Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 04. Titusz, Leona
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Nagy Zsolt személyében Rossi újoncot avat

Sport
magyar válogatott
labdarúgás
Puskás Aréna
Marco Rossi

facebook megosztás

doszerk - 2019. nov. 15., 08:04

Marco Rossi szövetségi kapitány Nagy Zsolt személyében újoncot avat majd a magyar labdarúgó-válogatottban Uruguay ellen, a Puskás Aréna pénteki avatómérkőzésén.

"Nagy Zsolt játszani fog. Valószínűleg a kispadon kezd, de a második félidőben becserélem. Ha meggyőz a teljesítményével, akkor nem titok, hogy Walesben is szerephez jut" - jelentette ki a csütörtöki sajtótájékoztatón az olasz szakvezető, aki elárulta, már tavaly felfigyelt rá, de nem ő volt az első gondolata, hanem Tamás Krisztián, aki azonban szintén sérült. Rossi komoly gonddal küzd a bal oldali védőket illetően, mivel Korhut Mihály eltiltás, Kádár Tamás pedig sérülés miatt nem szerepelhet jövő kedden a sorsdöntő, cardiffi Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen. Ezzel kapcsolatban leszögezte, az elérhető játékosok közül a Puskás Akadémia védője a legjobb, mert ereje, sebessége és bátorsága is alkalmassá teszi a feladatra.

"Történt valami, amiről nem tudtok. Csak az lehet válogatott, aki legalább annyira motivált, mint én. Múltkor olyan választ kaptam tőle, amely után nehezen tudom elképzelni, hogy amíg én irányítom a nemzeti együttest, addig bekerüljön a keretbe" - válaszolt Rossi arra az újságírói felvetésre, hogy Hangya Szilveszter éppen a jelenlegi hiányposzton, azaz bal oldali védőként rendszeresen futballozik a bajnokesélyes MOL Fehérvár csapatában. A szakember hozzátette, lehet hogy ő értette félre a játékost, akinek ez esetben viszont jelentkeznie kellene, hogy tisztázza a helyzetet. Rossi szerint csapata célja a pénteki stadionavatón, hogy jól játsszon és lehetőleg "tisztes eredményt" érjen el a világ egyik legjobb válogatottja ellen. A világranglistán ötödik Uruguayról beszélve úgy fogalmazott: az utolsó, cserepadon ülő játékosa is nemzetközi szintű labdarúgó.

Kép: MTI (Illyés Tibor felvétele)

A szakember ismételten hangsúlyozta, nem ő döntött úgy, hogy Gera Zoltán ne lépjen pályára a búcsúztatásán, ő meghagyta a döntést a jelenleg már az U21-es magyar együttest irányító sportembernek és a szövetségnek. Személy szerint örült volna, ha a 97-szeres válogatott Gera öt, tíz, vagy tizenöt perc játékot vállal. Varga Roland volt az utolsó magyar játékos, aki gólt szerzett a Puskás Aréna elődjében, az egykori Népstadionban, majd új nevén Puskás Ferenc Stadionban. "Szabadrúgásból találtam be, de kellett hozzá a kapus is, mert nem volt egy életerős lövés" - idézte fel a játékos a 2014. június 7-én, a kazahok ellen 3-0-ra megnyert barátságos meccs második találatát, majd hozzátette, a végeredményt egy öngól állította be.

A magyar szövetség azt kéri a kilátogató szurkolóktól, hogy lehetőleg időben és közösségi közlekedéssel érkezzenek a 19 órakor kezdődő mérkőzésre, mert a kapukat már 16 órától kinyitják és a megnyitó ünnepség 17.30-kor kezdődik. Az MLSZ jelezte, a BKK csúcsforgalmi menetrend szerint közlekedteti a járatait, a büfék pedig 23 óráig nyitva lesznek a stadionban, hogy ezzel is segítsék a szurkolók fokozatos elvonulását.

A magyar labdarúgó-válogatott várható kezdőcsapata az MTI szerint: Dibusz Dénes - Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Lang Ádám, Korhut Mihály - Nagy Ádám, Pátkai Máté - Dzsudzsák Balázs, Szoboszlai Dominik, Sallai Roland - Szalai Ádám

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

Hazai évkezdés a MAFC ellen

2026. jan. 03.

Hazai pályán, a MAFC elleni összecsapással vág neki az új esztendőnek a DKSE röplabda csapata vasárnap délután öt órától.

DSTV: ilyen volt a tornászok éve

2026. jan. 03.

Ahogy azt már megszokhattuk, az esztendő során is remek eredményekkel öregbítették a DKSE és Dunaújváros hírnevét a tornászaink. Decemberben Trenka János vezetőedzőt is arra kértük, hogy ossza meg velünk a 2025-ös esztendővel kapcsolatos gondolatait. Hangkép.

Hiába a nagy feltámadás

2026. jan. 03.

Háromgólos hátrányból remek játékkal egyenlített, de végül 6-4-es vereséget szenvedett a DAB jégkorong csapata a Csíkszereda ellen az Erste Liga pénteki fordulójában.

DSTV: sűrű éve volt a DLSZ-nek

2026. jan. 02.

Köztudott, hogy Dunaújvárosban igencsak népszerű sportág a labdarúgás. Sokan inkább a „kispályát” választják, hiszen a DLSZ kötelékében minden adott ehhez – Petrás Gábort a szövetség főtitkárát kértük arra, hogy értékelje a kispályás labdarúgás 2025-ös évét. Hangkép.

Érden kezdi az évet a DAB

2026. jan. 02.

A tabellán hetedik Csíkszereda elleni érdi mérkőzéssel folytatja az Erste Liga csatározásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

DSTV: eredményes évet zártak az úszók

2025. dec. 31.

Eredményes esztendőt zárt a DKSE úszó szakosztálya. Mindannyian hallottunk Kovács-Seres Hunor sikereiről, ám mint arról Szabó Gergő szakosztályvezető az év végi interjúban beszámolt, a nálánál jóval fiatalabb versenyzők is remekül szerepeltek. Hangkép.

Vereség az évzárón

2025. dec. 31.

Két harmadig tudta szorosan tartani a BJA HC elleni Erste Liga találkozót a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata kedden este.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Hazai évkezdés a MAFC ellen

  2. DSTV: ilyen volt a tornászok éve

  3. Könyvtári kihívás: a fáktól a kötetbemutatóig

  4. Hiába a nagy feltámadás

  5. DSTV: sok volt a munka a bölcsődékben is

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: ilyen volt a tornászok éve

DSTV: ilyen volt a tornászok éve

Embedded thumbnail for DSTV: sok volt a munka a bölcsődékben is

DSTV: sok volt a munka a bölcsődékben is

Embedded thumbnail for DSTV: sűrű éve volt a DLSZ-nek

DSTV: sűrű éve volt a DLSZ-nek

Top hírek

  1. Családi ház gyulladt ki Nagyvenyimen

  2. Szilveszter a Városháza téren (galéria)

  3. Dunaújváros Kedvence 2025 – itt a végeredmény!

  4. Lakókocsi égett Dunaújvárosban

  5. BÚÉK 2026: szilveszteri parti csalogat a Városháza téren!

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő