Dunaújváros Hetilap

Légy szíves a Technikumban is!

2019. október 10. (csütörtök) 7:18 - Molnár Emese

Nagyon népszerű városunkban kezdeményezés városunkban a szív alakú kupakgyűjtő. Egyre több városrészben igénylik a lakók, most már a Technikumban is van egy ilyen térinstalláció.

Városunkban az első szív alakú kupakgyűjtőt a Rómain, a Petőfi iskola mellé helyeztette ki Lassingleitner Fruzsina önkormányzati képviselő. Alig két hét alatt meg is telt PET-palackok kupakjaival, amelyet jótékony célra ajánlottak fel. A népszerű, térben is mutatós gyűjtőt több lakó is igényelte a város minden területéről, így már van többek között Újtelepen, a Béke városrészben, a Barátság városrészben is.

 

Keddtől pedig már a Technikum is büszkélkedhet eggyel. Mint azt Nagy Zoltánné, a 7-es számú választókerület képviselője elmondta, az Esze Tamás utca mentén lévő zöldövezeti területre helyezték ki a kupakgyűjtőt. Elég forgalmas részről van szó, ráadásul mellette van egy szelektív hulladékgyűjtő sziget is. A DVG Zrt. szakemberei felállították a gyűjtőt, és a képviselő néhány ott lakó édesanyával együtt már dobott is bele kupakokat. Mint azt Nagy Zoltánné elmondta, természetesen jótékony célra szeretnék majd felajánlani a kupakok átvételéből származó bevételt. A kupakgyűjtő felállítása után a DVG Zrt. erdészeti és parkfenntartási ágazatának szakemberével körzetbejárást is tartott, hogy hol-milyen tereprendezési munkálatok szükségesek.

 

A rovat további hírei: Közélet

Átadták a Dunaújvárosért Díjat

Átadták a Dunaújvárosért Díjat

2019. október 23. (szerda)

Az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 63. évfordulója alkalmából megemlékezést rendezett városunk önkormányzata és a Bartók színházban ünnepélyes keretek között átadták a Dunaújvárosért Díjat is.

„1956 nekünk nem emlék és történelem, hanem a szívünk és a gerincünk”

„1956 nekünk nem emlék és történelem, hanem a szívünk és a gerincünk”

2019. október 23. (szerda)

Az október 23-ai nemzeti ünnep előestéjén a temetői kopjafánál tartott megemlékezést a Fidesz helyi szervezete, melynek elnöke, Cserna Gábor mondott ünnepi beszédet.

Átadták a megbízóleveleket az új képviselőtestület tagjainak

Átadták a megbízóleveleket az új képviselőtestület tagjainak

2019. október 22. (kedd)

Múlt héten csütörtökön jogerőre emelkedett az önkormányzati választás eredménye. Ennek folyományaként ma az új képviselőtestület tagjai átvették megbízólevelüket dr. Hanák Tamástól, a Helyi Választási Bizottság elnökhelyettesétől. Részletek a D+ TV Híradójában.

Novemberben érkezik a nyugdíjprémium és a nyugdíjkiegészítés

Novemberben érkezik a nyugdíjprémium és a nyugdíjkiegészítés

2019. október 22. (kedd)

Novemberben érkezik a minden eddiginél magasabb összegű nyugdíjprémium és az egyszeri nyugdíjkiegészítés, egy átlag nyugdíjas novemberben összesen 30 ezer forinttal kaphat többet, mint az előző hónapokban - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma kedden az MTI-vel.

Ingatlanpiaci körkép

Ingatlanpiaci körkép

2019. október 22. (kedd)

A 2019-es év első őszi hónapjában több Fejér megyei település ingatlanpiaci átlagára is meghaladta a  300, sőt egyes esetekben még a 400 ezer Ft/m²-t is. Ehhez képest a dunaújvárosi ingatlanpiac szeptemberi átlagárai jóval a alul maradtak, alig érték el a 250 ezer Ft/m²-t.

Újabb családtámogatási intézkedések várhatók

Újabb családtámogatási intézkedések várhatók

2019. október 21. (hétfő)

A családtámogatási rendszer bővülése és újabb gazdaságvédelmi program várható az Országgyűlés őszi ülésszakában – jelentette ki a Fidesz alelnöke, egyben önkormányzati választásokért felelős kampányfőnöke a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Halálos vasúti baleset Nagyvenyimnél

Halálos vasúti baleset Nagyvenyimnél

2019. október 21. (hétfő)

A nagyvenyimi vasúti kereszteződésben egy autó és egy vasúti munkagép ütközött. A balesetben az autó sofőrje életét vesztette.