Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 28. Gedeon, Johanna
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Fájdalmas hazai vereség

Sport
labdarúgás
DPASE
Dunaújváros
bajnokság

facebook megosztás

spigott - 2019. nov. 17., 18:30

Hiába vezetett még az első félidő után, kettős emberhátrányban, az utolsó percekben kapott góllal szenvedett vereséget a Dabastól a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

A nyolcadik helyezett Dabas elleni hazai mérkőzéssel folytatta az NB III Közép Csoportjának küzdelmeit ma délután négy órától a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely bizakodva, győzelmi reményekkel várta idei tizenötödik bajnoki találkozóját.
Melyet lényegesen jobban is kezdett ellenfelénél Lőrincz Emil együttese, ugyanis az első tíz percben egyértelműen az történt a pályán, amit a mieink elterveztek. Előbb Kovács lőtt nagyon veszélyesen, s csak Kersák bravúrjának volt köszönhető, hogy nem szerezte meg a vezetést a DPASE, majd a szögletből Beszterczei fejelt a kapufára, de onnan sajnos kifelé pattant a labda. A vendégek ekkor csak a védekezéssel tudtak törődni, támadásra szinte semmi erejük nem jutott, s ha át is tudtak jönni a mieink térfelére, semmi veszélyt nem jelentettek a hazai kapura.

A 23. percben Kis Balázs is fejelt egy kapufát, majd a 28. percben három az egy ellen vezethette támadását a DPASE, s bár a vendégek védője el tudta rúgni a labdát, az Bíró Ákos lábáról a vendégek kapujába hullott (1-0). A gól után valamelyest visszább álltak a mieink, inkább előnyüket őrizték, de et sikerrel tették, mert a dabasiak továbbra sem tudták veszélyeztetni a hazai kaput.

A térfélcserét követően húsz percig gyakorlatilag semmi említésre méltó nem történt, mert a mieink nem nagyon erőltették a támadásokat, míg a vendégek továbbra sem tudtak még a hazai kapu közelébe sem kerülni. A játékrész derekán azonban két perc alatt minden megváltozott, mert előbb Csendes szedett össze két sárga lapot pillanatok alatt, majd Tóth Ákos szabálytalankodott piros lapot érően, vagyis kettős emberelőnybe került a Dabas.

A következő ziccer így is a mieink előtt adódott, de Kovács tizennégy méterről a kapu fölé lőtt. A vendégek mezőnyfölénye a 79. percben sajnos góllá érett, miután Takács fejelt a bal alsóba tíz méterről, majd a 90. percben a győztes találatot is megszerezte a Dabas Popov Patriknak köszönhetően, aki egy élesen belőtt labdát továbbított közelről a kapuba (1-2).

DPASE – FC Dabas 1-2 (1-0)

Gólszerzők: Bíró a 28., illetve Takács a 79., Popov a 90. percben.

DPASE: Pokorni, Kis, Biró, Dorogi, Horváth, Csendes, Beszterczei, Puskás, Kovács, Tóth, Barna. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

FC Dabas: Kersák, Kovács, Molnár, Márton, Sánta, Szabó, Erős, Csepregi, Fritz, Eördögh, Popov. Vezetőedző: Kerekes Barna.

A rovat további hírei: Sport

Az éllovashoz látogat a DFC

2026. már. 28.

Nagykanizsán folytatja a bajnoki csatározásokat a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután négy órától.

Hazai pályán játszik a Kohász

2026. már. 28.

A Szombathely gárdáját látja vendégül a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnokság újabb fordulójában ma délután öt órától.

Igazi csapatként küzdöttek!

2026. már. 28.

Az első szettben hatalmasat küzdve, a másodikban és a harmadikban is remekül játszva aratott 3-0-s győzelmet a Kecskemét ellen a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NB I Extraliga alsóházi rájátszásának második fordulójában.

Kovács-Seres Hunor remekelt Egyiptomban

2026. már. 27.

Parádés úszással végzett a tíz kilométeres táv tizennegyedik helyén Kovács-Seres Hunor a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának első, egyiptomi állomásán.

DSTV: a háló két oldalán

2026. már. 27.

Nagy erőkkel készült az idei évi megméretésekre a Danubius KSE tollaslabdacsapata. A szakvezetés az elmúlt időszak felkészüléséről és az idei évi céljaikról számolt be – említésre méltó továbbá, hogy Jakab János és Varga Gabriella edzőpárosa rangos szakmai elismerésben is részesült. Hangkép.

Látványos, jó meccsre készülnek

2026. már. 27.

A Kecskemét elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NB I Extraliga alsóházi rájátszását a DKSE röplabda csapata ma este hét órától.

Parádéztak Nyárlőrincen a DLSE versenyzői

2026. már. 26.

Tíz aranyéremből hatot hazahoztak a Dunaújvárosi Lábtoll-labda SE sportolói a Nyárlőrincen megrendezett Buzás János Kupáról.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

  2. Az éllovashoz látogat a DFC

  3. Hazai pályán játszik a Kohász

  4. Idén is megszervezik a nagyszabású Kék Duna Környezetvédelmi Projektet

  5. Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Videók

Embedded thumbnail for Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Embedded thumbnail for DSTV: fúvósok randevúja a zeneiskolában

DSTV: fúvósok randevúja a zeneiskolában

Embedded thumbnail for DSTV: a háló két oldalán

DSTV: a háló két oldalán

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. DSTV: végleges a választási szavazólap

  5. Élre álltak a női labdarúgók

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő