Könyvtár: Karácsonyi Kavalkád (nem) csak gyerekeknek
Gazdag kínálattal készül a közelgő ünnepekre a József Attila Könyvtár Gyermekkönyvtára: a Karácsonyi Kavalkád programsorozatára pénteken kora délutántól estig várják a résztvevőket – kicsiket, nagyokat, családokat. Részletes kínálat a hajtás után!
Folytatják az ünnepre hangoló programok sorozatát a József Attila Könyvtár Gyermekkönyvtárában, december 13-án, pénteken 13-18 óra között szeretettel várnak minden kicsit és nagyot a Karácsonyi Kavalkád programsorozatának eseményeire, tudatta honlapunkkal Tóth Éva intézményvezető.
A szervezők az Ökologistic Környezetvédelmi Alapítvány közreműködésével környezettudatos ajándékkészítő műhelyt szerveznek, ahol a közelmúltban rendezett farmergyűjtés darabjaiból "farmerrózsa" készítésére invitálják az ügyeskezűeket, a cserebere zsibvásárban "Lehet, neked már nem kell, de másnak Kincs!" mottójával megunt ajándékokat, játékokat, könyveket cserélhetnek a résztvevők, de kézműves kiállítás is csalogatja a vendégeket.
Gyerekkönyvtári foglalkozás nem képzelhető el mesés programelem nélkül: Marcsi néni ezúttal ünnepre hangoló kínálata, karácsonyi mesékkel és dalokkal várja a nebulókat! A kínálatot az ökokozmetikumok vására teszi teljessé – Gyalus Boglárka, a Natúr Szappanbolt gazdája nemcsak termékekkel, hanem kicsiknek és nagyoknak szóló szépségápolási tippekkel is készül a könyvtári kavalkádra.
Várjátok, várjuk együtt a karácsonyt – mindenkit szeretettel látnak a gyerekkönyvtárban!
(Archív fotók: József Attila Könyvtár Gyermekkönyvtára)
A rovat további hírei: Kultúra
Közös énekszóval az összetartozás napján
2025. jún. 07.
Páratlan eseménynek adott helyszínt a Kultik Mozi előtti tér szerda délelőtt. Az összefogást ünnepelték a trianoni békeszerződés napján Dunaújváros valamennyi iskolájának diákjai – Szarka Tamás Kézfogás című dalát énekelték el, nagyszabású közösségi kezdeményezéshez kapcsolódva.
DSTV: német diákcsapat a papírmúzeumban
2025. jún. 06.
Érdekes program várt a Széchenyi gimnázium dortmundi partnerintézményéből érkezett diákokra, derül ki a DSTV összegzéséből. A német gimnazisták ellátogattak a Magyar Papírmúzeumba, ahol még a papírmerítés rejtelmeibe is betekintést kaptak. Hangkép.
DSTV: mindenkit vár a Mikro Fesztivál
2025. jún. 05.
Idén immár negyedszerre szervezi meg a Mikro Fesztivál seregszemléjét a Bartók Kamaraszínház. Az eseménysorozat bemutatóira egész héten várják a közönséget – remek előadások sorával, izgalmas színházi csemegékkel.
Hármas évfordulót ünnepel a Zeneakadémia az idén
2025. jún. 05.
Hármas évfordulót, a Zeneakadémia 150., a Kodály Intézet 50., a jazz tanszék 60 éves évfordulóját ünneplik idén – mondta el Farkas Gábor, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora a jubileumi programokat ismertető szerdai sajtótájékoztatón Budapesten.
DSTV: Intercisa sisak a hónap műtárgya
2025. jún. 04.
Folytatódott a hónap műtárgya sorozat az Intercisa Múzeumban, derül ki a DSTV összegzéséből. Nem is akármilyen emlékkel: a római kori úgynevezett Intercisa sisak jellemzőivel ismerkedhetnek az érdeklődők Hangkép.
Több mint 600 programmal várja a látogatókat az Ördögkatlan fesztivál
2025. jún. 04.
Több mint 600 programmal, színházzal, zenével, irodalommal várja a közönséget július 29. és augusztus 2. között a dél-baranyai Ördögkatlan Fesztivál.
A Pendulum ősszel ismét fellép Magyarországon
2025. jún. 03.
Nyolcadik magyarországi koncertjét adja ősszel a Pendulum. A világhírű ausztrál drum and bass csapat új lemezét október 17-én a csepeli Barba Negrában is bemutatja.