Tényleg az ország egyik legtutibb helye lett a Kalandpark
A szerdai nap a fiatalokról szólt, hiszen a digitális alkotóműhely átadása után délután a Kalandpark tesztüzeme vette kezdetét, hiszen itt is befejeződtek az építési munkálatok.
Cserna Gábor köszöntő beszédében felelevenítette, hogy az egykori Vidámpark az idő múlásával az enyészeté lett, de 2017-ben lehetőség nyílt arra kormányzati forrás formájában, hogy rehabilitálják a területet. El is kezdték a tervezést méghozzá a város fiatalságának bevonásával, akik egy extrém sportpályát álmodtak ide, és amelynek megvalósításában részt is vállaltak.
A polgármester kiemelte, hogy ez egy hiánypótló beruházás, mert itt a fiatalok zárt és biztonságos helyen űzhetik a hobbijukat, melyre a város belső területén nincsen lehetőség. Elmondta továbbá, hogy a területen felújították a szabadtéri színpadot, a két salakos teniszpályát és egy kalandelemekkel tűzdelt park is kiépítésre került egy extrém csúszdával. A területen lévő épületeket felújították, vizesblokkot és büfét alakítottak ki bennük és még az elvarázsolt kastély régi helyét is újjá varázsolták, ahol majd egy botanikus házat rendeznek de. Bejelentette, hogy megszólítják a város fiataljait: tervezzenek egy logót a Kalandparknak, nyújtsák be ötleteiket, melyet majd egy zsűri bírál el, melyben maguk a fiatalok is képviseltethetik magukat. Végül megköszönte a kivitelezők munkáját és jó kikapcsolódást kívánt a fiatalságnak az extrém sportpálya használatához.
Az extrém drótkötélpályához, mászópályához felújították a régi szabadtéri mozi vetítőállomását, itt oktatják majd és szerelik fel védőeszközökkel azokat, akik ezt a pályát ki akarják próbálni. ennek a végében egy mászófal kapott helyett, ami mellett egy extrém kötélcsúszda is kiépítésre került, innen lehet lecsúszni a fák között egészen a régi elvarázsolt kastélyig. A teniszpályákat is felújították, salakos burkolatot kaptak. A szabadtéri színpad is megújult, kiváló helye lehet majd koncerteknek, rendezvényeknek. A tesztüzem elindult és november 1-ig térítésmentesen lesznek igénybe vehetőek az itteni szolgáltatások a házirend betartásával a nyitva tartási rend szerint.
A rovat további hírei: Közélet
Nyáron se álljon le a véradási lendület!
2025. jún. 01.
Pazar mutatók a Sugárúti Fesztiválon, sikeres akciók sora a kitelepüléseken – remek események csalogatták májusban a város és a térség önkéntes véradóit. Ugyanakkor a vérigény nyáron sem csökken – nagyon remélik, hogy a következő időszakban is kitart a véradási kedv.
Dunaújvárosban járt a Staféta szűrőprogram (galériával)
2025. jún. 01.
A Jót, Fut a Város – Dunaújváros! elnevezésű jótékonysági eseményhez kapcsolva érkezett meg városunkba az Országos Népegészségügyi Mozgósítási Staféta országjáró programsorozat szombaton.
Ismét jót futott a város! (galériával)
2025. máj. 31.
Parádés időben, remek hangulatban, igen komoly érdeklődés mellett rendezték meg a Jót, Fut a Város – Dunaújváros! elnevezésű közösségi eseményt a Városháza téren szombaton délelőtt.
"A segítő szándék a legfontosabb tényező"
2025. máj. 30.
Az Életút című konferencia keretében, a korábbiaknál jóval nagyobb merítéssel szervezte meg a szociálpolitikai kerekasztal évi rendes tanácskozását az önkormányzat: az eseménynek a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvényterme biztosított helyszínt szerdán délután.
Ünnepelt az EPI egyesület, generációk találkoztak a Szalki-szigeten
2025. máj. 30.
Több apropója volt a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete legutóbbi, május végi találkozójának. Barta Endre alpolgármester plüssökkel lepte meg a fellépő gyerekeket, Szabó Zsolt alpolgármester pedig fát ajándékozott az egyesületnek.
Digitális fakataszter készül a városban – az első lépés a belvárosi fák felmérése
2025. máj. 30.
Dunaújváros zöldterületei és fái nem csupán a városképet szépítik, hanem fontos szerepet töltenek be a helyi közösség életében is. Most nagyszabású projekt keretében a város faállománya digitális nyilvántartásba kerül, köszönhetően egy közvetlen uniós pályázatnak.
Öt tétel a rendkívüli közgyűlés napirendjén
2025. máj. 29.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze csütörtök délelőttre Pintér Tamás, Dunaújváros polgármestere. Az ülésen összesen öt témát tárgyalt a testület. A rendkívüli ülés indoka, hogy a köztemető üzemeltetésére vonatkozó közbeszerzési eljárást kellő időben el lehessen kezdeni.