Dunaújváros Hetilap

Légy szíves a Technikumban is!

2019. október 10. (csütörtök) 7:18 - Molnár Emese

Nagyon népszerű városunkban kezdeményezés városunkban a szív alakú kupakgyűjtő. Egyre több városrészben igénylik a lakók, most már a Technikumban is van egy ilyen térinstalláció.

Városunkban az első szív alakú kupakgyűjtőt a Rómain, a Petőfi iskola mellé helyeztette ki Lassingleitner Fruzsina önkormányzati képviselő. Alig két hét alatt meg is telt PET-palackok kupakjaival, amelyet jótékony célra ajánlottak fel. A népszerű, térben is mutatós gyűjtőt több lakó is igényelte a város minden területéről, így már van többek között Újtelepen, a Béke városrészben, a Barátság városrészben is.

 

Keddtől pedig már a Technikum is büszkélkedhet eggyel. Mint azt Nagy Zoltánné, a 7-es számú választókerület képviselője elmondta, az Esze Tamás utca mentén lévő zöldövezeti területre helyezték ki a kupakgyűjtőt. Elég forgalmas részről van szó, ráadásul mellette van egy szelektív hulladékgyűjtő sziget is. A DVG Zrt. szakemberei felállították a gyűjtőt, és a képviselő néhány ott lakó édesanyával együtt már dobott is bele kupakokat. Mint azt Nagy Zoltánné elmondta, természetesen jótékony célra szeretnék majd felajánlani a kupakok átvételéből származó bevételt. A kupakgyűjtő felállítása után a DVG Zrt. erdészeti és parkfenntartási ágazatának szakemberével körzetbejárást is tartott, hogy hol-milyen tereprendezési munkálatok szükségesek.

 

A rovat további hírei: Közélet

Dunaújváros érdekei az első helyen

Dunaújváros érdekei az első helyen

2020. január 17. (péntek)

Közös fotó nélkül zárult Molnár Tibor, Fidesz-támogatta független képviselőjelölt és Pintér Tamás polgármester tárgyalása. Dunaújváros első embere a várost illető forrásokat kérte számon a képviselőjelöltön.

DS Híradó: a város dala és a város kenyere

DS Híradó: a város dala és a város kenyere

2020. január 17. (péntek)

Több más aktuális téma mellett a Dunaújvárosiak Dala és Dunaújváros Kenyere is friss tételként szerepel a DSTV Híradójának csütörtöki adásában. Helyi ízek, mutatom máris!

DVCSH: üzemszünet a Béke városrészben

DVCSH: üzemszünet a Béke városrészben

2020. január 17. (péntek)

Több épületet is érint az az üzemszünet, amely az úgynevezett KAF vízvezetéken végzendő munkálatok miatt  tart ma reggeltől várhatóan délig a a Béke városrészben. Lista a hajtás után.

DS Híradó: a város kenyere, kiállítás, tornász évértékelő

DS Híradó: a város kenyere, kiállítás, tornász évértékelő

2020. január 16. (csütörtök)

Beszámoló a Dunaújváros kenyere akció friss átadási ünnepségéről, MMK-s kiállítás, évértékelő összegzés a Tornacsarnokból - újra aktuális tartalmakkal jelentkezik a DS Híradó. Mutatom a tegnap esti adást! 

Dunaújváros kenyere – ezúttal a néptánctalálkozóra

Dunaújváros kenyere – ezúttal a néptánctalálkozóra

2020. január 15. (szerda)

Ünnepélyes keretek között adta át az elmúlt negyedévben a Dunaújváros kenyere elnevezésű kezdeményezésből befolyt összeget Pintér Tamás polgármester a Munkásművelődési Központ részére. Az eseményen bejelentették: a következő hónapokban a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesületének gyűjtenek az eladott kenyerekből!

DS Híradó: értékelés, gála, fociözön

DS Híradó: értékelés, gála, fociözön

2020. január 15. (szerda)

Évértékelő interjú Szabó Zsolt alpolgármesterrel, zeneiskolai gála, Carissa Kupa - aktuális tartalmakkal jelentkezik a DS Híradó. Hangképes összegzés - itt a tegnap esti adás! 

DKIK: ami fontos lehet az adótörvények változásairól

DKIK: ami fontos lehet az adótörvények változásairól

2020. január 14. (kedd)

Első kézből kaphatnak információkat a vállalkozások képviselői a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara tájékoztató programjában a NAV szakértőitől január végén. Időben szólunk, már lehet jelentkezni!