Egyenes út a profik közé?

2020. január 9. (csütörtök) 14:11 - doszerk

Együttműködési megállapodást írt alá a Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület és az ötszörös magyar bajnok székesfehérvári Alba Fehérvár!

Kép forrása: dragons.hu

A Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Sportegyesület 2011 óta foglalkozik városunkban az utánpótlás nevelésével, s a klubnál folyó szakmai munka elismeréseként is a hét elején együttműködési megállapodást írt alá az Alba Fehérvár akadémiájával. Mint arról Boda Gábor, a sárkányok vezetője beszámolt, a Székesfehérváron megkötött együttműködéssel gyakorlatilag egyenes utat tudnak nyitni tehetséges fiataljaiknak az élsportig. A megállapodás ezen kívül segítheti azokat is, akik esetleg Székesfehérváron szeretnének továbbtanulni, ugyanis klubjukon keresztül, az ALBA segítségével, valamennyivel enyhébb felvételi követelményeket kaphatnak a gyerekek.

Az ALBA évente többször is vállal fellépést nemzetközi tornákon, ők rendezik például az U16-os Szent István Kupát, melyen olyan csapatok vesznek részt, mint a Real Madrid, Bayern München, és hasonló színvonalú U16-os csapatok. Ezekre a tornákra az egyesületünkből is válogathatnak be játékosokat az ALBA Fehérvár játékosaival való közös szereplésre, derült ki a Dunaújvárosi Sárkányok honlapján megjelent közleményből.

A rovat további hírei: Sport

Elmaradt a bravúr!

Elmaradt a bravúr!

2020. szeptember 23. (szerda)

Óriási csatában szenvedett vereséget a Debrecen elleni bajnoki találkozón a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Sűrűsödő élmezőny

Sűrűsödő élmezőny

2020. szeptember 23. (szerda)

Egy sima és egy szoros találkozóval folytatódott a városi kispályás labdarúgó bajnokság Campus osztályának küzdelemsorozata.

Dunaferr SE: összevont közgyűlés, ismét Mátyás Gábor lett az elnök

Dunaferr SE: összevont közgyűlés, ismét Mátyás Gábor lett az elnök

2020. szeptember 23. (szerda)

Rendkívüli küldöttgyűlésen döntött az elnökség összetételéről a Dunaferr SE kedden – az egyesület elnöke ismét Mátyás Gábor lett, áll a honlapunkhoz eljuttatott közleményben.

A jó főpróba után jöhet az előadás Szegeden

A jó főpróba után jöhet az előadás Szegeden

2020. szeptember 23. (szerda)

Harminchárom ország versenyzői jelezték részvételüket a péntektől vasárnapig sorra kerülő szegedi kajak-kenu világkupára, amelyre egy héttel a sikeresen megrendezett Olimpiai Reménységek Versenye (ORV) után kerül sor a Maty-éren.

A Debrecen következik

A Debrecen következik

2020. szeptember 23. (szerda)

Kőkemény hatvan perc vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesére a Debrecen elleni rácalmási találkozón.

Új program segíti a magyar atlétákat!

Új program segíti a magyar atlétákat!

2020. szeptember 22. (kedd)

Új program indult Spiriev Attila vezetésével annak érdekében, hogy elősegítse a magyar atléták szereplését a 2023-as budapesti szabadtéri atlétikai világbajnokságon.

Szoros meccsek az élvonalban

Szoros meccsek az élvonalban

2020. szeptember 22. (kedd)

Megszerezte első pontjait az SZP-Asztalos gárdája a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis osztályában.