Foci és jótékonyság a sportcsarnokban
A labdarúgás mellett a jótékonyságé volt a főszerep a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos tornáin, a Mikulás Kupán és az Adventi Foci Kupán.
Két kispályás labdarúgó tornának adott otthont vasárnap a Dunaújvárosi Sportcsarnok, ahol a 11. Mikulás Kupa mellett a 3. Adventi foci Kupát rendezte meg a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. A nyolc együttest felvonultató Mikulás Kupa jó alkalmat nyújtott a résztvevőknek arra, hogy a bajnoki szünetben is megméressék magukat, s küzdelemben ezúttal sem volt hiány, mert reggel nyolctól a csoportmeccseken, míg fél egytől háromig a helyosztókon mérték össze egymással erejüket a csapatok. A sportszerű, de nagy csatákat hozó viadalon a Ködi Generál időzítette legjobban a formáját, ugyanis a második helyen zárt csoportkör után már nem hibázott, s az elődöntőben előbb az SZP Asztalost győzte le 4-0-ra, majd a fináléban a Hardferr-Bau gárdája ellen diadalmaskodott 2-1-re, begyűjtve ezzel a Mikulás Kupa első helyét.
Miklán Klaudia felvétele
Eközben a sportcsarnok kistermében az Adventi Kupán mérkőztek meg egymással a gyermekek, ám ezúttal nem az eredmény volt az elsődleges, hanem az, hogy a Családok Átmeneti Otthonának ifjú lakói a lehető legjobban érezzék magukat ezen a szép vasárnap délelőttön. A szervezők ezúttal is kitettek magukért, s a szeretetteljes légkör mellett több ajándékkal is kedveskedtek a gyermekeknek, akik őszinte örömmel kergették a labdát a végig kiváló hangulatú sportnapon.
A Mikulás Kupa végeredménye és különdíjai
Végeredmény: 1. Ködi Generál Kft., 2. Hardferr Bau Kft., 3. SZP Asztalos SE
Különdíjak
Legjobb játékos: Éliás Zsolt (SZP Asztalos SE)
Legjobb kapus: Elter Zoltán (Hardferr Bau Kft.)
Gólkirály: Kovács Zsolt (Ködi Generál Kft.)
DLSZ+ díj: Markovics Viktor (DVSI)
Miklós István díj: Mágocs Norbert (Hardferr Bau Kft.)
Az Adventi Foci Kupa végeredménye és különdíjai
Végeredmény: 1. Verhetetlen Nyolcak, 2. Állati Menők, 3. Aranycsapat Mini
Különdíjak
DLSZ+ díj: Szilágyi Zsuzsanna
Miklós István díj: Szűcs Vivien
(Szentimrey Tamás)
A rovat további hírei: Sport
DSTV: Hajdu Jonatán már újra munkában
2025. júl. 04.
Szép teljesítménnyel, negyedik hellyel zárta a racicei kajak-kenu Eb-t Hajdu Jonatán. A versenyző teljesítményét Molnár Gergely edző is értékelte, míg Motyovszki Mátyás a város nevében köszöntötte a sportolót. Hangkép.
Lemaradt a dobogóról Nyikos Veronika
2025. júl. 04.
Negyedik helyen végzett Nyikos Veronika a olaszországi U20-as birkózó Európa-bajnokságon, melyen Pupp Viktória a bronzéremért küzdhet meg ma este.
Bronzérmes a magyar csapat
2025. júl. 04.
Óriási küzdelemben aratott egygólos győzelmet az olaszok ellen, s ezzel a harmadik helyen végzett az isztambuli Európa-bajnokságon az U16-os magyar női vízilabda válogatott.
DSTV: maga mögött hagyta az utánpótlás éveket
2025. júl. 03.
A közelmúltban is remekül szerepelt a DKSE tehetséges úszója, Kovács-Seres Hunor. A fiatal tehetség lezárt egy korszakot a pályafutásában – maga mögött hagyja az ifjúsági éveket, s megmérette magát a felnőttek között is.
Szépen fénylő érmek Varsóból
2025. júl. 03.
Három dobogós helyezéssel zárták a Varsóban megrendezett Grappling European Open küzdelmeit a Fox SE dunaújvárosi versenyzői.
Bronzért játszhatnak a fiatalok
2025. júl. 03.
Csak az első negyed végéig tudta megnehezíteni a görögök dolgát a magyar U16-os női vízilabda válogatott az isztambuli Európa-bajnokság elődöntőjében.
DSTV: táboroznak a röplabdázók
2025. júl. 02.
Idén három héten keresztül érezhetik jól magukat a fiatalok a DSE Röplabda Akadémia hagyományos nyári táborában, melynek első hetén a DSTV stábja is ott volt. Hangkép.