Új listavezető az élvonalban

spigott - 2019. október 1. 17:55

Két papírforma és egy meglepetés eredménnyel kezdődött meg a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályának ötödik fordulója.

Három összecsapással kezdődött meg hétfőn este a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályának ötödik fordulója. A DLSZ Arénában megrendezett mérkőzéseken először a második helyezett SZP-Asztalos mérte össze erejét az utolsó előtti Szil-Ker Ablakkal, s ugyan utóbbi az első félidőben még úgy-ahogy tartotta magát, a fordulást követően gólfesztivált rendeztek Rezes Jánosék, s végül nagyon sima, 9-1-es sikerrel vették át a vezetést a tabellán.

A nap második mérkőzésén hatodik Fejó-Therm játékosai húztak szerelést a harmadik Dunaferr ellen. Ez a találkozó lényegesen nagyobb küzdelmet hozott, mint az azt megelőző, s egy igen komoly meglepetést is, mert hiába vezetett az első felvonást követően még két góllal a Dunaferr, a második huszonöt percben egymás után három találatot jegyezve fordított, s nyert a Fejó, mely 3-2-es győzelmével tette nagyon szorossá a középmezőnyt.

Kép: DO-archív

A bajnoki címvédő Karmacsi az előző fordulóban elveszítette több mint két éve tartó veretlenségét, s ezt most az előtte álló Hardferr Bau együttesén bosszulta meg. Tóth Árpádék már az első felvonást követően 6-1-re vezettek, s mivel a fordulást után sem álltak le a gólgyártással, így nagyon sima, 11-3-as sikerrel kezdték meg felzárkózásukat az élmezőny felé.

Eredmények

Szil-Ker Ablak – SZP-Asztalos SE 1-9 (0-2)
Fejó-Therm Kft. – Dunaferr 3-2 (0-2)
Karmacsi Autó FC – Hardferr Bau Kft. 11-3 (6-1)

Az Acerbis Osztály állása: 1. SZP-Asztalos SE 13 pont, 2. Ködi Generál Kft. 12 pont, 3. Karmacsi Autó FC 6 pont, 4. Dunaferr 6 pont, 5. Fejó-Therm Kft. 6 pont, 6. Solarwelt-Dunabiztos 4 pont, 7. Hardferr Bau Kft. 4 pont, 8. Szil-Ker Ablak 1 pont, 9. GBB Zrt. 0 pont.

A rovat további hírei: Sport

Miskolcon kezd a DAB

Miskolcon kezd a DAB

2025. aug. 23.

Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

2025. aug. 22.

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

2025. aug. 21.

Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu egyesek 200 méteres világbajnoki döntőjébe a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán.

DSTV: hazai pályán szerepeltek

DSTV: hazai pályán szerepeltek

2025. aug. 21.

Hazai környezetben rendezett minősítő versenyt a Főnix Lövész SE a közelmúltban. A dunaújvárosi lőtéren megrendezett viadalra több mint hetvenen érkeztek az ország minden tájáról, s a népes mezőnyben ott voltak a házigazda Főnix Lövész SE versenyzői is, akik ezúttal is remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Hangkép.

Jó kezdés a világbajnokságon

Jó kezdés a világbajnokságon

2025. aug. 21.

Két számban is továbbjutott a milánói kajak-kenu világbajnokság szerdai előfutamaiból a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Még jókor jött a balhorog?

Még jókor jött a balhorog?

2025. aug. 20.

Háromgólos vereséget szenvedett a FEHA19 elleni felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.