Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 22. Beáta, Izolda
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Hazai vereség a Fraditól

Sport
Dunaújváros
futsal
Dunaferr DUE Dutrade FC
FTC

facebook megosztás

spigott - 2019. dec. 19., 21:52

Az első félidő után még vezetett, de a második felvonásban három gólt kapva szenvedett vereséget a Ferencvárostól a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

A Ferencváros elleni hazai találkozóval folytatta a bajnoki küzdelmeket ma este nyolc órától a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, s ahhoz, hogy a mieink továbbra is életben tartsák felsőházi reményeiket, muszáj volt győzniük a több volt dunaújvárosi játékossal felálló zöld-fehérek ellen.
Fehér Zsolt gárdája erősen kezdett, az első percekben egyértelműen irányította a játékot, s Tóth Gyula két védése mellett egyszer a kapufa is segítette a fővárosiakat abban, hogy ne szerezze meg a vezetést a Dunaferr. Az 5. perc végén viszont már nem volt kegyelem, mert Faragó szögletből visszatett labdáját Fridrich vágta laposan a jobb alsóba, előnybe hozva ezzel együttesünket (1-0).

A Fradi próbált erősíteni, de a hazaiak játéka tökéletesen működött, s esélyt sem adtak ellenfelüknek arra, hogy egyenlítsenek. A 12. percben Klacsák lőtt nagy helyzetben kapu fölé, majd Horváth Benedek is megtette ugyanezt, így hiába a meggyőző játék, a meccs továbbra is teljesen nyílt volt. A félidő hajrájához közeledve időt kért a Fradi, s ezt követően fel is javultak a vendégek, de Fekete a kapu mellé vágta helyzetét, míg Öreglaki a kapufára, így a szünetre 1-0-s hazai vezetéssel vonultak a felek.

Fridrich gólja nem ért ma pontot! (Kép: Miklán Klaudia)

A második felvonást sajnos a Fradi kezdte jobban, s alig telt el egy perc a játékrészből, mikor Bognár révén egyenlített a Fradi, s hogy a mieink helyzete még nehezebb legyen arról Büki gondoskodott, aki a 25. percben szintén bevette a hazai kaput, s innentől már a Dunaferrnek kellett rohannia az eredmény után (1-2).

Nagyobb gondot jelentett azonban, hogy ekkor nem igazán találta a fogást ellenfelén Fehér Zsolt együttese, s az első igazán komoly hazai helyzetre a 32. percig kellett várni, mikor Sáhó lövése kerülte el centikkel a kaput. Az egyre keményedő csatában ráadásul nagyon fogyott az idő, Fehér Zsolt négy perccel a meccs vége előtt kért időt, majd rögtön ezután Faragó került ajtó-ablak ziccerbe, de nem tudott élni vele. Három perccel a lefújás előtt Fehér Zsolt Rigó helyett is mezőnyjátékost küldött pályára, ám ebből sem tudott betalálni a Dunaferr sőt, Bognár fél perccel a vége előtt megszerezte második találatát is, így a Fradi elvitte a három pontot Dunaújvárosból, amivel pontszámban beérte együttesünket a bajnoki tabellán.

Dunaferr DUE Dutrade FC – FTC-Fischer Klíma 1-3 (1-0)

Gólszerzők: Fridrich, illetve Bognár 2, Büki

Dunaferr: Rigó – Klacsák, Fridrich, Pál, Sáhó. Csere: Kolompár, Németh P., Dorogi, Faragó, Schnierer, Csányi, Németh L., Horváth. Vezetőedző: Fehér Zsolt.

FTC: Tóth – Büki, Öreglaki, Cseri, Bognár. Csere: Bajusz, Rábold, Fekete, Hosszú, Dávid, Gergály, Lőrincz, Jenei. Vezetőedző: Madarász János.

(Szentimrey Tamás)

A rovat további hírei: Sport

A szettsiker összejött, a nagyobb bravúrra most nem volt esély

2026. már. 22.

Jól küzdött, de négy játszmában vereséget szenvedett a tabellán hatodik MAFC elleni mérkőzésen a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának utolsó fordulójában.
 

A Balaton partján sem borult a papírorma

2026. már. 22.

Nem tudta megszorítani a NEKA együttesét a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnokság szombati fordulójában.

Átgázolt vízilabdázóinkon az Olimpiakosz

2026. már. 21.

Nem adott esélyt a kulcsembereit korán elveszítő DFVE-nek az Olimpiakosz Pireusz gárdája a női vízilabdázók Bajnokok Ligájának utolsó csoportmérkőzésén.

Fontos pontokra hajt a DFC

2026. már. 21.

Csak a három pont megszerzése lebeghet a dunaújvárosi labdarúgók szeme előtt az Iváncsa elleni hazai bajnokin vasárnap délután négy órától.

Idegenben zárja az alapszakaszt a DKSE

2026. már. 21.

Nehéz mérkőzés vár a DKSE röplabda csapatára a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának utolsó fordulójában ma este hét órától.

Idegenben szerepel a DKKA

2026. már. 21.

Balatonbogláron, a NEKA elleni összecsapással folytatja a bajnoki csatározásokat a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia "felnőtt" együttese.

Bravúr kell a továbbjutáshoz

2026. már. 20.

A listavezető Olimpiakosz ellen csak győzelemmel tarthatja életben továbbjutási reményeit a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. A szettsiker összejött, a nagyobb bravúrra most nem volt esély

  2. DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  3. A Balaton partján sem borult a papírorma

  4. DSTV: Leenane szépe a Bartókban

  5. Átgázolt vízilabdázóinkon az Olimpiakosz

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Embedded thumbnail for DSTV: Leenane szépe a Bartókban

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

Embedded thumbnail for ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Top hírek

  1. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  2. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  3. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

  4. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

  5. DSTV: mozgalmas iskolai napok

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő