Dunaújvárosban nyert az éllovas

spigott - 2019. november 3. 19:12

Hiába játszott majdnem egy teljes félidőt emberelőnyben a DPASE labdarúgó csapata a Pécs elleni rangadón, a listavezető megérdemelt győzelmet aratott Dunaújvárosban.

A szezon eddigi legnehezebb mérkőzése várt ma délután négy órától a Dunaújváros PASE labdarúgó csapatára, mely a listavezető, az idei szezonban még veretlen PMFC gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Stadionban. Ugyan a mieink legutóbbi öt mérkőzésüket megnyerték, s az elmúlt nyolc fordulóban nem találtak legyőzőre, ezúttal az NB III Közép Csoportjából kiemelkedő pécsiek számítottak az esélyesebbnek.

A vendégek valamivel erősebben is kezdték a mérkőzést, de hiába szorították be labdarúgóinkat az első tíz percben, igazán nagy lehetőséget nem tudtak kialakítani Pokorni Péter kapuja előtt. Az első negyed óra végéhez közeledve egyre inkább kijött a szorításból Lőrincz Emil gárdája, de hiába játszott bátrabban és ekkor már pontosabban is együttesünk, csak nehezen tudott eljutni a pécsi kapuig, s ha sikerült is neki, vagy az utolsó passzokba, vagy a beadásokba csúszott hiba. Ezzel együtt sem volt előjele annak, hogy a vendégek megszerzik a vezetést, ám elég volt egy pillanatnyi kihagyás, s a 32. percben egy szöglet után nem tudtak felszabadítani a mieink, így a labda Geiger elé került, aki éles szögből kilőtte a jobb alsót, megszerezve ezzel a vezetést a vendégeknek (0-1).

A bekapott góltól valamelyest meg is zavarodtak labdarúgóink, de sikerült rendezni a sorokat sőt, a második felvonás elején óriási esélyt kaptak a mieink, ugyanis az 52. percben Gajág Gergő megkapta második sárga lapját, s ezzel együtt a pirosat is, így emberelőnybe kerültek Szepessyék. A fór azonban mintha a mieinket nyomta volna agyon, gyakorlatilag semmi nem jött össze Lőrincz Emil együttesének, mely a félidő derekához közeledve összehozott még egy tizenegyest is, melyet szerencsére Koller a bal alsó mellé rúgott, így maradt esély a pontszerzésre. A pécsiek azonban tíz emberrel is irányították a játékot, a letámadásuk nagyon nem ízlett csapatunknak, mely sorozatban veszítette el a labdákat, s továbbra sem tudott igazán komoly helyzetet kialakítani ellenfele kapuja előtt. A mérkőzés a 85. percben dőlt el, mikor egy kontra végén ismét hibázott a hazai védelem, s ezt Kónya Dávid büntette pontos lövéssel, kialakítva ezzel a 2-0-s pécsi sikert jelentő végeredményt.

DPASE – PMFC 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Geiger a 32., Kónya a 85. percben.

DPASE: Pokorni – Kis, Bíró, Dorogi (Beszterczei, 86.), Horváth (Busa, 67.), Csendes, Szepessy, Puskás, Kovács, Tóth (Reicheld, 67.), Barna. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

PMFC: Kovács – Sági, Rácz, Németh, Futó, Kónya, Koller (Tihanyi, 90.), Gajág, Bohata (Nikic, 55.), Geiger (De Oliveira, 92.), Hegedűs. Vezetőedző: Vas László.

A rovat további hírei: Sport

Sikeres évet zárt a DKSE úszója

Sikeres évet zárt a DKSE úszója

2025. nov. 19.

Több hazai és nemzetközi versenyen megmérette magát idén a DKSE tizenkilenc esztendős úszója, Kovács-Seres Hunor, aki jó érzésekkel tekintett vissza a mögötte hagyott szezonra.

Hazai rangadó a Fradi ellen

Hazai rangadó a Fradi ellen

2025. nov. 19.

Az idei szezonban még hibátlan Ferencváros elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki csatározásokat a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától.

Várják a jelöléseket, kié legyen a "Dunaújváros Sportjáért" díj

Várják a jelöléseket, kié legyen a "Dunaújváros Sportjáért" díj

2025. nov. 18.

A rangos elismerés odaítélésről a közgyűlés dönt, de javaslatot bárki tehet a "Dunaújváros Sportjáért díj" jelölésére, egészen december 20-ig. Felhívás!

Felemás forduló az Andersen Ligában

Felemás forduló az Andersen Ligában

2025. nov. 18.

A DAB-ASP hosszabbításban nyert, a DUE-Worm Angels viszont ötgólos vezetésről szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.

Biztos sikerek az utánpótlásnál

Biztos sikerek az utánpótlásnál

2025. nov. 17.

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói is fölényes győzelmet arattak a BVSC ellen a korosztályos bajnokságok hétvégi fordulójában.

Döntetlen a Pénzügyőr ellen

Döntetlen a Pénzügyőr ellen

2025. nov. 17.

Hiába játszott mezőnyfölényben és alakított ki több helyzetet is, nem tudott nyerni a Pénzügyőr otthonában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Újabb siker, ezúttal a DEAC ellen

Újabb siker, ezúttal a DEAC ellen

2025. nov. 17.

Kiélezett, izgalmas csatában, szétlövés után aratott 4-3-as győzelmet a DAB jégkorong csapata a DEAC elleni székesfehérvári mérkőzésen az Erste Liga vasárnapi fordulójában.