Kovács Zsófia a mesterek között is mester!

2019. október 27. (vasárnap) 13:45 - Szárszó Lajos

A Győrben zajló tornászok Mesterfokú Bajnokságán Kovács Zsófia szinte mindent vitt, hiszen az összetett bajnoki cím mellett felemáskorláton és talajon is aranyérmet nyert.

Igazi örömtornát hozott Kovács Zsófia számára a tornászok idei utolsó versenye, a Győrben zajló Mesterfokú Bajnoksága. Amiben a Dunaferr SE olimpikon tornásza elindult, azt szinte mindet meg is nyerte! Az első versenynapon az egyéni összetett aranyérmet érdemelte meg 54.100 ponttal, második versenynapon felemáskorlát gyakorlatára 14.000 pontot kapva ismét ő lett a legjobb. Erre pedig ma tette rá a koronát, hiszen gerendán ezüst, míg talajon aranyérmet szerzett! Ezzel a teljesítménnyel Zsófia három aranyérem mellé két ezüstérmet gyűjtött be, mellyel bizonyította, hogy a jelenlegi magyar női mezőnyben ő a legjobb!

Trenka János vezetőedző: - Az érmek számában nagyon szerettük volna, ha a végelszámolásnál a Dunaferr versenyzői neve mellett több aranyat találtunk volna, mint ezüstöt, de azért nem vagyunk elkeseredve, hogy ez nem így történt, hiszen az érmek számában, három arany és három ezüst, döntetlen született. Pénteken Kovács Zsófia mesterfokú összetett bajnoki aranya mellett a Szuper Csapatbajnokságban és a fiúknál Pálfi Gábor révén két ezüstöt gyűjtöttünk. Tegnap ehhez Zsófia felemáskorláton tett hozzá még egy aranyérmet, majd a mai napon a gerenda ezüst után talajon lett első. Ez pedig felemelő érzés! A mai napon Zsófi rendkívül erős, 5,9-es pontszámból kiinduló gyakorlatot mutatott be. Nagyon sajnáljuk, hogy ezen második lett, hiszen tényleg gyönyörű, kivitelben is csodálatos volt a gyakorlata. Sajnos a legvégén lepottyant a szerről, majd a leugrás előtti nekifutásnak kétszer indult neki, így sok maradt benn a gyakorlatban, de ennek ellenére is a második helyen végzett. Ettől viszont nagyon elkeseredett, egy kicsit sírt is, így a talajgyakorlat előtt össze kellett szednie magát. Miután ezt megbeszéltük, és összerakta magát, nagyon szép talajgyakorlattal nyert teljesen jogosan aranyérmet.

Kép forrása: (MATSZ facebook)

Megosztoztak a pontokon

2020. szeptember 26. (szombat)

Nagy küzdelmet, négy gólt hozott a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis osztályának utolsó mérkőzése a sorozat harmadik fordulójában.

Ezúttal egy pont jutott

2020. szeptember 25. (péntek)

Hiába fordított a második félidőben, végül döntetlenre végzett a Kecskemét elleni hazai bajnokin a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Válogatott összetartás keddtől

Szeptember 29-étől edzőtáborozik Budapesten a magyar női válogatott, az összetartáson 19 játékos vehet részt. A játékosok és a stábtagok COVID-tesztelést követően, negatív teszteredménnyel csatlakozhatnak az edzőtáborhoz. A Győri Audi ETO-ból érkező kerettagok a szeptember 27-i, franciaországi Bajnokok Ligája mérkőzést követő hazaérkezés, majd tesztelés után érkeznek meg az összetartásra.

Röplabda: ismét a legjobbak között!

Az idei szezont az Extraligában kezdte meg a Dunaferr SE röplabda csapata, melynek vezetése és játékosai is merész célokkal vágtak neki a bajnokságnak.

A karantén alatti edzések engedélyezése is egy lehetőség

Elképzelhető, hogy lesznek sportolók, akiknek karanténba kell vonulniuk a tokiói olimpia helyszínén, de számukra is engedélyeznék az edzéseket a jövő nyárra halasztott tokiói nyári játékokat megelőzően a szervezőbizottság elnöke szerint.

Újra pályán a Dunaferr

A Kecskemét elleni hazai mérkőzéssel folytatja a bajnoki küzdelmeket ma este hét órától a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Rögtön döntőkkel indul a világkupa

2020. szeptember 24. (csütörtök)

Szeptember 25-én reggel 9-kor rajtol az egyetlen idei felnőtt nemzetközi verseny, a szegedi ICF gyorsasági és parakenu világkupa. Az eseményen 33 ország több mint 400 sportolója vesz részt. Pénteken délelőtt az épek selejtezői mellett már döntőket is rendeznek.