Fogyatékkal élők napja: fontos lépés az élhetőbb város felé
Egyeztető fórum létrehozását javasolja Szabó Zsolt, Dunaújváros alpolgármestere, amely az önkormányzat és a fogyatékkal élő embereket képviselő szervezetek közötti párbeszédet, a közös munkát hivatott elősegíteni.
December 3., vagyis a fogyatékkal élő emberek világnapja alkalmából tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt, Dunaújváros alpolgármestere a Városháza „C” szárnyában tegnap délelőtt. Az eseményen Szabó Zsolt egy egyeztető fórum létrehozását jelentette be:
– Olyan egy városháza, egy politikai vezetés arca, ahogyan a társadalom perifériájára szorultakkal bánik. Fogadtam a fogyatékkal élőket képviselő civil szervezetek képviselőit, és abban maradtunk, hogy egy egyeztető fórumot hozunk létre, amelyen a Dunaújvárosban működő érintett civil szervezetek képviselői, valamint a a városvezetés arról folytatnak majd párbeszédet, hogy miként tehetnénk könnyebbé az itt élő fogyatékos emberek életét.
A város koordinációs és városüzemeltetési ügyekért felelős alpolgármestere hozzátette: nem az önkormányzat szeretne diktálni, sokkal inkább az a céljuk, hogy a szervezetek maguk cseréljék ki tapasztalataikat, ezzel segítve egymás munkáját, és ennek révén szakmai alapokon nyugvó párbeszéd, együttműködés alakuljon ki. Szabó Zsolt hangsúlyozta: a fogyatékal élők helyzetének javításával fontos és nagy lépést tehetnek egy élhetőbb, befogadóbb város felé.
(Csetnegi L.)
A rovat további hírei: Közélet
Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)
2025. dec. 06.
Komoly a baj, jelenleg szünetel a szolgáltatás a Római, a Béke és a Technikum városrészben, valamint a belváros egyes területein is. Tart a hibaelhárítás. Online közvetítettünk, közvetítünk. (FRISSÍTVE 14.17-kor)
Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete
2025. dec. 05.
Megtartotta hagyományos évzáró közgyűlését a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete a Campus étteremben. Az esemény részeként adta át Pintér Tamás polgármester a „Szociális Munkáért – Dunaújváros” elismerést Kondor László címzetes elnöknek, a Rudas iskola címzetes igazgatójának.
URBACT gyakorlati gyűjtemény készül
2025. dec. 05.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kilenc hallgatója látogatott el Dunaújvárosba Szövényi Anna tanszékvezető egyetemi docens vezetésével az URBACT projekt apropóján. Az egyetemistákat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.
Van megoldás a hódok okozta károk ellen
2025. dec. 05.
A vízparti területek rendszeres látogatói is megtapasztalhatták, hogy a környező településekhez hasonlóan Dunaújvárosban is rengeteg kárt okoznak a hódok. A békés együttélés azonban nálunk megvalósul – dróthálóval védik a fákat a Szalki-szigeten.
Rangos díjat kapott a Jót, Szívből – Dunaújvárosért csapata
2025. dec. 05.
Az Év Közösségi Kezdeményezése díjat vehette át a Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoport az Önkéntességért Díjak fővárosi átadóján csütörtökön délután.
Székesfehérváron ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége – fontos témákkal
2025. dec. 05.
25 város képviselői vettek részt a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) elnöksége és választmánya napokban rendezett tanácskozásán – városunkat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester képviselte.
Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése
2025. dec. 04.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés összehívása a Versenyképes Járások Program keretében történő közbeszerzési eljárások megkezdése, illetve más határidős feladatokban szükséges döntéshozatal miatt vált indokolttá.









