Hazai siker a Santa Claus Kupán

2019. december 2. (hétfő) 8:10 - spigott

A Dunaújvárosi Acélbikák első csapata nyerte a Santa Claus Cup hétvégi kiírását az U10-esek mezőnyében.

A Dunaújvárosi Jégcsarnok adott otthont szombaton és vasárnap a Santa Claus Cup elnevezésű utánpótlás jégkorong torna első felvonásának, melyen az U10-es korosztály tizennyolc együttese mérte össze egymással erejét. Közép-Európa legnagyobb korosztályos viadalának első fordulójában három csoportra osztották a szervezők a résztvevőket, s a szombati játéknapon a csoportküzdelmeken húztak korcsolyát a fiatal tehetségek, míg vasárnap már a helyosztókon korcsolyáztak jégre a csapatok. A végig kiváló hangulatú viadalon végül a Dunaújvárosi Acélbikák első csapata szerezte meg az első helyet, megelőzve a Topolcsány és a Besztercebánya együtteseit.

Megérdemelt hazai öröm! (Kép: hungarytalent.hu)

Mint azt Vladimir Babic főszervező elmondta, ez a torna jó bemelegítés volt a hétvégi AAA-s viadal előtt, mely a sorozat fő eseménye is lesz egyben.

"Nagyon örülünk, hogy első csapatunk megnyerte a mostani viadalt, végig nagyon jó teljesítményt nyújtottak a gyerekek, ugyanakkor nagyon kíváncsiak vagyunk arra is, hogy mire lesznek képesek a hétvégi AAA-s tornán, melyen még erősebb csapatok lesznek a vetélytársaik. Ez a viadal jó felvezetője volt a hétvégi tornánknak, melyen már húsz elit csapat méri majd össze erejét egymással a jégcsarnokban" – fogalmazott Vladimir Babic főszervező.

A Santa Claus CUP (AA) végeredménye és különdíjasai

1. DAB Dunaújváros White (HUN)
2. HC Topolcany (SVK)
3. HC '05 Banská Bystrica Red (SVK)
4. HC '05 Banská Bystrica White (SVK)
5. IOGJA Székesfehérvár (HUN)
6. HK Havrani Piestany (SVK)
7. ISK Gyergyószentmiklós Red (ROU)
8. Ajka Óriások (HUN)
9. Veszprémi Jéglovagok (HUN)
10. Corona Brassov (ROU)
11. OHA Budapest (HUN)
12. FTC Budapest (HUN)
13. VASAS Budapest (HUN)
14. Sportországi Cápák Budapest (HUN)
15. HC Kiskőrös (HUN)
16. ISK Gyergyószentmiklós White (ROU)
17. DAB Dunaújváros 2011 (HUN)
18. DAB Dunaújváros Red (HUN)

Különdíjak

Legjobb kapus: Siska Martin (TO)
Legjobb hátvéd: Hujbert Gergő (DAB)
Legjobb csatár: Horváth Oskar (IOGJA)
MVP: Nótás Kende (DAB)
Gólkirály: Lapi Lukás (Banska Bystrica White)

A rovat további hírei: Sport

Első sikerére hajt a DPASE

Első sikerére hajt a DPASE

2020. augusztus 12. (szerda)

Két, eddig pont nélkül álló csapat méri össze egymással erejét ma este fél hattól az NB III Közép Csoportjának dabasi összecsapásán.

Szép győzelem a rangadón

Szép győzelem a rangadón

2020. augusztus 11. (kedd)

Remek védekezéssel, gyakorlatilag végig vezetve aratott ötgólos győzelmet a BVSC elleni fővárosi kupamérkőzésen a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.

Gyulai Memorial - Világsztárok sora érkezik Fehérvárra

Gyulai Memorial - Világsztárok sora érkezik Fehérvárra

2020. augusztus 11. (kedd)

Újabb világsztárok indulását jelentették be a jövő szerdai Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj szervezői.

Elkészült a futsalosok sorsolása

Elkészült a futsalosok sorsolása

2020. augusztus 11. (kedd)

Az Újpest elleni hazai mérkőzéssel kezdi meg a 2020/2021-es bajnoki szezon küzdelmeit a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Puskás Ferenc bekerül a legnépszerűbb focis videójáték legendái közé

Puskás Ferenc bekerül a legnépszerűbb focis videójáték legendái közé

2020. augusztus 11. (kedd)

Puskás Ferenc bekerül a legnépszerűbb labdarúgó-videójátékban a FIFA legendái közé.

Rangadó előtt a vízilabdázók

Rangadó előtt a vízilabdázók

2020. augusztus 11. (kedd)

A szintén hibátlan BVSC otthonában ugrik medencébe a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata ma este fél nyolctól a Magyar Kupában.

Magyarország rendezi idén az egyetlen országúti kerékpáros junior vk-futamot

Magyarország rendezi idén az egyetlen országúti kerékpáros junior vk-futamot

2020. augusztus 11. (kedd)

Az idei egyetlen junior világkupa-futamot Magyarországon rendezik meg az országúti kerékpárosok számára augusztus 26-28-án.