Dunaújváros Hetilap

Zöldségeket beszélve kampányol az újvárosi ellenzék

doszerk - 2019. szeptember 6. 18:05

Dunaújvárosban is elindult a zöld köntösbe bújtatott politikai (lejárató) kampány a jobboldali városvezetés ellen. A helyi ellenzék láthatóan némi késésben van országos hangadóihoz képest, a fővárosban és úgy általában az országban a balliberális pártok már elsírták bánatukat Orbán bolygógyilkos politikája miatt, sőt mint megtudhattuk, az Amazonas mentén tomboló (bozót) tüzek miatt is személyesen Magyarország miniszterelnöke a felelős - írja az Újvárosi Valóság.

Némi késéssel ugyan, de kicsiny városi ellenzékünk is magáévá tette ezt a mesét, csak éppen Cserna Gábor polgármester urat helyettesítették Orbánbasi helyére. Milyen eredeti.

Ugyanis a haladás újvárosi zászlóvivői most éppen a Vasmű út felújításába kötöttek bele, kínjukban pedig előhúzták a “zöld kártyát”, mivel másba már nem tudtak belekötni. Mindezt a Castellum.do nevezetű balliberális heccportálon megjelent írásban, fejti ki egy aggódó mérnök, aki arról ír: nem jó hogy felújítják a város főutcájának számító utat és mellette a járdát, mert a munkálatok miatt sérülhet a platánok gyökérzete és egyébként is nagyon kellemetlen, hogy az útépítés miatt feltorlódik csúcsidőben a forgalom.

Az utóbbival kapcsolatban nehéz bármit is mondani, hiszen a realitás érzék ilyen mértékű hiányával nem lehet mit kezdeni, hiszen a világon mindenhol jellemző, hogy ha felújítanak egy útszakaszt, az bizony időbe telik és forgalomkorlátozással jár. Érdekesebb azonban a fák megóvásának kérdése, amely nem csak Dunaújvárosban, hanem országosan és világszinten is a baloldali városvezető-aspiránsok legfőbb, Magyarországon pedig gyakorlatilag egyetlen programja.

A köztéri fák kérdésköre természetesen nem azért érdekli egyik baloldali politikust/lapot (tekintsünk most el attól, hogy a baloldali média véleményformálása milyen hatással van a baloldali pártok programjára), mert a korhadozó fák láttán egyből haldokló bébifókákat és elolvadt jégtáblán sodródó, csontsovány jegesmedvéket vizionál, hanem mert ezek a köztéri betonba ágyazott, megkínzott növények a legegyszerűbb, legolcsóbb forrása népszerűségüknek. Hiszen ki ne szeretné a fákat? Hűvöset ad az árnyéka és a természetközeli lét hamis illúzióját kelti totális kontrasztban állva a belvárosi betonrengeteggel. Ráadásul viszonylag alacsony ráfordítást igényel mondjuk egy kórház felújításának, karbantartásának költségeihez képest. Hiszen kinek kellenek a szép rendelőintézetek, amelyeket a duol.hu információ szerint mintegy 200 millió forintból újítanak fel Dunaújvárosban, ha vannak szép nagy fák. A fa kérdés tehát azért olyan hangsúlyos a baloldalon, mivel gyakorlatilag csak annak a fennmaradását tudják megígérni, ami tőlük függetlenül is életképes lehet. Úgy látszik a baloldal már tisztában van azzal, hogy képtelen az önálló kormányzásra, megtanulták ezt 2002 és 2010 között, talán ezért nem is ígérnek semmit, de higgyük el, ég így is képesek lennének csalódást okozni.

Ráadásul a Vasmű út ikonikus platánjai a felújítása ellenére is természetesen megmaradnak, sőt az eddigiekhez képest a fák immáron nagyobb szabad felületet, “vízgyűjtő területet” kapnak, szabadabb terjeszkedést kínálva ezzel, mint amit a régről megszokott, a fákat minden irányból körülölelő beton konténer adhatott nekik. Akik pedig úgy gondolják, hogy a fákat körbevevő betonszegély nélkül a platánokat tönkreteszi télen a gyökerükre folyó útszóró só, lemaradt pár évvel a környezetvédelmi újításokban, ugyanis ma már otthoni használatra sem lehet olyan útszóró sót kapni, amely a növény- vagy állatvilágot veszélyeztetné, így a köztéri fáknak sincs szükségük extra gyökérvédelemre.

- ujvarosivalosag.hu -

A rovat további hírei: Közélet

Fontos munkák zajlanak a Szalki-szigeten

Fontos munkák zajlanak a Szalki-szigeten

2025. nov. 12.

Településünk egyik ékköve a szabadstrand és környéke – a területen rengeteg fa található, ám az évek során közülük sokan elöregedtek és megbetegedtek. Jelenleg is tart a balesetveszélyessé vált példányok kivágása.

Hála és köszönet a közösségnek – díjátadó koronázta a szociális munka napját

Hála és köszönet a közösségnek – díjátadó koronázta a szociális munka napját

2025. nov. 12.

Polgármesteri és intézményvezetői köszöntő, szép műsor, és az intézményi tradícióknak megfelelően díjátadó színesítette az Útkeresés Segítő Szolgálat ünnepi eseményét, amelyet a szociális munka napja alkalmából rendeztek a zeneiskola kamaratermében kedden délelőtt.

Közeleg az ország legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója

Közeleg az ország legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója

2025. nov. 11.

Idén is az Élelmiszerbank tartós élelmiszergyűjtésével kezdődik az évvégi jótékonysági szezon. Vajon meglesz az egymilliomodik ünnepi adománycsomag? A hét végén már lehet válasz!

Lombhelyzet van, gyűjtik és elszállítják

Lombhelyzet van, gyűjtik és elszállítják

2025. nov. 11.

Beköszöntött az ősz, ami magával hozta az ilyenkor esedékes munkálatokat is. Dunaújváros rengeteg fával büszkélkedhet, s ezek a fák bizony megszabadulnak a lombkoronájuktól. Csak éppen ez a folyamat nem éppen néhány nap alatt történik meg.

Jól működik a rendszer, idén közel 500 tonna hulladékot lomtalanítottunk össze

Jól működik a rendszer, idén közel 500 tonna hulladékot lomtalanítottunk össze

2025. nov. 11.

Az idei évre a lomtalanítást befejeztük, Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester szerint az a legfontosabb üzenet, hogy hatékonyan üzemel a szisztéma, és hogy számíthatnak a lakók erre a szolgáltatásra – Dunaújváros egyre több hulladéktól szabadul meg évről évre.

 

"Pentele nem alkuszik, Dunaújváros nem felejt!" (galériával)

"Pentele nem alkuszik, Dunaújváros nem felejt!" (galériával)

2025. nov. 10.

Folytatták a nemes és szép, egyúttal gyászterhes tradíciót, fáklyás ünnepségen emlékezett az 1956-os forradalom és szabadságharc pentelei eltiprására a város önkormányzata a forradalmi emlékműnél múlt pénteken.

DSTV: közös főhajtás az áldozatok emléke előtt

DSTV: közös főhajtás az áldozatok emléke előtt

2025. nov. 09.

Az eseménytől már beszámoltunk, most itt a DSTV összegzése: a történelem borzalmaira is emlékeztető ünnepséget szervezett a Pentele Baráti Kör a közelmúltban. A világháborúk áldozatai előtt hajtottak főt, a három helyszínen két település áldozatainak emléke előtt adóztak. Hangkép.