Dunaújvárosban nyert az éllovas

2019. november 3. (vasárnap) 19:12 - spigott

Hiába játszott majdnem egy teljes félidőt emberelőnyben a DPASE labdarúgó csapata a Pécs elleni rangadón, a listavezető megérdemelt győzelmet aratott Dunaújvárosban.

A szezon eddigi legnehezebb mérkőzése várt ma délután négy órától a Dunaújváros PASE labdarúgó csapatára, mely a listavezető, az idei szezonban még veretlen PMFC gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Stadionban. Ugyan a mieink legutóbbi öt mérkőzésüket megnyerték, s az elmúlt nyolc fordulóban nem találtak legyőzőre, ezúttal az NB III Közép Csoportjából kiemelkedő pécsiek számítottak az esélyesebbnek.

A vendégek valamivel erősebben is kezdték a mérkőzést, de hiába szorították be labdarúgóinkat az első tíz percben, igazán nagy lehetőséget nem tudtak kialakítani Pokorni Péter kapuja előtt. Az első negyed óra végéhez közeledve egyre inkább kijött a szorításból Lőrincz Emil gárdája, de hiába játszott bátrabban és ekkor már pontosabban is együttesünk, csak nehezen tudott eljutni a pécsi kapuig, s ha sikerült is neki, vagy az utolsó passzokba, vagy a beadásokba csúszott hiba. Ezzel együtt sem volt előjele annak, hogy a vendégek megszerzik a vezetést, ám elég volt egy pillanatnyi kihagyás, s a 32. percben egy szöglet után nem tudtak felszabadítani a mieink, így a labda Geiger elé került, aki éles szögből kilőtte a jobb alsót, megszerezve ezzel a vezetést a vendégeknek (0-1).

A bekapott góltól valamelyest meg is zavarodtak labdarúgóink, de sikerült rendezni a sorokat sőt, a második felvonás elején óriási esélyt kaptak a mieink, ugyanis az 52. percben Gajág Gergő megkapta második sárga lapját, s ezzel együtt a pirosat is, így emberelőnybe kerültek Szepessyék. A fór azonban mintha a mieinket nyomta volna agyon, gyakorlatilag semmi nem jött össze Lőrincz Emil együttesének, mely a félidő derekához közeledve összehozott még egy tizenegyest is, melyet szerencsére Koller a bal alsó mellé rúgott, így maradt esély a pontszerzésre. A pécsiek azonban tíz emberrel is irányították a játékot, a letámadásuk nagyon nem ízlett csapatunknak, mely sorozatban veszítette el a labdákat, s továbbra sem tudott igazán komoly helyzetet kialakítani ellenfele kapuja előtt. A mérkőzés a 85. percben dőlt el, mikor egy kontra végén ismét hibázott a hazai védelem, s ezt Kónya Dávid büntette pontos lövéssel, kialakítva ezzel a 2-0-s pécsi sikert jelentő végeredményt.

DPASE – PMFC 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Geiger a 32., Kónya a 85. percben.

DPASE: Pokorni – Kis, Bíró, Dorogi (Beszterczei, 86.), Horváth (Busa, 67.), Csendes, Szepessy, Puskás, Kovács, Tóth (Reicheld, 67.), Barna. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

PMFC: Kovács – Sági, Rácz, Németh, Futó, Kónya, Koller (Tihanyi, 90.), Gajág, Bohata (Nikic, 55.), Geiger (De Oliveira, 92.), Hegedűs. Vezetőedző: Vas László.

Történelmet írnának az U20-asok

2020. augusztus 08. (szombat)

Elkezdte a felkészülést a decemberi, dániai divízió 1/A-s világbajnokságra készülő U20-as válogatott. Horváth András szövetségi kapitány munkáját Ladányi Balázs és Arany Máté segíti közvetlenül.

Elhunyt Kasziba István röplabdaedző

Hosszan tartó, súlyos betegség után, szombat hajnalban 74 éves korában elhunyt Kasziba István nyolcszoros bajnok röplabdaedző, a magyar női válogatott korábbi szövetségi kapitánya.

Gyulai Memorial - A 110 gát világbajnoka és Európa-bajnoka is indul a zártkapus viadalon

A férfi 110 méteres gátfutás lehet majd az augusztus 19-i Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj egyik csúcsszáma, mivel a világbajnokság amerikai, illetve az Európa-bajnokság francia címvédője is rajthoz áll.

Itthon javíthat a DPASE

Az ESMTK elleni hazai találkozóval folytatja a bajnoki küzdelmeket vasárnap este fél hattól a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Újra medencébe ugranak a legendás olimpiai bajnok vízilabdázók

2020. augusztus 07. (péntek)

A férfi vízilabda Magyar Kupa jövő heti helyosztói kísérő eseményeként rendezik a Waterpolo Masters Summer Cup elnevezésű kupát, melynek keretében újra medencébe ugrik az olimpiai bajnok legendákból álló Millennium Masters gálacsapat.

Gólzáporos siker Érden

Kisebb hullámvölgyekkel együtt is sima, nyolcgólos győzelmet aratott érdi felkészülési mérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata.