miatt is személyesen Magyarország miniszterelnöke a felelős - írja az Újvárosi Valóság.

Némi késéssel ugyan, de kicsiny városi ellenzékünk is magáévá tette ezt a mesét, csak éppen Cserna Gábor polgármester urat helyettesítették Orbánbasi helyére. Milyen eredeti.

Ugyanis a haladás újvárosi zászlóvivői most éppen a Vasmű út felújításába kötöttek bele, kínjukban pedig előhúzták a “zöld kártyát”, mivel másba már nem tudtak belekötni. Mindezt a Castellum.do nevezetű balliberális heccportálon megjelent írásban, fejti ki egy aggódó mérnök, aki arról ír: nem jó hogy felújítják a város főutcájának számító utat és mellette a járdát, mert a munkálatok miatt sérülhet a platánok gyökérzete és egyébként is nagyon kellemetlen, hogy az útépítés miatt feltorlódik csúcsidőben a forgalom.

Az utóbbival kapcsolatban nehéz bármit is mondani, hiszen a realitás érzék ilyen mértékű hiányával nem lehet mit kezdeni, hiszen a világon mindenhol jellemző, hogy ha felújítanak egy útszakaszt, az bizony időbe telik és forgalomkorlátozással jár. Érdekesebb azonban a fák megóvásának kérdése, amely nem csak Dunaújvárosban, hanem országosan és világszinten is a baloldali városvezető-aspiránsok legfőbb, Magyarországon pedig gyakorlatilag egyetlen programja.

A köztéri fák kérdésköre természetesen nem azért érdekli egyik baloldali politikust/lapot (tekintsünk most el attól, hogy a baloldali média véleményformálása milyen hatással van a baloldali pártok programjára), mert a korhadozó fák láttán egyből haldokló bébifókákat és elolvadt jégtáblán sodródó, csontsovány jegesmedvéket vizionál, hanem mert ezek a köztéri betonba ágyazott, megkínzott növények a legegyszerűbb, legolcsóbb forrása népszerűségüknek. Hiszen ki ne szeretné a fákat? Hűvöset ad az árnyéka és a természetközeli lét hamis illúzióját kelti totális kontrasztban állva a belvárosi betonrengeteggel. Ráadásul viszonylag alacsony ráfordítást igényel mondjuk egy kórház felújításának, karbantartásának költségeihez képest. Hiszen kinek kellenek a szép rendelőintézetek, amelyeket a duol.hu információ szerint mintegy 200 millió forintból újítanak fel Dunaújvárosban, ha vannak szép nagy fák. A fa kérdés tehát azért olyan hangsúlyos a baloldalon, mivel gyakorlatilag csak annak a fennmaradását tudják megígérni, ami tőlük függetlenül is életképes lehet. Úgy látszik a baloldal már tisztában van azzal, hogy képtelen az önálló kormányzásra, megtanulták ezt 2002 és 2010 között, talán ezért nem is ígérnek semmit, de higgyük el, ég így is képesek lennének csalódást okozni.

Ráadásul a Vasmű út ikonikus platánjai a felújítása ellenére is természetesen megmaradnak, sőt az eddigiekhez képest a fák immáron nagyobb szabad felületet, “vízgyűjtő területet” kapnak, szabadabb terjeszkedést kínálva ezzel, mint amit a régről megszokott, a fákat minden irányból körülölelő beton konténer adhatott nekik. Akik pedig úgy gondolják, hogy a fákat körbevevő betonszegély nélkül a platánokat tönkreteszi télen a gyökerükre folyó útszóró só, lemaradt pár évvel a környezetvédelmi újításokban, ugyanis ma már otthoni használatra sem lehet olyan útszóró sót kapni, amely a növény- vagy állatvilágot veszélyeztetné, így a köztéri fáknak sincs szükségük extra gyökérvédelemre.

- ujvarosivalosag.hu -

A rovat további hírei: Közélet

Várják az átképzési program jelentkezőit

2026. feb. 17.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a SteelCityZen projekt keretében átképzési programmal segítik a munkakeresőket, elsősorban a vasmű egykori dolgozóit. Az önkormányzat fontos partnere ebben a kezdeményezésben a Pannon Oktatási Központ – helyben lesznek a képzések. 

PÉNZ7: a DKIK szerepet vállal a témahét lebonyolításában

2026. feb. 17.

A PÉNZ7 elnevezésű országos kezdeményezést március elején rendezik azzal a céllal, hogy támogassák az általános és középiskolai korosztály pénzügyi és vállalkozói ismereteinek bővítését. A Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) is részt vesz a vállalkozói önkéntesek toborzásában. Összegzés és felhívás.

DSTV: együtt a menstruációs szegénység ellen

2026. feb. 17.

A felhívást már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása a közelgő nőnap alkalmából szervezett akcióról, amely az Útkeresés Segítő Szolgálat munkáját és ellátottjait hivatott támogatni. A közösség erejével könnyebbé tehetők az érintett nők nehéz napjai – segítsen, aki tud! Hangkép.

Véradás: két különleges kitelepüléssel készülnek

2026. feb. 16.

Az előzetes donortoborzóban már olvashattak róla, de érdemes felidézni: két különleges alkalmat szervez a következő napokban a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. Lássuk a részleteket, bevallottan nógató célzattal!

Lakossági fórumon kérdezheti az MSZP elnökét

2026. feb. 15.

"Mire elég a nyugdíj és a munkabér?" – a súlyos kérdésre Komjáthi Imre, az MSZP elnöke és házigazdaként Tóth Kálmán, a helyi szervezet első embere ad választ az MMK-ban rendezendő fórumon kedden délután. Várják az érdeklődőket!

Nőnap alkalmából is a közösség erejével

2026. feb. 14.

A karácsonyi gyűjtést követően a nemzetközi nőnaphoz, azaz március 8-hoz közeledve újra közösségi összefogással szeretné segíteni műhelyünk a rászoruló hölgyeket. A DO, a DSTV és a hetilap stábja is csatasorba áll, bővül a gyűjtőpontok köre is – már jövő hétfőtől várjuk a felajánlásokat!

Mindent az energiáról

2026. feb. 14.

Az energiahatékonyság, az energiamegtakarítás és az energiaár-csökkentés kérdései kerülnek terítékre azon a workshopon, amelyet a DKIK központjában tartanak kedden. Még lehet regisztrálni!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Biztos sikerekkel folytatták a szezont

  2. Várják az átképzési program jelentkezőit

  3. PÉNZ7: a DKIK szerepet vállal a témahét lebonyolításában

  4. DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

  5. DSTV: együtt a menstruációs szegénység ellen

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a menstruációs szegénység ellen

DSTV: együtt a menstruációs szegénység ellen

Embedded thumbnail for DSTV: farsangoltak a Cimborák

DSTV: farsangoltak a Cimborák

Top hírek

  1. Újra jól kisütötte az ízorgia közössége! (galéria)

  2. DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

  3. Elfogadta a közgyűlés a város idei költségvetését a csütörtöki ülésen

  4. Felkészülni, vigyázz, rajt – mindenkit vár a kolbászfesztivál!

  5. FitCity Dunaújváros: lendületes folytatás (galériával)

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 6. szám - 2026.02.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő