Dunaújváros Hetilap

Lejár az átjelentkezés határideje

doszerk - 2019. október 9. 7:35

Ma délután 16 óráig lehet átjelentkezési kérelmet benyújtani a vasárnapi önkormányzati és nemzetiségi választásra. Eddig csaknem 21 ezren jelezték, hogy a lakóhelyüktől távol, bejelentett tartózkodási helyükön kívánnak szavazni.

Öt évvel ezelőtt 18 461-en jelezték előre, hogy átjelentkezéssel kívánnak szavazni, most a határidő lejárta előtt egy nappal már csaknem 21 ezren jelentkeztek át, összesen több mint 2200 településre.
Az átjelentkezéssel szavazók közül a legtöbben a főváros XI. kerületében kívánnak szavazni, több mint 1400-an, de több mint 800-an szavaznának a XIV. kerületben is.

A választáson csak az jelentkezhet át a lakóhelyétől eltérő, másik magyarországi településre, aki legkésőbb a választás kiírása előtt legalább harminc nappal (vagyis június 26-ig) létesített tartózkodási helyet, és a tartózkodási hely érvényessége legalább a szavazás napjáig tart.

Az átjelentkezési kérelmeket szerdán 16 óráig kell benyújtani a helyi választási irodához. Az átjelentkezéssel szavazók nem a lakóhelyük, hanem a tartózkodási helyük jelöltjeire szavazhatnak, ez azt jelenti, hogy az országgyűlési választással ellentétben nem lesznek "utazó voksok".

Ugyancsak október 9-én 16 óráig lehet akadálymentes szavazókört igényelni. Minden településen legalább egy szavazókör akadálymentesített, az önkormányzati és nemzetiségi választáson összesen 7353.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

A remény fénye mindenkinek utat mutathat – meggyújtottuk a második adventi gyertyát (galériával)

A remény fénye mindenkinek utat mutathat – meggyújtottuk a második adventi gyertyát (galériával)

2025. dec. 08.

Advent második hetének is vége már – folytatódott a közös készülődés a Városháza téren. Az Adventi Forgatag elmúlt hétvégéjén mozgalmas programok és színvonalas előadások csalogatták a városlakókat a térre, újra a minőségi együtt töltött idő jegyében.

Önfeledt pillanatok az Útkeresés ünnepén

Önfeledt pillanatok az Útkeresés ünnepén

2025. dec. 08.

Az Útkeresés Segítő Szolgálat hosszú évek óta kedves megmozdulással köszönti a Mikulást – és természetesen a leglelkesebb közönséget, a gyerekeket. A Szalki-szigeten gyűltek össze a piros ruhás érkezésének előestéjén, ahol a zene és a finomságok mellett feldíszített autók is várták őket még pénteken délután.

A véradókat köszöntötték a Mondbach-kúriában

A véradókat köszöntötték a Mondbach-kúriában

2025. dec. 08.

Folytatta a szép hagyományt, ünnepélyes keretek között mondott köszönetet a jubiláló, valamint a kiemelkedő véradóknak a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi szervezete: az eseménynek a Mondbach-kúria adott otthont még pénteken délután.

"Közösséget építeni – ez volt a célom az első perctől"

"Közösséget építeni – ez volt a célom az első perctől"

2025. dec. 08.

Az év vége mindig a számvetés ideje. Így van ez Dunaújváros közéletében is, ahol lassan lezárul az esztendő, mindenki készíti a mérlegét arról, mi sikerült, mi vár még megoldásra. A Római városrész jelentős részét képviselő, egyben az Ifjúsági, Sport és Turisztikai Bizottság elnökeként dolgozó Motyovszki Mátyás nemcsak a városrészről, de sok minden másról is beszélt.

Segíts, hogy segíthessünk – női higiéniás termékeket várunk a CSÁO rászorulóinak

Segíts, hogy segíthessünk – női higiéniás termékeket várunk a CSÁO rászorulóinak

2025. dec. 07.

Új pillérrel bővül a DO/DSTV műhelyének karácsonyi ajándékgyűjtő akciója a Családok Átmeneti Otthona javára: a hat éve futó Levelek a Jézuskának program keretében az intézmény női lakóin is a közösség erejével szeretnénk segíteni. Felhívás!

Szeretethétre készülnek az ápolóotthonban

Szeretethétre készülnek az ápolóotthonban

2025. dec. 07.

Folytatják a nemes és szép hagyományt, idén is megrendezik a Szeretethét elnevezésű programsort a Jószolgálati Otthon Közalapítvány Bercsényi utcai egységében. Napra nap kedveskednek meghívottak az ápolóotthon lakóinak – már az ünnepi hangolódás jegyében.

 

A remény lángja lobban fel vasárnap az ünnepi koszorún

A remény lángja lobban fel vasárnap az ünnepi koszorún

2025. dec. 06.

Közös gyertyagyújtással, műsorokkal, és gyermekprogramokkal folytatódik az Adventi Forgatag vasárnap a Városháza téren. A program természetesen nyitott, mindenkit szeretettel várnak!