Dunaújváros Hetilap

Fidesz: lapáton a vesztesek – Dorkota doktor is repül?

Öcaline - 2020. január 22. 19:32

Dr. Dorkota Lajos is bekerülhet a 15-20 választókerületi elnök közé, akik leváltásáról dönthet a Fidesz (= Orbán Viktor) a több meglepő vereséget hozó helyhatósági választások után, írja kormányzati forrásokra hivatkozva a Népszava.

Terjedelmes összeállítást szentel a Népszava annak a tárgyalássorozatnak, amely során Orbán Viktor párt- és miniszterelnök a Fidesz választókerületi elnökeivel konzultált – nem utolsósorban az önkormányzati választások eredménye nyomán kialakult lokális helyzetről. A lap a napokban zajlott meghallgatás folyományaként kormányzati forrásokra hivatkozva közli: 15-20 választókerületi elnököt válthatnak le a Fidesz számára több meglepő vereséget hozó helyhatósági választások után. A Népszava értesülése szerint "komolyan aggódhatnak" azok a helytartók, akik már 2018-ban is a leggyengébb egyharmadot jelentették az egyéni választókerületi eredmények szempontjából, és a helyhatósági választások során sem sikerült javítaniuk. Azok is veszélyben érezhetik megbízatásukat, akiknek a körzetében látványosan meggyengült a párt helyi szervezete. 
A korábban nagyon befolyásos, de most kegyvesztetté vált politikusok sorában emlegetik Hende Csabát, a Fidesz szombathelyi vezetőjét, az érdi illetőségű Aradszki András volt energetikai államtitkárt, valamint Dorkota Lajost, aki Dunaújvárosért felel – a lap megállapítása szerint az említett városokban erős pozíciója volt korábban a kormánypártnak, "de ez mára elolvadt". A Népszava összeállítása azt is kiemeli, hogy városunkban a Fidesz már nem is indít saját jelöltet a közelgő időközi parlamenti választáson; Iváncsa független polgármesterét támogatják.

A lap teljes cikke itt olvasható!

Raporton a helytartók Orbánnál (katt) >>

(Képünk archív felvétel)
 

A rovat további hírei: Közélet

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

2022. szep. 30.

Az elmúlt hetekben rendre megjelentek a Dunaújvároshoz köthető közösségi médiafelületeken a róka és nyest észlelésekről szóló bejegyzések. Az eseményeket figyelemmel követik a városvezetők, sajtótájékoztatót is tartottak a legfontosabb tudnivalókról. 

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

2022. szep. 30.

Az idei népszámlálás  menetrendje szerint először október 1. és október 16. között, az internetes önkitöltési időszakban az adatszolgáltatók kizárólag interneten keresztül, önállóan tölthetik ki a népszámlálási kérdőíveket. Az önkormányzat segít!

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

2022. szep. 29.

A költségosztás volt a témája annak a fórumnak, amit a DVG Zrt. hívott össze kedd délutánra a Kultik Moziba. A távhőszolgáltató tavaly óta negyedszer hívta össze a közös képviselőket és lakásszövetkezeti vezetőket annak érdekében, hogy a távhőelszámolás során érvényesüljön a költségosztás. 

Idén is virágba borult városunk (galériával)

Idén is virágba borult városunk (galériával)

2022. szep. 29.

Idén 23. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a Virágos Dunaújvárosért versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de díjazták az „Első Fecskéket” és a jubiláló virágosítókat is. 

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

2022. szep. 29.

A hittanos gyermekek megáldásával és a nyitott templomok napjának programja keretében szervezett bemutatóval kezdték a római katolikusok a tanévet.

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

2022. szep. 28.

Az egészséges életmód, a mozgás és a környezetvédelem fontosságára hívta fel tíz dunaújvárosi tagóvoda növendékeinek figyelmét a felső Duna-parton megrendezett ovifutás.

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

2022. szep. 28.

Jubilál a sorozat, idén éppen tizedszerre rendezi meg a Megyei Szakdolgozói Nap programját a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei szervezete – a tanácskozásnak (2015 után újra) Dunaújváros, a Városháza rendezvényterme ad otthont csütörtökön.